Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy ne gondoljak rá egyfolytá...

Hogy ne gondoljak rá egyfolytában?

Figyelt kérdés

A férjemmel most álltunk neki a babaprojektnek. Úgy érzem lassan kezdek belebolondulni ebbe a témába, egyfolytában csak ez jár a fejembe. Tudom, hogy ez borzasztó rossz és valahogy muszáj lenne lenyugodnom, de nem megy. Az is elkeserít hogy 1 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót és azóta nem is jött meg(40 napja). A tabletta előtt sem volt az igazi a ciklusom ezért is kezdtem el szedni, az orvos ezt tanácsolta. Most viszont megörjít a tétlenség, hogy arra várok egyáltalán megjöjjön a mensim és végre elkezdhessünk élesbe próbálkozni.

Tudom hogy nem vagyok normális, de aki érzett már így az tud tanácsot adni hogy nyugtassam le magam? Hogy ne pörögjek rá ennyire?



2019. nov. 24. 10:34
1 2
 1/12 _Girl_ válasza:
83%
Hasonlóan érzek pedig mi még össze sem házasodtunk. Foglald le magad valami mással és ne nézegess állandóan babákat. 26L
2019. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Menzeszproblémákra nem szabad fogamzásgátlót szedni, az csak elnyomja a problémát és amint abbahagyod felerősíti azt. Tereld el a gondolataid, járj sportolni, kezdj el egy új hobbit, utazzatok el valahova. És nem lenne szabad projektnek nevezni a szexet, ez is egy teljesítmény kényszer.
2019. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Légy türelemmel!
2019. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is mondtam anno a nőgyógyásznak hogy a fogamzásgátló nem oldja meg a problémáimat, de nem volt hajlandó ezzel foglalkozni. Most meg azért nem hajlandóak velem foglalkozni, mert ez még csak a tabletta utáni első hónap, ilyenkor még előfordulhat hogy kimarad a menszesz. Csak az a baj, hogy én tudom hogy más gondom is van, nem csak a tabletta miatt van.


Próbálok én nem erre gondolni, csak nehéz mert a facebook is tele van babakocsi meg babaruha reklámokkal, a közelebbi rokonságomban 2 kismama is van.

2019. nov. 24. 11:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a doki nem akart volna foglalkozni a problémámmal kerestem volna mást.
2019. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne elmenned egy endokrinológushoz (hormon orvos). A menzesz nem ennyire kilengő, ha úgy többé kevésbé egészséges vagy, ez valószínűleg valami hormonális probléma, és az úgyis gátat szab a teherbe esésnek.


Koncentrálj arra, hogy egészséges legyél, kezdd az orvossal, helyes táplálkozás, sportos életmód. Járj utána, hogy milyen tápanyagok szükségesek terhesség alatt, és kezdj el ezekre rákészülni. Egyfelől ez segít majd gyógyulni másfelől leköt annyira, hogy ne a cuki babacuccokkal foglalkozz.


Nekem ez segített (pajzsmirigyes vagyok).

2019. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel a fejjel! Minden rendben lesz. Frusztráló, de inkább próbálj elterelődni. Szabadidődben ha nem a ferjeddel kapcsolódsz ki, nézz sorozatokat, olvass valami izgalmasat, stb. Hátha segít az időnek telni
2019. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress valami hobbit.


A FB meg azért van tele babareklámokkal, mert folyton erről beszélsz (lehallgat a telefonod).

2019. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én márciusban hagytam abba a fogamzásgátlót, előtte sosem volt gond a menzeszemmel, de azóta nagyon felborult minden. Nekem is volt, hogy kimaradt, vagy heteket késett és az orvosom engem is azzal nyugtatott, hogy ez még belefér, várjunk...én is hasonlóan tehetetlennek és türelmetlennek éreztem magam, de elkezdtem az aviva tornát, amitől azt érzem, hogy valamennyire nálam van a kontroll és valóban hatásos is, végre volt peteérésem ,ami eddig jó pár hónapja nem és most reménykedünk :) bár már az is félsiker, ha beáll a ciklusom..és ha így sem sikerül, akkor januártól kezdődnek a vizsgálatok...szóval nekem ez segített, nem mondom, hogy már nem gondolok rá annyit, de sokkal jobban vagyok :)
2019. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így olvasva őket, rájöttem, hogy tényleg ez a tehetetlenség őrjít meg, hogy a tabletta után várjam meg míg magához tér a szervezetem, addig senki nem kezd el vizsgálni. De hány értékes hónapot várjak?!

De igazatok van addig inkább megpróbálok mozogni, egészségesebben élni, kipróbálom ezt az aviva tornát is, hátha így helyrehozom magam és már nem is kellenek majd a vizsgálatok.


Utolsó remélem hamar összejön majd a baba nektek!

2019. nov. 24. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!