Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet buta kérdés, de akkor...

Lehet buta kérdés, de akkor most már késik?

Figyelt kérdés
Én mindig 28 nappal számoltam a ciklust. De most néztem vissza a naptárban és az előző két hónapban 26 napra jött meg. Ebben a hónapban ma vagyok a 28. napon. Akkor ez most azt jelenti hogy már 2 napja késik? Vagy majd csak holnap lesz az első nap hogy késik? Még nem csináltam tesztet. Nincs is most itthon.
2020. júl. 30. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Átlag ciklushossz kellene figyelembe venni, mondjuk fél-egy év alapján. Ha eddig mindig 28 volt, csak most két hónap volt 26 napos, akkor a 28 normális. Ha mindig is 26 volt, akkor késik.
2020. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha nem nézed teszttel, hogy mikor van ovud, akkor nem lehet tudni, hogy késik e. Ilyenkor az elmúlt fél év leghosszabb ciklusát érdemes alapul venni és aszerint várni a mensit.


Mivel az ovu utáni napok száma állandó egyénenként (luteális szakasz) Így, ha tudod mikor van az ovud akkor +-1 nappal megtudod, hogy mikor jön a mensi és, hogy épp késik e már. Ezért érdemes használni, legalábbis én ezért szeretem, mert nem stresszelek azon, hogy na most késik e vagy miért negatív a teszt, ha késik(pedig mondjuk ugye később volt ovu, tehát nincs még késés)


Vedd akkor alapul a 28 napos ciklusod, ha babát terveztek, akkor holnap reggel lőjj el egy tesztet :)

2020. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!