Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esély van terhességre...

Mennyi esély van terhességre ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Együtt voltunk a párommal. Rendszeresen védekezünk óvszerrel, nem szed fogamzásgátlót. Egy picit még meg is volt neki, a menstruáció végén volt. Sajnos bekövetkezett a baj, aktus előtt elszakadt a gumi. Nem estünk pánikba, másnap rögtön nőgyógyász. Az orvos nem írta fel az esemény utána tablettát arra hivatkozva, hogy menstruáció alatt nem tud teherbe esni. Ezzel szemben én azt olvastam sok helyen az interneten, hogy habár minimális, de van esély ilyen esetben is a terhességre.


Teljesen össze vagyok zavarodva, hogy akkor most mi az igazság. Borzasztóan izgulok, mert nagyon rosszkor jönne. Sem a kapcsolatunk, sem a körülmények nem olyanok, hogy ez most beleférjen. Mindketten 40 év felettiek vagyunk.


2020. szept. 1. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menstruáció alatt tényleg nagyon csekély a lehetőség a terhességre. Kicsit kettős érzéseim vannak a dokival kapcsolatban. Egyrészt megértem, hogy a fentiekre hivatkozva nem írta fel, mert azért az mégiscsak egy hatalmas adag hormonfröccs a szervezetnek...másrészt viszont soha nem lehet 100%-ig biztos abban, hogy nem jön létre terhesség. Másik orvoshoz esetleg nem próbáltatok bejutni?
2020. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínűtlen, hogy teherbe essen a párod, de az első hozzászólóhoz hasonlóan én is furcsállom a dokit. Ha netán mégis terhesség lenne, annak azért komolyabbak a következményei, mint egy feleslegesen bevett esemény utáni tablettának.
2020. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aktus előtt szakadt el, de nem estél pánikba? Ha előtte szakad el a gumi, és nincs másik, akkor használd legközelebb a kezed. Vagy kérd meg az övét.
2020. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem extrém rövidek a ciklusai,.akkor szinte semmi esély nincs. Viszont egyik barátnőm menzesz utolsó napján történt aktusból lett terhes.
2020. szept. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon csekély. Nem olyan egyszerű dolog ez... peteéréskor tökéletes időzítéssel, egészséggel is csak 20 %.

Viszont én is csodálkozom az orvoson. Azonban ha felnőtt emberek vagytok tudjátok mondani, hogy de akkor is írja fel a tablettát és pont. Menjetek el egy másikhoz esetleg, vagy vissza.

2020. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!