Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 mm-es méhnyálkahártya...

16 mm-es méhnyálkahártya vastagságot mértek már valakinek menstruáció előtt pár nappal?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben.Ezen a héten szerdán voltam nőgyógyásznál,mert pár hónapja 20-23 napra jön meg a mensim,nálam az átlag,hogy 26 napra jön meg.Volt egy 12 napig tartó vérzésem-barnázásom is,de a többi normál 5 napos volt,meg időszakosan,főleg a ciklus második felétől menstruációig fáj a jobb petefészkemnél.És ez elég zavaró,főleg hogy nem tudom mitől van.Ciszta volt ott,de hamar fel is szívódott,eleinte azt hittem,attól fáj.De elmúlt és azóta is fájdogál.

Na,szóval az orvos hüvelyi uh-t csinált,16 mm-es nyálkahártya vastagságot mért,mondtam neki,hogy pár nap múlva meg fog jönni.De csak szörnyülködött,hogy ez nagyon kórosan vastag,és hogy valószínűleg ettől fájhat a petefészkem,mert nyomja,és jövő hét hétfőre előjegyzett eü.küretre.Azt mondta,hogy ez vagy hormonális probléma,vagy méhtestrák is lehet,ezért kell a szövettan,hogy eldöntse.Mondta még,hogy a nyálkahártyának csíkszerűnek kellene lenni,meg hogy a felső határ 8 mm.Menstruáció előtt lehet esetleg 9-10 mm.Az enyém meg ennek a duplája.

Nagyon-nagyon megijesztett.A sírás kerülget azóta állandóan.Most már magam sem tudom,hogy milyen vastagság számít normálisnak és melyik nem.Bár gondolom orvosa válogatja.Az enyém amúgy is a biztosra megy.Ez nagyon jó egyrészről,csak furcsa,hogy ahogy olvasom, egyik orvosnak a 13 mm sem sok,a másik szerint meg a 16 mm már rákot jelezhet.Ez hogy lehet? Amúgy 39 vagyok,és már nem akarok több gyermeket.



2020. dec. 4. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Bízz az orvosodban!

Ha kitárt a terhesség akkor valóban sok a 16mm.

Hasonlóan voltam mint te, csak nekem a lerövidült ciklus mellett nagyon bő vérzés volt sok napig.

Orvosom elküldött uh-ra de előtte felvázolta a lehetőségeket.

Köztük ha vastag nyh akkor mint neked szövettant kell csinálni hogy kizárja a méhtestrákot.

Nekem vékony volt, inkább a klimax kapujában vagyok 43 évesen.

Próbálj ne agyalni rajta!

Fogd úgy fel, hogy jobb megtudni mint késő legyen.. Plusz lehet, hogy valóban csak hormonális zavar.

Kitartást kívánok neked ❤️

2020. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Neked,hogy válaszoltál.Aranyos vagy.Próbálok megnyugodni,nem is tehetek mást.Itt van mellettem a két kisgyerekem.

És mantrázom,hogy nem lesz semmi nagy baj.

Köszi még egyszer.❤ És Neked is jobbulást,különben nekem is azt mondták többen,hogy az is lehet,hogy hamarosan jön a változókor.Mert hogy manapság hamarabb lépnek változókorba a nők.Hát nem tudom.Azért remélem,lesz még addig pár évem.😊

2020. dec. 5. 21:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!