Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron pótlás mellett...

Progeszteron pótlás mellett tényleg nagyobb eséllyel tartja meg a test a "beteg, hibás" embriót?

Figyelt kérdés
A ciklus közepétől progeszteront szedek és annyi, de annyiféle dolgot olvastam már.

2021. jún. 3. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről konkrétan nem tudnék nyilatkozni de az tény,hogy a környezetemben egyre több fiú gyermek születik valamilyen fütyigonddal. Leginkább le nem szállt fél heregolyó,esetemben fityma és húgycső rendellenesség (hypospadiasis). A barátnőmnek szintén. A közös pont az,hogy kb.mindegyikünknek volt vetélése ezért a második terhességnél progeszteront kaptunk. De azóta pl.a hypospadiasisnál azt olvastam,hogy növeli a kockázatát a progeszteron. Szóval van benne valami. Egyéb rendellenességnél nem tudom van e összefüggés, orvos nem vagyok. Csak saját tapasztalat.
2021. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
2 kisfiunk van szintén ptogeszteront kaptunk. Semmi bajuk a fütyijènek egyiknél sem se tudok olyat aki nem kapott progit és van gond a fütyivel. Szerintem ez csak pletyka és q dokimat is kérdeztem erről anno de nincs tudományos bizonyíték h gondot okoz
2021. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én kaptam progit 7 hetesen még is elment. A fütyire csak annyit 23 éve a nagy fiamnál lófütyit sem szettem még sem szált le a golyólya, a 2 évesemnél már kellett progi és minden rendben a kukival🤭😁😁
2021. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi most olvastam vissza 😁😁

Szedtem és golyója🤭🤭

2021. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendben,mint írtam,tapasztalat,nem minden esetben igaz..másolom amúgy,amit egy gyereksebész írt:


Előfordulás:Gyakorisága 3-4 ezrelék. Hazánkban évente 400 újszülöttet érint évente.A koraszülötteknél, elsőszülötteknél, ikreknél, szeptember és december között születetteknél, anyai progeszteron kezelést követően. A terhesség alatt vegetáriánus diétán élő anyák, 35 évnél idősebb szülők gyermekeinél gyakrabban fordul elő. A táplálékba kerülő peszticidek, dioxinok, szója diéta, az in vitro fertilisatió szerepét is emlegetik az egyre gyakoribb előfordulás okaként.

2021. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5. Nálunk is van a kisebbik fiamnak hálistennek nagyon enyhe hypospadiasisa, pedig időre született, nem kaptam progeszteront, meg vegetáriánus sem vagyok és 35 év alatti voltam, ja és tavaszi meg nem iker gyerek. Egyetlen egyszer talán ettem szóját és egy időben csak a házi kolbásztól nem hánytam, bár abban meg nincs, és vérhigítót kellett vele szúrnom - ezekre tudtam csak fogni, mert anno én is olvastam ezeket az okokat kutatva.
2021. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Akkor nem is kell műtét? Az én fiamnak kell sajnos..:( de neki subcoronalis van szóval muszáj.

2021. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tényleg csak nagyon kicsi az eltérés, pár mm a tökéletes középponttól, és jól működik, nem nagyon görbül, ezért nem kell. Évente megnézettük oviig.

Sajnálom, nagyon rossz lehet ezen végigmenni és drukkolok, hogy jó legyen a vége.

2021. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket!
2021. jún. 3. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!