Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon vágyunk a 3. babára...

Nagyon vágyunk a 3. babára mindketten , el is döntöttük, hogy lesz és most ebben a hónapban már próbálkozunk is, viszont a tündérmesének itt vége.. Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, van két nagyon szép és egészséges kislányom (4 és 2 évesek) , férjemmel átlagos házasságban élünk,nem felhőtlenül boldogan, vannak veszekedések , de imádjuk egymást és ragaszkodunk egymáshoz nagyon, anyagilag is átlagosan, nem dúskálunk a pénzben, de van egy szép családi házunk, egy autónk. Nagyon vágyunk a 3. babára mindketten , el is döntöttük, hogy lesz és most ebben a hónapban már próbálkozunk is, viszont a tündérmesének itt vége. Ugyanis anyummal nagyon összevesztem ezen a 3. baba kérdésen, ők már a 2.nál is azt mondták, hogy bolondok vagyunk, mert erre a világra egynél is többet vállalunk, mikor minden egyre nehezebb és kilátástalanabb. A környezetemben nem egy unokatesóm és barátnőm vár most babát és mindenkinek könnyes szemmel fogadták a szülei. Nekem egyiket se és már most rettegnem kell előre, ha összejön, hogy mondjuk majd el. Anyu mondja az érveit, sokmindenben igaza van, de engem nem hallgat meg, azt mondja beteg vagyok, felelőtlen. Én pedig minden porcikámban vágyom még egy babára és a férjem is. Úgy érezzük úgy lesz teljes a család. Egyébként nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, rengeteget segítenek nekünk, anyagilag is és a gyerekekre is nagyon sokat vigyáznak, de most azt mondta, hogy meg fog vonni tőlünk minden segítséget , oldjam meg egyedül, ha ennyire kell nekem. Remélem ezt csak most gondolta igy és ha már a baba a pocimban lesz nem lesz ez igy mégse. Gondoltam nem is beszélek róla többet addig még nem esek teherbe , de igy meg legalább azt gondoltam nem éri váratlanul és nem babásan kell majd ezt átélnem, harcolni a szüleimmel. Aki járt már hasonló cipőben kérem irjon tanácsot, vagy aki nem az is, segítsetek, hogy győzzem meg? Mert hiába mondom neki, hogy vágyunk arra a babára, nem érdekli, nagyon anyagias. Egyből azt nézi majd mit tudok nekik adni, tudok e nekik lakásokat venni, segíteni, iskoláztatni őket! Nagyon nehéz a dolgom és ez a babavállalást teljesen megkeseríti, mert nem tudok nem foglalkozni vele, mert nagyon szeretem a szüleimet is , viszont a babára minden porcikámmal fel vagyok készülve és érzem, hogy belebetegednék ha nem lehetne...:((((((
2008. dec. 8. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire vársz, ha szeretnétek férjeddel akkor hajrá, sztem anyukád ezeket csak úgy mondja, ha jó a kapcsolatod velük, bár ha jó akkor nem értem miért fenyeget ilyenekkel már bocsi.....

Én nem győzném meg, a Te életed, Te családod.

2008. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a ti döntésetek kell, hogy legyen.Nem anyukádnak kell felnevelni őket, és ha érzel magatokban annyi erőt, hogy be meritek vállani, és ennyire vágytok rá, akkor hajrá!!!!!

...szerintem úgyis megváltozik anyukád véleménye ha majd először a karjaiba veszi a kicsit....

2008. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is teljelsen ugyanebben a cipőben járok azzal a különbséggel hogy az én anyám nem segít nekünk semmit de amúgy taljesen megegyezik a történetünk, két lányom van (3,5 és 2 évesek) nekünk már lett volna harmadik de sajnos elvetétem már kétszer is most meg nem sikerül, engem az anyám lekurvéázott hogy még egy babát akarunk, mi nem foglakozunk vele mert nem neki szülöm hanem magunknak.
2008. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben pont volt egy hasonló helyzet, csak ott a 4. baba miatt volt ez. Mikor kiderült a terhesség, 2 napig szóba se álltak a szülők a lányukkal. Amióta megszületett a kisfiú, azóta a nagyszülők szeme fénye lett és kis ajándéknak hivják:-)
2008. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem beszéljétek meg a pároddal, hogy valószinüleg csak magatokra számíthattok a jövöben. Lehet, hogy anyukádék még megenyhülhnek, ha betoppan a harmadik gyermek, de ezt elöre nem lehet tudni. Én azt mondom, ahol jut két gyermeknek, ott jut a harmadiknak is! Szóval a ti döntésetek számít!

Nálunk fordított a helyzet, anyósom minden segítséget megígért, de mindmáig nem kaptam semmit, kritikán kívül (pedig egy házban lakunk). Ettöl függetlenül várjuk a második babát, a férjemtöl sok segítséget kapok, s tudjuk, hogy sajnos másra nem számíthatunk.

2008. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe nehogy belebetegedj!!! Nem éri meg, hidd meg!

Ha meglesz a 3. baba, biztosan meglágyulnak majd. Ha meg nem? Eleinte nehéz lesz, de hidd el, anyukádnaklesz sokkalnehezebb haragudni rád, és következetesnek maradni magához, mint nektek elviselni, hogy harag van, és segítség sem jön már onnan.

Így nem tudom, meddig lehet ezt bírni, lehet,hogy évek kellenek, de anyukád be fogja adni a derekát.

Aztán, ha nem, akkor is a ti életetek! Ha mindketten vágytok egy 3. babára, halogathatjátok még egy darabig, de csak erősebb lesz a vágy, az idő meg megy, és valami mindig hiányozni fog az életetekből.

A babavállalást érezni kell, úgy mint az "igazi"-nál, hogy igen, Ő az...

Én semmi pénzért nem hallgatnék anyumra ilyen esetben, de azt hiszem, hogy a férjem sem nézné jó szemmel, ha össz-vissz ezért viszakoznék, sőt...

Mi 4-et szeretnénk, az én anyum is kifejette már, hogy az egy kicsit sok, de ugyanakkor ránk bízta, azt mondta, majd meglátjuk, mit bírunk, aztán még változHAT!

Ne engedj a lelki zsarolásnak! Néha előjön ez az anyákból, de csak rosszabbat érnek el vele, mint ami a céljuk...

2008. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is éppen tegnap volt ebből vita, csak mi a 2. gyereken gondolkodunk. A szüleimmel egy házban lakunk, bár külön házrészünk van. Tény, h csak egy gyerekszobánk van, az sem túl nagy, de én úgy gondolom, h mindent meg lehet oldani. Az én anyám már az 1. gyereknél is lehülyézett, most meg odáig van a piciért. Ha a 2.-nál is ez lesz, akkor semmi gond. :) Max engem idegesít fel 1-1 megjegyzésével (mert persze most is mondja a magáét az első gyerek kapcsán, de azért a babát imádja).

Ha a Te anyukád is ilyen, akkor majd megbékél, hiszen valóban nem neki szülöd, Te döntésed és a párodé, Nektek kell felnevelni a 3. gyereket is. És tényleg úgy van, h ahol 2 gyereknek van helye, ott jut a harmadiknak is. Lehet, h nem tudsz nekik házat venni, meg ilyenek, de a szeretet, törődés sokkal fontosabb. Ha nem vállalnád a harmadik babát az anyukád miatt, egy életen át bánnád. Ha másért nem, hát ezért romlana meg a kapcsolatotok.

Amúgy meg idővel biztosan megbékél, nem dobná el szerintem emiatt a lányát, az unokáit meg pláne nem!

Ha mégis, akkor pedig ő járt rosszabbul. Az anyukád biztosan fontos személy az életedben (a legtöbb embernek az), de a családodnál biztos nem fontosabb.

Szerintem vágjatok bele, az anyukádnak meg próbáld elmagyarázni, h nem szeretnéd emiatt elveszíteni őt, de mképpen vállaljátok a harmadik babát! Ha tetszik, ha nem. Te életed.

2008. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán nagyon aranyosak vagytok, teljesen egyetértünk abban, hogy ez a mi életünk, mi döntjük el, hogy akarunk e, a nagyobb baj az lenne, ha a férjemmel nem egyezne meg a véleményünk. :) Ugyebár! De mi mindketten nagyon szeretnénk. Nagyon remélem, hogy majd ő is belátja, addig többet nem beszélek vele erről a témáról, még nem lesz legalább egy uh-s képem a babáról, biztos nem fog röpködni, de talán majd megnyugszik. Nem gondolom, hogy anyum ne foglalkozna majd az unokájával, jobban inkább az a baj, hogy félt, engem , a gyerekeket, hogy a jövőben majd hogy lesz. CSak olyan hülyén jön le az egész tőle,elég furán reagálja le a dolgot. De semmiképp nem tud lebeszélni róla. CSak tudjátok azért a babavárást megkeseríti, ha nem várja mindenki. Bár szerintem is a lényeg az hogy a férjemmel nagyon várjuk, vele élek együtt, vele nevelem a lányaimat és ez számít. Én azzal zártam a beszélgetést anyummal, hogy ő nem tud meggyőzni engem és én se őt, tehát teljesen meddő a vita, lebeszélni nem fog, sőt ha őt nem érdeklik az én érzéseim, akkor engem se az ő véleménye, és ennyiben maradtunk! Szóval mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat, azért ad erőt a továbbiakhoz, köszi a bíztatást mindenkinek, nagyon kedvesek voltatok! Mindenkinek jó babázást, babavárást, aki hasonlóan hozzánk most próbálkozik,mielőbbi babásodást kívánok! :))))
2008. dec. 8. 16:20
 9/9 anonim válasza:
Hidd el,anyukád nagyön fog majd örülni a picinek,csak most mondja,hogy inkabb ne legyen...Hajrá:)
2008. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!