Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késő menzesz, negatív terhessé...

Késő menzesz, negatív terhességi teszt, rendszeres menzesznél hány napot lehet mondani "normális késésnek"?

Figyelt kérdés

Kedves hölgyek/anyák!

Van egy 3 éves lányom. Mióta szültem, azóta rendszeres a menzeszem, előtte nem volt az. Vetélésem is volt előtte, inzulin rezisztenciám van, nagyon sokat híztam vetélés után és a lányommal a terhességem is nagyon nehéz volt. Szülés után sokat fogytam, diéta nélkül is rendben vannak a cukor értékeim. Tehát egészség ügyileg elméletileg rendben vagyok. Rendszeres és szerencsére már normális a menstruációm. Párommal szeretnénk egy kis babát, tehát próbálkozunk. Szombaton kellett volna megjönnie, általában délelőtti órákban szokott megjönni vagy előző éjjel/hajnalba. Vasárnap reggeli első vizelettel csináltam tesztet, negatív lett. Voltak tünetek, alhasi fájdalom, hányás, hányinger, mell feszülés és a többi, ebben van tapasztalatom.

Tanácstalan vagyok. Kérdésem az lenne, hogy rendszeres menstruációnál is persze előfordulhat alkalmanként, hogy pár napot késik. Hány napot lehet körülbelül mondani normális késésnek? Mostanában a tünetek enyhültek, szinte meg is szűntek. Tudom, hogy ettől függetlenül benne lehet, hogy terhes vagyok, de viszont azt hiszem, hogy ha terhesség nincs, akkor más oka van a késésnek. Szombattól számolva ez a 4. nap, hogy menstruációnak jele sincs.

Nem buta vagyok, inkább tanácstalan vagyok és beszélgetni szeretnék/tapasztalatokat olvasni akik hasonlóképpen voltak egészségügyileg.

Szerintem nem hagytam ki semmit.

Köszönöm előre is, ha válaszoltok nekem, beszélgettek velem. :)

Legyen szép napotok! :)



2021. júl. 27. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres menstruacioval is volt, hogy kesett egy hetet. Ritkán, de elofordult. Masreszrol nekem a hanyas eleg korai tunetnek tunik meg. Hisz maximum is csak 4 hetes lehetsz még…
2021. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azóta nem teszteltél?
2021. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első kommentelő!

Kislányommal mikor terhes voltam, 4 hetes terhes voltam mikor kiderult előtte 2 hétig folyamat hánytam 🤷‍♀️😂 Meg is jegyezték, hogy hogy jutott eszembe ilyen hamar tesztet csinálni? Válaszként annyit mondtam, hogy már 2 hete rosszulléteim vannak és a többi tünet ami akkor jelentkezett. Érdekesen néztek rám. 😁 Az a terhességem, amivel sajnos elvetéltem, az is ilyen hamar mutatkozott.


Köszönöm a válaszodat 😊

Akár akkor egy hét késés is beleférhet a "normálba"?

2021. júl. 27. 10:29
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Azóta nem teszteltem. Rosszullétek elmúltak, mellém még feszül alkalmanként, az alhasam is, de ugye ez még lehet menzesz előjel is.

Tudom, hogy nem egyről a kettőre jön össze a baba, de mivel így éreztem magam és késett is, elég erősen hittem benne hogy össze is jött a pici. Gondoltam rá, hogy kellene majd még egy tesztet csinálni, csak fogalmam sincs mikor. Rosszul esett persze, hogy negatív lett, meg vannak rossz emlékeim ezzel kapcsolatban korábbról. Szintén napokat késett. Na mondom most tuti baba lesz, ez a vetélésem után volt fél évvel. Pisiltem is az edénykébe, tesztet bemártottam és mikor töröltem magam, akkor láttam meg, hogy éppen megjött. Na az ott akkor nagyon rosszul esett.

Nem szeretném most sem nagyon bele élni magam, de gyanús vagy sejtésem van és mérhetetlen boldog lennék, ha terhes lennék, csak félek elhatározni, hogy na akkor xy napon csinálok még egyet.

Mit tanácsolsz, mikor kellene tesztet csinálnom? Lehet hogy most másabb fajta teszt kellene, drágább esetleg vagy még érzékenyebb?

Köszönöm a válaszodat 😊

2021. júl. 27. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 2-es válaszoló vagyok de szerintem is belefér 1 hét késés is egy rendes ciklusba néha.A megint bejött meleg idő is okozhatja vagy bármi.

Vegyél Facelle 10-es tesztet a Rossmanban.Annak már mutatnia kell

2021. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!

Köszönöm szépen a választ.

Igen, időjárás változás, stressz vagy csak úgy mert miért ne, is tud késni. 🤷‍♀️😂

Az első tesztemre az volt írva, hogy magas érzékenységű 25mlU/ml-s volt. Lehet, hogy akkor még nem volt annyi HCG, már persze ha terhesség áll emögött.

Hány napot kellene még várnom a következő tesztig?

2021. júl. 27. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem már tesztelhetsz!

4 nap késésnél már ki kellene mutatnia.

2021. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Holnap veszel tesztet és akkor csütörtök reggel első vizelettel meg is csinálom. Alhasam szakaszosan fájdogál, a mellem az folyamatosan már egy jó ideje, émelygek, de hányás nem jelentkezik napok óta. Lehet az időjárás is rátesz.
2021. júl. 27. 17:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!