Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azoospermiával spontán baba?

Azoospermiával spontán baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Páromról (27)kiderült, hogy azoospermiája van tehát elvileg nincs olyan katona, amiből lehetne gyerek. Viszont a doki hozzátette, hogy van rá esély természetes úton de nagyon nagyon csekély.2 éve nem védekezünk semmilyen formában sem és nem lett baba belőle.

Mindenképpen műtét kell majd idővel? Valakinek csúszott már be spontán baba azoospermiával? Nagyon nem tudjuk mi van, összezavart a doki. Köszi a segítséget!:))



2021. okt. 19. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is hány alkalommal adott mintát? Ha egy, akkor szoktak kérni egy másodikat.

Aztán kérnek egy labort, hormonokkal, egy urológiai vizsgálatot ultrahanggal.


Ha ezek megvannak és nagyjából kikorvonalazodik, hogy mitől nincs spermium, akkor lehet vele majd kezdeni valamit. Lehet egészen kicsi probléma és lehet nagy is, de amíg azoospermia a diagnózis, addig nem lesz spontán baba. Nem tudom miért hitegetett az orvos benneteket, mert a teherbeesés nyilván lehetetlenség spermium nélkül.


Esetleg olyasmire tudok gondolni, hogy rossz volt a minta vagy téves a vizsgálat vagy ilyesmi, de ez azért ritka.

2021. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ilyen diagnózis mellett 4 év után spontán sikerült.
2021. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól fúgg mi okozza. Ha kezelhető ( hereviszér) akkor lehet. Ha nem akkor ha szerencsétek van műtéttel találnak életképeset.
2021. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Kérdés, hogy hány minta alapján lett ez a diagnózis. Amíg nem lesz spermium a mintában, nem lesz baba sem, de ez változhat, csak kivzsgálások kellenek. Amint lesz spermiuma, még ha kevés is, van esély babára, bár ugye minél kevesebb spermium, annál alacsonyabb. Nekünk "csak" OAT lett az eredmény, ami azt jelenti, hogy ugyan van is spermium, meg mozog is, meg egy részének az alakja is rendben van, de végérvényesen az életképes spermium nagyon kevés volt. Mégis sikerült spontán 1,5 év után. Mondjuk a férjemet kivizsgálták urológián minden lehetséges módon, és semmit sem találtak nála.
2021. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért azt tudnod kell, hogy az a ritkább eset akinél változik és biopszianál is gyakoribb hogy nem találnak.
2021. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi egy az egyben ugyanúgy jártunk ahogy a 4-es válaszoló.

1 éve próbálkoztunk már, mikor a férjemnél kiderült az OAT szindróma. Sose találták meg az okát. Túl voltunk egy nagyon rosszul sikerült lombikon, a 2.-ra készültünk mikor kiderült hogy életemben először teherbe estem spontán. Akkor volt olyan 15M össz spermaszáma a férjemnek( fél évvel előtte 400 000 volt).

Így összesen kicsivel több mint 1,5 év volt míg végre sikerült teherbeesnem.

2021. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Igazából nem vagyunk rágörcsölve a gyerek temára, rábíztuk a sorsra csak gondoltam megkérdem, van e hasonló pár, aki ilyesmivel küzd.

Ami érdekes, hogy párom korábban kb masfél évvel ezelőtt is volt vizsgálaton, akkor kb 5-6 millio volt neki. Akkoriban sem védekeztünk, pedig rendszeresen együtt voltunk. Egyébként az én részemről minden rendben van. Most meg szinte tényleg majdhogynem nulla van neki. Alacsony a tesztoszteron szintje ez kiderült. Kromoszóma vizsgálatot ajánlott a doki. Kiváncsi leszek.

2021. okt. 20. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom az 5-6M is kevés, de már régen volt.. valamiért úgy rémlik, amikor mi voltunk ebben a helyzetben 18M/ml volt az alsó határ. Emlékszem a férjemnek 3M alatt volt és neki visszér okozta.
2021. okt. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!