Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 2 hónapja rendesen szedem...

Ha 2 hónapja rendesen szedem a fogamzásgátlót, rendesen beállította a menszeszem és a barátom nem is élvezett belém, akkor ugye semmi esély a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
Most nemrég vesztettem el a szüzességem, nem vagyok jártas a témába, tabit is egészségügyi okokból irta fel az orvos.
2021. dec. 14. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem.
2021. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan miért kaptál fogamzásgátlót?

Mert ha a kusza menzeszedre, akkor van egy rossz hírem!

Nem gyógyulsz meg tőle, csak elnyomja a tüneteket!!!


Amikor majd abbahagyod a szedését, kezdődik majd újra a probléma.

Az okot kell megkeresni és megszüntetni.

2021. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokszor mensikor rettentő nagy hasfájásom volt és nem is jött meg soha napra pontosan, általában mindig tolódott 2 hetet, de mióta szedem beállt. És a hasam is alig fáj. Erre irta fel.
2021. dec. 14. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont ez az. Hogy most beállt. De a probléma, ami miatt késett, nem lett kiderítve, kezelve. Az a problémád megmaradt, csak elfedi a gyógyszer.

Ha majd abbahagyod és gyereket akarsz, lehetnek emiatt gondok.

2021. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is igy kezdtem. Aztán lett egy csodálatos hormonzavarom, majd évekig küzdöttem, hogy terhes lehessek.


Erre nem a fogamzásgátló a megoldás.

2021. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen szomoru, hogy orvosok ilyenekkel cseszik el a meg fejlodo, tini szervezetet. Persze felnotteket is.

Miert nem akarnak foglalkozni a problemakkal a nogyogyaszok? Annyi ilyenrol hallottam mar, szornyu.

Mondjuk nekem a borgyogyasz a pattanasos arcomra rogton fogamzasgatlot ajanlott (volna), aztan vegul kiderult, hogy tejallergiam van :D Es nekem kellett ennek is utana menni, nala fel sem merult az allergia.


A fogamzasgatlo nem cukorka es szerintem a kerdezo maga se tudja, valojaban, hogyan mukodik. Azert nem art, ha utanaolvas az ember.

2021. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha már egyszer ilyent szedsz, kicsit utána olvashattál volna.

Egyáltalan nem állította be a menszeszed. A fogamzásgátló szedese alatt nem menstruál az ember. Ott a gyógyszer hatására megvonasos vérzés van.

A saját ciklusod úgymond ki van kapcsolva.


És ez baromira összezavarhatja az amúgy is problémás hormonjaidat...

2021. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt is kerdezte az orvos, hogy mennyi ideig tart a mensim, mondtam, hogy 5-6 nap. Erre is mondta, hogyha szedem akkor le rövidül. De lényegében azért tart csak 3 napig mostmár mert ez nem is rendes mentruacio csak megvonásos vérzés...nem tudtam

Meg hogy is nézzek én utána, mikor egy elismert nőgyógyász ajánlotta ezt nekem...én nem vagyok orvos, hogy tudjam mit kell, vagy hogy okosabb legyek nála😅

15 evesen is ugyanezzel a problémával mentem egy másik nőgyógyaszhoz és akkor is fogamzasgatlot írtak fel, csak akkor elronottam a szedését, kimaradt 2 hónapot a mensim, ott megijedtem és többet nem szedtem.

2021. dec. 15. 11:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha látja valaki segítsen!😅 A szüzesség elvesztése befolyásolja a 7 napos szünetben a megvonásos vérzés időpontját? Mert múltkor megjött a szünet 3.napján de akkor még szűz voltam, most meg a 4. napnal tartok és még semmi. Stresszes is vagyok kicsi az is igaz..
2021. dec. 17. 07:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!