Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 éves a kisfiam és szeretnénk...

1 éves a kisfiam és szeretnénk másik babát, mit tudtok arról hogyha 2 éves koráig teherbe esek akkor a terhesség alatt ugyanúgy táppénz és szülés után gyeden leszek? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim között 22 hónap van. Még nem volt 2 amikor megszületett a pici, addig gyed-et kaptam, a 2. születésekot tgyás-t és újból indult a gyed.
2010. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen a választ.
2010. szept. 11. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs az offért:

Kedves válaszoló!

Második alkalommal miből számolták a tgyást/gyedet? Úgy értem, hogy a gyedből vagy még az első baba eéőtti fizuból?

Köszönöm az infót előre is.

2010. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
GYedből sosem számolnak, mert ellátás nem alapja egy másik ellátásnak. A válaszoló esetében az előző tgyás és gyed alapja volt a következő ellátások alapja is, vagyis gyedet annyit kapott, mint az első babával. Tgyásnak meg van maximuma, ha nem megy vissza dolgozni, annyi, mint a gyednek, így jó fizetés esetén sem lehet több a tgyás mint 102900Ft bruttó.
2010. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első válaszoló. Őszintén szólva nem tudom, miből számolták, de most 2000 Ft-tal kapok kevesebb GYED-et, mint az első babánál.
2010. szept. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!