Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik most terveznek/terveztek...

Akik most terveznek/terveztek gyermekvállalást, hogy érintenek a változások körülöttünk? (rezsi, háború, közelgő gazdasági recesszió)

Figyelt kérdés
Van, aki meggondolta magát, inkább kivár, stb?
2022. júl. 20. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekunk van 2 lanyunk, most rajta vagyunk a harmadik baban. En sosem neztem ilyeneket, nem erdekel, az elso babankat is alberletbe vallaltuk, azota mar sajat hazunk van. Nyilvan lennie kell egy biztonsagos anyagi hatternek a gyerekvallalashoz, de azzal nem ertek egyet, hogy legyen meg a sajat haz auto minden es csak utana johet. Igy sose lenne idealis idopont.
2022. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%
Eszem ágában sem lenne ilyen világba gyereket szülni. Fiatal vagyok, sajnoy az én jövőm is teljesen bizonytalan. Remélem még lesz mit innom.
2022. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ilyen hogy jó és tökéletes időpont a gyermekvállalásra sosem lesz és nem is volt vagy nagyon ritka az hogy minden perfektül klappol.Aki akar babát ne várakozzon semmire sem mert elmegy az élete és mire észbe kap már öreg lesz és akkor már bánni fogja hogy nem alapított családot.
2022. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtük a lombikot, már több mint másfél éve itt volt a covid az életünkben. Mikor az első lombik lefutott (sikertelenül), jött a háború Ukrajnában.

Nem mondom, hogy nem gondolkodtam el rajta, sőt, volt olyan beavatott ismerős, aki úgymond célzott is rá, biztos jó ötlet-e folytatni a lombikozást.

Nekem pont ez a kívülről jött felvetés segített tisztán látni: nem, nem fogok mindig valami kifogást keresni, a csodára várni. Évekig passzívan elviseltem a meddőségem, látszólag lemondtam a gyerekről már, aztán mégis észbekaptam. És ezt az új lángot nem hagytam kialudni mások fülembe duruzsolt félelmei miatt.

Most 9 hetes vagyok, és perpillanat nem érdekel más, minthogy betöltsük rendben a 12. hetet, a magzat egészséges legyen a genetikai vizsgálaton, aztán haladunk tovább...

Követem a híreket, de azokon nem vagyok hajlandó szorongani.

2022. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha akartunk volna harmadikat, most valószínűleg meggondolnám magam. Nem tudjuk azt se, mi lesz holnap, eddig is érezhetően hónapról hónapra kevesebbet ért a pénz, de engem múlt héten a katával is seggre ültettek, majd másnap a rezsiemeléssel is. Eddig jól éltünk, most majd nem fogunk annyira, így miből vállalnék harmadikat? Örülök, ha a meglévő kettőnek meg tudom még adni, amit kell, de ki tudja, ezt is még meddig, itt napról napra lehetetlenítenek el embereket. Elkezdtük tervezni, hogy 2-3 éven belül mi is elmegyünk az országból, épp elég nehéz lesz ez 2 gyerekkel is.

Viszont ha nem lenne még gyerekem, akkor valószínűleg erősebb lenne a vágyam, hogy legyen, mint a bizonytalanságtól való félelmem.

2022. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy se akartam sosem, most meg aztán kizárt dolog. Bazi nagy önzőségnek tartom, mert a gyerektől senki nem kérdezi meg, akar-e a világra jönni.
2022. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarok a férjemmel együtt 50+-osan keseregni, hogy mekkora hülye voltam, hogy a rohadék REZSI miatt nem válltunk gyereket, amikor nagyon szeretnénk mind a ketten.


Nem fogunk tönkremenni a rezsibe, még ha nem is esik jól az emelés. Lehet máson is spórolni, pl semmi baja nem lesz a gyereknek, ha nem a Brendonban veszem a gyerekruhát, hanem a Hádában.

2022. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!