Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férfiként koronavírus-fertőzés...

Férfiként koronavírus-fertőzés után kell várni bizonyos időt, mielőtt ismét próbálkozunk? Hallottatok valamilyen tanácsot orvostól?

Figyelt kérdés

A neten nem nagyon találok más infót, azon kívül, hogy csökkentheti a spermaszámot és ronthatja a minőséget. De úgy értelmezem, ettől próbálkozni lehet, max majd nem sikerül rögtön.

Olyantól kell tartani, hogy a babának baja lesz, ha rögtön COVID után ejtem teherbe a feleségem? Érdemes valamennyi időt várni?


2022. szept. 29. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vizsgáltasd ki magad. Az a biztos.
2022. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Azért nem találsz infót, mert baromságot kérdezel. Kismamák oltatták magukat terhesen, kismamák lettek covidosak szintén terhesen, akik a placenta által közvetlen kapcsolatban vannak a babával. Ám mivel a placenta szűr, ezért a babához a vírus nem jut el így sem. Most mondd már meg, hogy honnan a túróból gondolod azt, hogyha voltál covid +, akkor beteg lesz a gyereked ami majd valamikor egyszer meg fog foganni?! A covid-19 egy felső és alsó légutakat támadó vírus. A sperma folyamatosan ürül és termelődik. Te amit tovább adhatsz az a genetikai tényező, ha te azt hordozod függetlenül attól, hogy nem vagy beteg és nem ütközik ki rajtad. Úgyhogy nem elkeseríteni akarlak, de úgyis lehet beteg gyereked, ha nem voltál covid +. Nőknél is az oltás után volt az elején megszabva bizonyos idő intervallum. Nekünk az a 4 hónap pont kiesett, de a ma már egyik nap oltanak másik nap meg már lombikra mennek.
2022. szept. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
nagy okosságokat ír a 2 csak az a baj, hogy az oltott nők tömegesen vetélnek el v hal meg a gyerekük
2022. szept. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A covid ma már kb egy sima megfázás. Több ismerősöm + én is kismamaként voltunk covidosak. Se az anyukáknak, se a babáknak semmi baja.
2022. szept. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kellett antivirális gyógyszert szedned (pl favipiravir), akkor nem kell várni. Ha szedtél te vagy a feleséged, akkor ne, mert ez bizonyítottan súlyos rendellenességet okoz a magzatban.
2022. szept. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem kérdez hülyeséget a kérdező.

Felelősség teljesen próbál gondolkodni.


Mi oltatlanul kaptuk el a ferjemmel még a kezdetekben a covidot. Átvészeltük viszonylag könnyen, enyhe tünetekkel. Fertőzésre rá terhes lettem. Korai szakaszban elvetéltem spontán. Pihentünk kicsit,beoltottuk magunkat 2 szputnyikkal. 2.oltás után vártunk 1 hónapot és újra próbálkoztunk. Na az méhen kívüli lett...túléltem...


Nyilván egyik doki sem tudja mi miért történt volt e köze a covidhoz vagy az oltáshoz.


De velünk ez történt.


Sok olyat hallok vki kora terhesen lesz covidos és minden oké nem vetél el...ilyen is van sok...


Valószínű senki nem tud rá mit mondani.


Kérdező ha úgy érzed talán várjatok 2 hónapot, vitamin kúra kis regenerálódás és vágjatok bele.

2022. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Én közvetlenül covid után lettem terhes, én voltam beteg. Utolsó menstruációm is akkor volt mikor betegen feküdtem otthon. Beteg lett volna a babám, hogy volt-e közé hozzá sosem tudjuk meg.
2022. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!