Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért tanácsolják sokan, hogy...

Miért tanácsolják sokan, hogy a két csík után ráérnek hetek múlva elmenni orvoshoz? Miért nem jobb azonnal?

Figyelt kérdés

Nem jobb, ha lát ilyenkor egy orvos?

Én a kimaradt mensi után pár nappal csináltam tesztet, két csíkos lett, elmentem dokihoz, megállapította sima vizsgálatból, hogy kismama vagyok, 5 hetesre becsülte. Rá egy hétre küldött UH-ra, már volt szívhang, 6mm-es kis élő embrió volt a pocakomban. Visszahívott 2 hét múlva, hogy megnézzük életképes-e (ezt a szót használta), és minden rendben volt, 8 hetesen 1,5cm-esre nőtt. :-)

Olvastam már olyat is, hogy 12 hetesen menjen el először orvoshoz! Ráér, ráér azzal! - írták. Miért ér rá? Nem is értem. Lehet valami gond abból, ha valaki hamar elmegy?


2010. szept. 29. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem gond, de volt már olyan itt aki rögtön ment, megnézték hüvelyi UH-val és utána bevérzett és elment a baba..

a másik hogy sokaknak olyankor még nem lát semmi, és visszahívják pl.5 nap vagy 1 hét múlva.


nekem is azt mondta a dokim, hogy ráérek menni 8-9 hetesen is. elsőnél is 8 hetesen mentem, másodiknál is . semmi bajunk.

2010. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondják, mert ha túl korán mész úgyis csak a petezsákot látja. 6.héten meg már van szívhang is.
2010. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Gond nem lehet belőle, de sokszor felesleges. Téged az első vizsgálatkor 5 hetesre becsült, akkor ezek szerint te sem a kimaradt menszesz után 3 nappal mentél.
2010. szept. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor a kimaradt után 1 héttel mentem, mert a kimaradt napja a 4. hét, ha jól tudom. A környezetemben nem hallottam még olyanról, hogy baj lett volna belőle, ezért tettem fel a kérdést. Amikor valaki már annyira izgatott, hogy mit mond majd a doki, tényleg kismama lett-e, mert ilyenkor gondol mindenre az ember, akkor nehéz megállni, hogy még 1-2 hétig otthon üljön a bizonytalanságban. Szóval rendesen lebeszélik, hogy elmenjen, mintha csak baj lenne belőle.

Köszi az eddigi válaszokat!

2010. szept. 29. 08:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A mai tesztek általában már olyan megbízhatóak,hogyha kellő időben csinálják őket(tehát nem mensi előtt 3-4 nappal,ahogy sokaktól olvastam),hogy onnantól érezheti magát az ember lánya kismamának szerintem. Én az orvosi vizsgálat lényeget abban látom,hogy azt nézze meg,hogy minden rendben van-e jó helyen ágyazódott be, van-e szívhang,kellően növekszik-e..Ezt egy éppen látható petezsákból nem hiszem,hogy megmondja a doki. Meg ahogy te is írtad,12.hét előtt már 3x voltál UH-n ez azért egy magándokinál nem mindegy kiadás kb 10/alkalommal számolva...Én voltam 6 hetesen(ami még szinén jó korán van,viszont mivel nagyon jó UH-s embriót is látott,szívverést is látott),aszonta,hogy legközelebb a 12 hetesre menjek,addig pedig "növesszem a pocakom"
2010. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam, hogy elég 7-8 hetesen menni először, meg hogy van doki, aki nem is foglalkozik veled a második kimaradt menstruációig. Ezzel csak az a baj, hogy én pl. második babámat várom, és egyikük sem ágyazódott be rögtön rendesen, utrogestant kell most is szednem és az első babánál is. Ha azt nem szedem, 70% az esély a vetélésre. És ezt minél később veszi észre az orvos, annál kevesebb az esélye, hogy megmarad a baba...
2010. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vérzés,erős fájdalom,nem volt még az illetőnek vetélése,méhen kívülije stb. akkor általában a dokik is a 7-8 hetet javasolják.Ha a kismama problémás(orvosi tekintetben értem)akkor persze más a helyzet.Én mindkét babámmal 8-8hetesen mentem és akkor már szívhang is volt,következőleg már a 12h.genetikaira kellett menni.De akit az megnyugtat menjen hamarabb,joga és lehetősége van rá. 33h.kismama
2010. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem magándokinál voltam, azt csak jóval később fogadtam. Ezek szerint nálunk akkor lelkiismeretes a nőgyógyász. Egy terhességem volt eddig, minden rendben volt végig, tényleg nincs más tapasztalatom, ezért kérdeztem, hogy írjátok meg!
2010. szept. 29. 09:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 4 évvel ezelőtt úgy jártam,hogy a teszt megcsinálása után ami pozitívat mutatott azonnal elmentem a dokihoz,aki akkor még nem látott semmit csak annyit,hogy a méhnyálkahártya vastagabb mint kéne.Mondta 1 hét múlva menjek vissza.Mondanom sem kell azt hittem,hogy az az 1 hét soha nem fog eltelni nagyon ideges voltam.Vissza mentem és sajnos akkor sem látott semmit a teszt még mindig pozitív.Azonnal beküldött a női klinikára méhen kívüli terhesség gyanújával.Ott csináltak vérből is tesztet és az is pozitív volt,szóval nem lehetett az,hogy az otthon végezhető csalt volna.Csináltak egy lapar.műtétet és miután felébredtem az altatásból közölték,hogy nem találtak semmit méhen kívül szóval nagyon korán mentem el a dokihoz és nagyon fiatal terhességről van szó.Ill lett volna szó,mert sajnos más napra elkezdtem vérezni ami tartott 2 hétig,azt mondták elvetéltem.Én akkor megfogadtam ha egyszer sikerül újra teherbe esnem ( ami azóta nem sikerült sajnos,de már meg van mi miatt ) nem megyek el a dokihoz a havi kimaradása után 2 hétig.De mivel kiderült,hogy a pajzsmirigyemmel beteg vagyok és sajnos az miatt nagy az esélye a vetélésnek így szerintem az endokrinológus lesz az első akit felhívok,hogy megyek utána a nőgyógyász.

Velem ez történt sajnos.Kívánom senki ne élje át!

2010. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

A teszt megmutatja, hogy terhes vagy. Ennél többet a doki se fog tudni mondani.

6 hetesen van szivhang, akor érdemes legkorábban elmenni.

Te elmentél, lefoglaltad a dokit (a semmire), majd vissza KELLETT hivjon 1 héttel később, mivel szivhang csak akkor van. Tehát az első vizsgálatod teljesen felesleges volt és egy csomó pénzbe került (mármint az államnak).


Ezért szoktk azt javasolni: ne menj 6 hetes kor előtt.

2010. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!