Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek hogy sikerült a lombik?...

Kinek hogy sikerült a lombik? Mi még a beültetésig se jutunk el. Petesejt alultermelés

Figyelt kérdés
Lombik

2023. márc. 20. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is. Valami korai petefészek kimerülés. Nagyon alacsony AMH szint. Egy rakás vitamint kellett szednem nem tudom, hány hónapig (nem javított), meg valamivel szurkolni magam. Ezzel stimulálták a peteérést. Végül 4-et le tudtak szívni. De csak segítséggel termékenyült meg kettő. De még a beültetés előtt “szétestek”. Aztán kiderült, hogy valami genetikai problémám is van, és így már Budapestre irányítottak. Ez már jó pár éve volt.
2023. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Későn kezdtük a gyerekprojektet, 42 évesen spontán terhesség és vetélés után, 43 évesen volt a lombikom, 3 üres tüszőt sikerült leszívni, így nem lett beültetés (BMC-ban). A rossz eredmény miatt az orvos nem ajánlott többet, másod-szakvéleményt kértem magánban, ott legalább értelmesen elmagyarázták a leleteimet, mi történt stb., és megerősítették, hogy nem nagyon van esélyem már van saját petesejttel, úgyhogy mi Brnoba megyünk donorpetesejtesre.
2023. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 Abba maradt? Mi lett a további kimenetel?

#2 Mi is tervezzük brno-t,de iszonyat sok pénz. Most hogy álltok? És mennyi az annyi? Lehet privátban is. Köszönöm

2023. márc. 20. 14:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem kértünk előzetes személyes vagy online videós konzultációt arról, hogy mit szeretnénk, mert tudjuk, hogy mit szeretnénk (mármint saját vagy donorpetesejtes lombik, spermadonor stb., van aki úgy megy, hogy nem biztos/nem tudja mit akar, mi lenne jó neki).


Online kérdőívet kellett kitölteni, nagyon részletesen a korábbi eü életútról rólam és férjemről is, csatolva minden leletet + a leendő donorról. A vércsoportról igazolást kértek, illetve nekem friss 3. napi hormonpanelt, férjemnek majd kell friss spermavizsgálat, mert több mint fél éves a legutolsó.


E-mailben fogják küldeni az orvos összegzését, és utána mehetünk a személyes konzultációra, szerződéskötésre. Igen, drága, az irányárak fent vannak a honlapon. Egyelőre még nem tudjuk pontosan mennyi lesz, megírom majd.


Egyelőre e-mailben levelezünk egy magyar asszisztenssel, nagyon gyorsan, korrekten, részletesen válaszol és írja mindig, hogy mi a következő lépés.

2023. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Semmi. Abbamaradt, mert nem tudtuk volna megoldani olyan sűrűn a Pestrejárkálást, mert a lányom akkor még ovis volt. Egyébkén ő is nagyon nehezen fogant meg. Gondolom, akkor már kezdődhettek nálam a problémák. Aztán teltek az évek, beletörődtem, hogy nem lesz több gyerekem. El voltak záródva a petevezetők, emiatt kerültünk a Kaáliba. Ott derült ki az alacsony AMH szint. Majd a sikertelen lombik után a genetikai probléma is. De két éve melóban kötelező volt az oltás, kaptam két szputnyikot. Egy mensi kimaradt, a következő is, de akkor már valahogy megfogant a baba. Nem mondom, hogy az oltás miatt, de az valamit nagyon bekavarhatott.
2023. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4es

Ezeket a vizsgálatokat még itthon érdemes megcsináltatni ingyen?

2023. ápr. 2. 17:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Itthon KELL megcsináltatni. Nem tudom TB alapon meg lehet-e csináltatni, hiszen nem új lombik körre mentek. Mi magánban csináltatjuk már ezeket, semmi kedvünk további köröket futni az államival (pl. nem is tudom, hogy a nőgyógyászom csak úgy minden indok nélkül írathat-e fel hormonvizsgálatot TB alapon stb.)


Nekünk első körben kötelezően kértek vércsoport meghatározást, férjem spermaképét és hormoneredményeit + az én 3. napi hormoneredményeimet (konkrétan megírták, melyeket nézessek). Ezekből 3 hónapnál nem régebbi kell. Utána azok alapján kérnek továbbiakat vagy mehetünk szerződést kötni.


Én úgy tudom, hogy ők megmondanak mindent, hogy milyen vizsgálatok kellenek, de ott kint nem csinálnak vizsgálatokat - tkp logikus, így tudnak sokkal több pácienst kiszolgálni, a TSH szintet meg tök mindegy hogy magyar vagy külföli labor csinálja. Az eredményeid alapján kérhetnek további specifikus vizsgálatokat, laborokat stb., de majd a méhem felkészítését is itthon, a saját nőgyógyászommal csinálom végig, szúrom magam és ő fog meghatározott napokon UH-zni, vérvételek is kellenek majd gondolom, és az eredményeket kell nekik küldözgetni e-mailben. Most kicsit megakadtunk, mert a férjemnek nem találtuk a vércsoport meghatározását, azt meg kell csináltatni, plusz az első körben még azt írta a hölgy, hogy valószínűleg neki kell majd friss spermakép, de most már írta, hogy mindenképpen kell. Ezeket kedden csinálják meg, egy-két nap múlva meg lesz és utána már nagyon remélem nem kell semmi más, mehetünk. Majd beszámolok, mi a további menet.

2023. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2/4/7-es vagyok. Közben haladtunk tovább egy kört Brnoval. Férjemnek kell még egy friss DNS fragmentáció vizsgálat (ehhez adtak egy bp-i labor elérhetőséget, ahol nem kell heteket várni ha rájuk hivatkozunk) + nekem csinálnak egy próbaciklust. Kaptam receptet 2 féle hormontablettára + vérhigító injekcióra, ezeket kell szednem a ciklusom 2. napjától, majd a 13. napon UH és annak képeit elküldeni. Attól függően megyünk tovább, hogy hogy reagál a szervezetem. Ha jól, akkor nyilatkozatot (kvázi szerződést) online lehet kitölteni/alárni, személyesen majd csak a megtermékenyítésre/beültetésre kell menjünk és előtte kell fizetni. Kb. 2,5 hónapot mondott a nő (vagyis a próbaciklus után kimarad egy hónap és utána csinálják élesben ha jól számolom). Majd beszámolok a pontos árakról és további menetről ha érdekel kérdező (vagy bárki mást).
2023. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyértelműen érdekel, folyamatosan figyelem az írásod, sokat segítesz ezzel, köszönöm egyenlőre 🙂
2023. máj. 15. 08:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hali, újabb fejlemény, megjött tegnap a havi vérzésem, úgyhogy ma elkezdtem szedni a gyógyszert + szúrni magam (bele is trafáltam rögtön elsőre egy érbe... a lombik előtt megúsztam véraláfutás nélkül az utolsó előtti szuriig, most meg jól elbénáztam...).


Szóval Estrofem 2mg napi 3x1 tabletta + Clexane 0,4 mg-os injekció napi egy + majd 20-án megyek UH-ra (14. ciklusnap) és az alapján megmondják mikor kell elkezdenem szedni a Duphastamot (bocs ha vmelyik nevet rosszul írtam, mhelyemen vagyok, nem nézem meg most pontosan hogy kell írni).


Az első havi adag 50 ezer HUF volt kb., de olcsóbb ha vki tud felíratni nőgyógyásszal, csak mi nem akartuk azzal húzni az időt.


Egy másik szurit is írt az asszitens, hogy majd fog kelleni, Diphereline, ezt egyszer kell szúrni és egy hónapig bocsátja ki a hormont - ez kb. 30 ezer forint lesz kb. teljes áron.


Folyt. köv. amint lesznek fejlemények. :)

2023. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!