Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jónak tűnik ez a progeszteron...

Jónak tűnik ez a progeszteron eredmény?

Figyelt kérdés

20. napi progeszteron eredményem 35,5 nmol/L lett, a referencia tartományok viszont kicsit másként vannak feltüntetve, mint egy előző leletemen, amit egy másik laborban végeztek. Tudom, hogy csak az adott referencia tartománnyal együtt lehet értékelni az eredményt, de nem nagyon tudom, hogy jelen esetben mit jelent ez az érték.

Júniusban megyek endokrinológushoz, de addig is jó lenne tudni, jó-e ez az érték.


Tehát az eredmény 35,5 nmol/L


Luteális fázis: 3,8 - 50,5 nmol/L

Első trimeszter:8,9 - 468 nmol/L


Terhességet ugye nem lehet sejteni a 20-21. napi progeszteron eredmény alapján?


Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 20. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyit takar, hogy volt peteérésed, de 100% ez is csak akkor lehet, ha van uh követés
2023. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt én is olvasgattam, hogy 30 felett jelez peteerést, de itt a referenciaértékek kicsit máshogy alakulnak és reménykedtem benne, hogy a 35,5 kicsit jobb, mint a minimum.
2023. máj. 20. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem lehet terhességre következtetni.

Az mondjuk érdekes, ha 30 fölött lehet peteérésre következtetni, 1.trimeszterben meg 8,9-től jó. Ezek szerint, akinek az első trimeszterben 8,9 és 30 között van, az mind peteérés nélkül lett terhes?🤣 A kérdés költői, de na. Ez így elég bután hangzik.

2023. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdeztem. A 30-as értéket olyan leleteknél láttam, ahol a referencia felső határa 80 körül volt. Reménykedtem benne, hogy más is találkozott ennek a labornak az értékeivel és meg tudja mondani, hogy itt a 35,5 mennyire jó, vagy sem.
2023. máj. 20. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Az tök lényegtelen, a mértékegység számít. Ha ugyanabban a mértékegységben adja meg két különböző labor, akkor csak annyi a különbség, hogy az egyik "megengedőbb". Tehát, ha határ közelében vagy az egyiknél, akkor lehet, hogy a másiknál már épp kiesnél, de attól a te erdeményed pont ugyanannyi. Nem lesz attól jobb, vagy rosszabb, mert máshol csináltatod.

#3

2023. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ertem, köszönöm. Valahol azt olvastam, hogy különböző gépeket használnak a különböző laborok es a regensek is eltérőek, így a kapott érték egy masik helyen mashogy alakulhat.
2023. máj. 20. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, biztos vannak minimális különbségek, meg a gépek hibahatárában is, de az biztos, hogy terhességet ebből nem lehet kikalkulálni. A luteális fázis értékei és az 1. trimeszteri értékek között mindenhol van átfedés. Tehát ugyanaz az eredmény lehet jó luteális fázis értéke, meg terhességi is.

Nekem egyszer az ottani referencia érték felső határa fölött volt kicsivel. Az orvosok szerint semmi gond és volt ovum, de attól még nem voltam terhes, hiába volt magasabb.

Amikor meg terhesen mérettem, ott meg se volt adva 1.trimeszteri referencia. A luteális fázis tartományán belül voltam a felső határ közelében, de nem haladta meg. Mégis terhes voltam.

#5

2023. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 5-ös! Persze, az ember türelmetlen, mindenbe megpróbál belekapaszkodni, de hamarosan úgyis kiderül, hogy sikerült-e, vagy sem. Nagyon érdekes, amiket írtál, ezekszerint nem feltétlenül kell görcsösen ragaszkodni a számokhoz.
2023. máj. 20. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a múlt hónapban a tiédnek a duplája volt a progeszteron értékem a 21. napon, de nem volt terhesség. Nem lehet az értékből erre következtetni. Csupán arra ad választ, hogy volt ovuláció.
2023. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!