Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes először ultrahan...

Mikor érdemes először ultrahangra menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Korai a terhességem, 5+3-ik hétben vagyok és június 23-ra kaptam időpontot az orvoshoz.

Volt egy vetélésem, akkor azt mondta az orvosom, hogy ha újra sikerül teherbe esnem, akkor kezdjem el a pozitív teszttől szúrni magam Clexane-al(trombózisom volt) plussz használjam az utrogestant.

Az előző vetélésem barnázással kezdődött aztán vérzés következett és spontán vetélés történt, nem kellett műtéti beavatkozás.

Próbálok nem stresszelni, mert tudom, hogy jóra nem vezet, mégis annyira távolinak tűnik az időpont és izgulok.. annyira padlóra tett az a vetélés.

Hány hetesen érdemes először orvoshoz menni?

Egy sikertelen terhesség után lehetséges egy egészséges terhesség?

Nem vizsgáltattam ki magamat az első után, mert az orvosom nem tartotta indokoltnak.

Köszönöm a választ!



2023. jún. 12. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
7.hétnél hamarabb teljesen felesleges,mert semmit nem látnak,vagy nincs még életjelenség.Teljesen jó a júni 23.
2023. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mást nem tudsz tenni,mint vársz. Ez mindenkinek hosszú, mire kiderül, hogy minden rendben van. Kezd el amiket a doki javasolt. Ha belegondolsz, a dolgokon semmit nem változtat, ha idejekorán elmész Uh-ra és nem lát semmit petezsákon kivül és visszarendel ugyanúgy 2 hét múlva. Ha baj történik, akkor is megtörténik, ha a doki előbb ránéz.

Bízz a babádban és természetesen vetélés után ugyannyi esély van normál terhességre, mint amúgy.

2023. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

1#


3 terhességem volt. Mindhárom 6+2 szívhanggal.

2023. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal rosszabb túl hamar menni, és semmi infóval távozni, mint akkor menni, mikor már biztosan van szívhang is.


Esetleg az előzmények miatt telefonon érdeklődni, hogy aktuálisak-e ezek a javaslatok még (ckexane, utrogestan).

2023. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
3-as,igen az pont a 7.hét amit írtam.🤷De semmi nem lesz,ha a 8.-9.hét körül megy,mert akkor már biztos kell lenni szívhangnak.Neked volt ennyi idősen,másnak ha később fogant, akkor lehet,hogy pont nem lesz még,vagy nem biztos,és akkor lehet aggódni még 2 hétig.
2023. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A június 23 szerintem is teljesen jó első időpont esetedben, mert akkor már tuti látnak mindent. Ha meg van közben vmi, akkor kórház. Addig is csinálod, amit a dokid mondott. Mást nem tudsz tenni.


De teljesen megértelek, én sem tudok nem aggódni. (Az előzőt 8 hetesen vesztettem el, nagyon megviselt)


Most 6+1 vagyok, és 1,5 hete 7+1-re (jún 19) kaptam időpontot.


5+1-nél minimális vérzést tapasztaltam, ezért kórházba mentem, mert ott nem tudtak fogadni, ahol időpontom volt.


Annyi történt, hogy megultrahangoztak és visszahívtak 6+1-re is, (azaz mára) mert alig láttak vmit, mondták feküdjek. Még gyógyszert sem kaptam semmit se. Feküdtem. Azt hittem, hogy ez a hét sosem telik el.


Reméljük, rendben lesz minden mindkettőnknél ezúttal :)

2023. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7.héten! Akkor mar van szivhang!
2023. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt vetelesem 2 eve

5-6 hetesen kb. Akkor azt mondták az baba beteg lett volna azert ment el! Most ujra terhes vagyok 11+3 hetes . Eddig minden rendben a terhesseggel! Sok magneziumot szedek mindennap c vitamin sok gyumolcs zoldseg es a gravida optima terhes vitamint! Egyaltalan nem idegeskedek! Elejen fura volt nekem is ,bennem is megfordult az hogy mivan ha ő is elmegy de valahol melyen erztem hogy ez mar megmarad!! Ereztem! De az idegeskedest a stresszelest vegleg kizartam , es ugy voltam vele lesz ami lesz!! sokat pihenek neha tornazgatok , setalok hogy azert valamit mozogjak is!! Eddig minden jo remelem hogy ugy is marad! Viszont a rosszul létek eleg erossek :/ de ki birom! Szoval nyugodj meg! Biznod kell abban hogy o veled marad!

2023. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ, megnyugtató, amiket írtatok!😊
2023. jún. 14. 08:36
 10/12 A kérdező kommentje:

6/9-es válaszoló:

Nagyon sajnálom, ami veled történt!

Muszáj kizárni a negatív érzéseket, de nyilván nehéz, ha már volt egy vesztesége az embernek.

Ezúttal reméljük, hogy minden rendben lesz!

Minden jót kívánok Neked!😊

2023. jún. 14. 08:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!