Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek véd ebben az...

Szerintetek véd ebben az esetben az eseményutáni?

Figyelt kérdés

Párommal gumival szeretkeztünk, ami kiszakadt, viszont utolsó pillanatban támadt egy rossz megérzése ezért utolsó pillanatban kihúzta, viszont nagyon megrémültünk. Sosem történt ilyen, a gumi kiszakadásról azt gondoltuk, hogy az csak akkor történhet meg ha valaki nem megfelelően használja. Szóval kivette, meg is van róla győződve, hogy nem került belém “anyag”, mert mind a kezére ment, viszont nyilván félünk mindketten, hogy nem-e egy csepp akár belém kerülhetett.


Semmi gond azonnal ügyelet, recept írás (10000 huf) gyógyszert bekap (7800 huf) megnyugodtam, hogy 2 órán belül sikerült bevennem és elvileg az első 12 órában sokkal hatékonyabb, mint a 72. órában.


De most nagyon aggódom. Rengeteg idegennyelvű cikket olvastam arról, hogy ha peteérés napján történt a baleset akkor ez sajnos már nem hat. A durva az, hogy magyarul egy ilyen cikket sem találok, de angolul mind azt írja, hogy az esemény utáni gyógyszer hatása abban rejlik, hogy eltolja a peteérést, ha a peteérésed napja már elkezdődött és aznap szexeltek akkor gyakorlatilag már halottnak a csók.


Nagyon nagyon elegem van :( Itt vagyunk 25 évesen, felelős felnőttek módjára, soha egyszer nem kockáztattunk és most rettegek. Nem tudom hogy fogom túlélni az elkövetkezendő 2 hetet, egyszerűen nagyon nem akarunk terhességet. Sem most, sem 10 év múlva. Mindkettőnknek vannak örökölhető betegségei, nem szeretnénk ezt a jövőben tovább adni senkinek (közös döntés alapján).


Kérlek nyugtassatok meg, hogy van esély arra, hogy hasson akkor is ha peteérés környékén történt a baleset? :( Pontosat csak azért nem tudok mondani, mert 28-32 naposak a ciklusaim, hüvely folyásom meg soha nem is volt így a nyák állagából nem tudom megállapítani a peteérést.



2023. jún. 16. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi de ha nemi életet élsz akkor legyél már tisztában a tested működésével mert sajnos igen a gumi kiszakadhat azért jó tudni mikor van ovuláció.Érdekes ha nincs hüvelyfojásod.Az a ciklus mindennapján van.Csak ovulációkor több és tojásfehérjés.Ha bevetted az esemény utánit nem lehet gond.
2023. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a testem működésével. 28-32 naposak a ciklusaim, hol így hol úgy, azt sem tudom mondani, hogy átlagban ennyi vagy annyi ez alapján nagyon nehéz kiszámítani az ovu időpontját, de gyanús, hogy tegnapi együttléttel bele estem egy esetleges ovu időpontba. Ha 30 napos ciklussal számolok (előző 2 hónap annyi volt) akkor MA van ovum és tegnap este 10 kor vettem be az esemeny utanit.


Ahogy mondtam nincs folyásom! Tudom, fura. Rengeteg lány ismerősöm szenved ettől a kellemetlenségtől, de nekem nincs. Full száraz a bugyim, minden alkalommal mint egy 8 éves kislánynak. Ebből kifolyólag a testem egyàltalán nem jelez, hogy mikor van ovum.


Engem rengeteg az angol nyelvű cikkek bizonytalanítottak el, amik azt írták, hogy ovu napon kb felesleges bevenni :(

2023. jún. 16. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Megoldás: Ne olvass angol nyelvű cikkeket 😁

Persze, előfordulhat, hogy terhes leszel, időben a legrosszabbkor történt, az is tény. DE! Gondolkozzunk logikusan! A számodra legrosszabb, gyereket akaróknak a legkedvezőbb időpontban is csak 25%esélye van, akkor is, ha MINDEN jó helyre került. Ritka, hogy elsőre sikerül, bár tény, hogy előfordul.

Neked kb. az az egy csepp is, max.a hüvelyben lehetett, ahol marhára nem kedvezőek a körülmények, tehát már el is halnak, mire tovább juthatnának. Az esemény utáni, akárhogy nézzük egy hormonbomba, ami legrosszabb esetben nem csökkenti a terhesség esélyét, de növelni biztos nem fogja. Így az a 0,000001% esélyed a terhességre a maximum.

Ezen azért nem kell annyira paráznod, főleg, mert semmi értelme. Mindent megtettél, a választ majd az idő adja meg, de nagy eséllyel nem lesz semmi.

2023. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3-mas,



Köszönöm a választ, de sokan vannak itt gyakorin, akik attól a bizonyos “csak egy kevéske ment belém”-től lettek terhesek. Annyi a különbség, hogy ők nem rohantak esemény utániért én pedig 2 órával a baleset után bevettem…de simán lehet, hogy hiába, hiszen lehet, hogy ovum volt éppen. Így viszont semmivel nem lettem különb azoknál akik csak hóvégén pislognak a 2 csík felett :(

2023. jún. 16. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Mivel időben vetted be, szerintem nem leszel terhes. Nyugodj meg.

A neten egy pattanásból is kb kilehet hozni egy halálos betegséget.


1nek üzenem, nekem sincs egyáltalan hüvelyfolyásom. Tojásfehérjés nyákom sincs egyáltalán. Mégis van 2 gyerekem....

2023. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj csajszi ne parázz ennyire.

Minden tőled telhetőt megtettél védekezés gyanánt.

Tudom hogy ijesztő a szituáció,de nézd logikusan..ez a kis gyógyszer rengeteg anyagot tartalmaz,csekély az esély a terhességre.

Ha ennyire nem bízol ebben,hétfőn hívj fel egy nőgyógyászt és kérdezd meg tőle hogyan működik ez,nyugodtan mondd el neki a problémádat,de ne idegeskedd szét magadat mert az nem tesz jót.

2023. jún. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os,


Már pénteken iszkoltam egy magán nődökihoz, mert egész nap remegtem a félelemtől. Ráadásul az eseményutáni miatt úgy fájt a fejem azt hittem megbolondulok. A dokinak elmeséltem a szitut, mondtam hogy nagy esély van rá, hogy így is az utolsó pillanatban kihúzta a párom, mert érezte hirtelen, hogy “Valami nem ok” de nem tudjuk kizárni az eshetőségét, hogy egy kevéske belém került. Elmondtam neki az ovulációs problémámat is, hogy lehet pont akkor volt. Erre azt mondta, hogy igen ovulációkor valóban necces hiszen az itthon kapható esemény utánik fő mechanizmusa az ovu késleltetése, viszont ez egy nagy adag hormon és szerinte a legfelelősségteljesebben cselekedtem. Szerinte meg fog jönni, de lehet, hogy a gyógyszer miatt késni fog. Illetve ajánlott fogamzásgátlót is, amire mondtam, hogy sajnos rossz tapasztalatom van vele, mert 3 hónapig szedtem és MINDEN nap fájt a fejem. Aztán ajánlott rézgyöngyöt ami egy spirál és fiatal nem szült lányoknak szokták feltenni, mondta, hogy amikor menstruálok (akkor kell felhelyezni) nyugodtan menjek vissza és akkor 5 évig nem lesz ilyen gondom és nem kell többet aggódnom ráadásul hormon mentes.

Csináltunk egy rákszűrést is, amiközben kihúzott belőlem egy darabot a gumi oldalából 🥲


Soha többet nem használok gumit, nem is ajánlom senkinek azt amin most keresztül mentem. Oké, hogy 25 vagyok, de egyáltalán nem szexeltem sokat életemben, volt eddig kb 2 kapcsolatom (kapcsolaton kívül meg soha) ez kb életem 40. együttléte volt, és 40/1 lyukas gumi…háát, nem egy jó arány 😅

2023. jún. 17. 11:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mindenkivel előfordult már ez az óvszeres dolog,sajnos megesik.

A fogamzásgátlót szintén megértem hogy miért nem szeretnéd használni,nekem is rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.


Most sajnos nem igazán tudsz mást tenni,csak várni,de szerintem nem kell aggódnod,mert valóban hormon bombát kaptál. :/


:)

Majd írd meg hogy mi a helyzet veled,ha van kedved.

2023. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenképp megírom :) Remélem nem lesz semmi gond. 10-12 nap múlva kell megjönnie, nagyon remélem, hogy nem történt semmi :(
2023. jún. 18. 13:52
 10/13 anonim válasza:
100%
Én hiába vettem be terhes maradtam.
2023. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!