Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges a terhesség ha...

Lehetséges a terhesség ha kétszer megjött az aktus óta és fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Június 15-én volt utoljára aktus. Nem ment el bennem.

Azóta kétszer megjött teljesen normálisan a vérzés. Évek óta odafigyelve szedem a fogamzásgátlót. Sosem maradt ki, sosem késtem vele.

Eddig semmi bajom nem volt, egy teljes hete viszont nagyon erős hányingerem van. Néha már így kelek, de van amikor csak késő este jön elő. Viszont vannak napok mikor meg semmi bajom.

Tudom, hogy miómám is van. Alhasi fájdalmaim vannak amiatt.


Van esélye így a terhességnek? Ne nézzetek hülyének kérlek, de nem tudok már mire gondolni, hogy mi bajom lehet. :( Nem vagyok tini, nem szoktam feleslegesen pánikolni.

Szeptemberben esedékes a kontroll a mióma miatt, úgyhogy hamarosan megyek orvoshoz.



2023. aug. 9. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Kn esélytelen, de ha ennyire aggódsz, miért nem csinálsz egy tesztet?
2023. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert még csak ma merült fel bennem, mikor újra elkezdtem émelyegni. Eddig eszembe se volt a terhesség, mivel normálisan szedem a gyógyszert.
2023. aug. 9. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kizárt, hogy így terhes lennél.
2023. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha én bármi miatt attól tartok, hogy terhes vagyok, inkább veszek egy párszáz forintos terhességi tesztet, mert senki sem lát belém. De eleve a fogamzásgátlón túl a mióma is egy nehezített terep a teherbeesés szempontjából, ezért egy kifejezetten csoda lenne, ha terhes lennél.

2. Ha miómád van, szerintem első körben arra gyanakodj, tudomásom szerint az bőven okozhat hányingert is. Én a helyedben előrébb hoznám azt a kontrollvizsgálatot, hátha bedurrant.

2023. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kicsi volt év elején a mióma még. Azt mondta az orvos, hogy ha szeretnék gyereket, nincs akadálya. Csak nem aktuális még a gyerek kérdés, így nem foglalkoztatott a dolog.

Illetve egy ezzel kapcsolatos kérdésemhez korábban írta itt egy válaszoló (állítása szerint rengeteg miómát látott életében, és diplomával, szakvizsgával rendelkezik) hogy a miómától esélytelen a hányinger és az orvosom hülyeségeket mondott, hogy attól lehetek rosszul. Pedig én is erre gyanakodtam múltkor, hogy a mióma az ok. :(


Na erre csak az orvosi vizsgálat lesz a megoldás. Rettegek megmondom őszintén. Gondolom nagy gond lehet.


Köszi a válaszokat, rendesek vagytok! Mentek a zöldek!

2023. aug. 9. 12:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beírod a gugliba, hogy mióma hányinger/fibroids nausea, akkor nagyon sok helyen kidobja, hogy márpedig okozhatja. Nem szabad ennyire hinni a gyakorinak, itt azt mond mindenki magáról, amit csak akar. Nem a leggyakoribb tünet, főleg hogy csomószor tünetmentes, de attól még lehet az.
2023. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazad van teljesen! Én hülye még linkelgettem is neki oldalakat, de hajtotta, hogy nincs köze a miómához, meg akkor legyek rosszul ha így gondolkodok... Illetve szerinte: "Mert hányingert akkor okozhat, ha annyira nagyméretű az egész méh miatta, hogy szétnyomja a beleket."

Mi???


Orvosom is azt mondta amit te, nyilván neki hiszek.

Durva, hogy így félrevezetik az embert itt. Kinek jó ez??

Örülök, hogy itt találtam normális válaszolót. Köszönöm!

2023. aug. 9. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
Bakker ilyen már komolyan nem létezik. Menstruál, de szerinte esélyes hogy terhes. Hány éves is vagy?!?
2023. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mioma veszélyes is lehet,és az is okozhat terheségi tüneteket. az megm ioma müteni lehet,és utána jöhet a gyerek
2023. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Voltam azóta kontrollon köszönöm.

Olyan helyen van, ami nem veszélyeztetné a terhességet sem. Illetve év eleje óta nem növekedett. Viszont az alhasi fájdalmat és a hányingert ez okozza sajnos. Azt mondta az orvos, hogy olyan kicsi még a mióma, hogy nem javasolna műtétet egyelőre.

2023. okt. 20. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!