Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyenge menstruáció (“sikeres”...

Gyenge menstruáció (“sikeres” ovuláció után) mitől lehet?

Figyelt kérdés

Teszttel és ultrahanggal bizonyítottan az ovuláció megtörtént, ennek ellenére nagyon gyenge a menstruációm, viszont a várt napon megjött. DPO 15. napon a terhességi teszt negatív lett.


Nem kell emiatt aggódnom, vagy az enyhe menstruáció valami gondra utalhat, ami miatt az ovuláció ellenére nehezebb lesz esetleg a teherbeesés?

Pajzsmirigy alulműködés okozhatja?

Valakinek van ilyenről esetleg tapasztalata?



2023. aug. 11. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vastag volt UH-n a méhnyálkahártya?


Ha 7mm-nél vastagabb, akkor nincs gond. Van olyan is, hogy az első napokban egy nagyobb darab egyben leválik, lehet nem is veszed észre ha nem "elemzed" mikor mi jött ki belőled, és utána már csak gyengébb a vérzés.

2023. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


8 mm volt a méhnyálkahártya.

2023. aug. 11. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mit jelent a gyenge menstruáció? És úgymond szerinted az (ha igen, miből, gondolod, hogy az?), vagy van valami objektív mérce, ami alapján mondjuk orvos mondta?

Csak azért kérdezem, mert sokszor veszem észre azt, hogy vannak, akik tök normális mennyiségű vérre hiszik azt, hogy sok/kevés, vagy brutális, nem egészséges mennyiségűre azt, hogy normális (és nyilván neki ez természetes).

2023. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is gyenge 26 ~ves korom óta, de a nyálkahártya mindig elég vastag volt, alkat, unokatesóm és az ő anyukájának ilyen volt, mind ketten hamar teherbe estek.
2023. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmire. Nekem elég erős menstruációm szokott lenni, legalábbis úgy éreztem, mert van 2 nap, amikor max. 2órát bír a super tampon is. Volt egy spontán vetélésem, amikor azt mondta az orvos kicsit erősebb lesz a menstruációm (embrió már nem volt, de progreszteron pótlás miatt az endometrium még nem vált le.) Na, ehhez képest gyengébb menstruációm volt, mint szokott, pedig ugye utána kellett kontroll és teljesen kiürült a méhem. De jártam úgy is, hogy küretem volt. Mivel ott minden endometriumtól megszabadítanak, az orvos szerint nem kellett menstruációra számítanom még 4-6 hétig. Ehhez képest az igazoltan mérhetetlen vékony nyálkahártyám rá egy hétre (a normális műtét nélküli menstruációm idején) távozott. Akkor is gyengébb volt, csak azt akartam ezzel mondani, hogy 0 endometriummal, meg megvastagodottal is lehet gyengébb vérzés. Ebből nem lehet kibarkochbázni.
2023. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!