Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ehgyomri normál 120perces...

Ehgyomri normál 120perces alacsony?

Figyelt kérdés

Az ehgyomri cukor 4.7 a 120perces után 3.5.

Miért lett alacsonyabb?

Teherbeesesnel gondolom okoz problémát?


2023. szept. 6. 10:33
 1/4 Derjaderja ***** válasza:
100%

Inzulin túlhatás. Meg kellene nézni legalább a 60 perces értéket, hogy kiderüljön, van-e egy korai vércukor kiugrás, amire ez a válasz.


Ha még nem vagy terhes, akkor az inzulin szinteket is meg kell mérni. Emelkedett inzulin szint (hyperinsulinaemia) gyakran az inzulinrezisztencia következménye.


Kérdés az is, hogy ez egy szabályos terhelés vagy egy sima étkezés volt és ha az utóbbi, akkor pontosan mit ettél.

2023. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szabályos terhelés nem ettem csak a cukros lotyit ittam meg. :)

Nem vagyok még terhes, szeretnék már egy ideje.

2023. szept. 6. 11:32
 3/4 Derjaderja ***** válasza:

Kellett volna 60 perces értékeket és inzulinszinteket mérni.

Lehet, hogy inzulinrezisztens vagy. Ilyenkor az inzulin feljebb és feljebb megy, mert nincs szöveti hatás, nem csökken a vércukorszint, és egy ponton a magas inzulinszint már "áttöri" a rezisztenciát és ilyenkor hirtelen leesik a vércukor szint.

Lehet "simán" is magasabb az inzulin, rezisztencia nélkül, de akkor az éhomi is valószínűleg alacsony lenne.

Diabetológus szakorvoshoz-endokrinológushoz fordulj.


Túlsúlyos vagy amúgy? Hány éves?

2023. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztencia. Kellenének az inzulin értékek is 0-60-120 percnél.
2023. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!