Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Ha igen...

Lehetek terhes? Ha igen mennyi idős?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 13 hónapos kisfiúnk Szeptember 11.-én kedden együtt voltunk belém ment( bocsánat a kifejezésért) a férjemmel másnap már nem véreztem de két nappal az aktus után volt egy kis nyálkás szerű vér soknak tűnt elsőre de inkább amolyan pecsételős. Ezután pár nappal két napig úgy fájt a hasam és a petefészkem mintha le akarna szakadni, a császár hegem szintén kicsit olyan volt mint a műtét utáni hetekben.

A következő menszeszem október közepe vége körül lesz.

Ma nagyon hányingerem van és fájdogál finoman a petefészkem.

Szerintetek ha terhes is lennék mennyi idős lennék ha szeptember 11.-12 körül történt a beágyazódás ami 6-9 nap is lehet.

Nem értek ehhez annyira és a matek se az erősségem.

Köszönöm előre is aki segít, bántó hozzászólást nem kérek, és igen szeretnénk kistesót.

:)



2023. szept. 25. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

🤦 hujujuj.


Ne haragudj, de ilyenkor sírni tudnék, és van már egy gyermeked! Őt,hogy sikerült összehozni?


11.-én volt az aktus. Amikor ráadásul még menzesz végén voltál. Peteérés ilyenkor nincs, legalább is extrém ritka akinek akad.

Miért fontos az időzítés?

Tehát peteéréskor kilökődés után a petesejt nagyjából 24 óráig marad életben,míg a spermiumok akár 2-3 napig is életképesek, ez idő alatt pedig "türelemmel" várják a petesejt érkezését.

Egy db spermium behatol a petesejtbe, ez a fogantatás pillanata. A megtermékenyített petesejt, vagy zigóta a petevezetékben 5-7 napig vándorol, közben fejlődésnek indul. Miután megérkezik a méh üregébe, rendszerint a 7. napon, már sok sejtből áll, ekkor blastocistának nevezzük. 2-4 napig tovább fejlődik, közben hozzá tapad a méhfalhoz. Ezt követi a beágyazódás a méhnyálkahártyába, ami további 5 napig tartó folyamat, ami a megtermékenyítéstől számítva a 11-15. napon fejeződik be. Ettől kezdve rohamosan nő a HCG hormon mennyisége.

2023. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerült, mert 11-e körül esetleg épp ovulláltál, még csak most lennél 4 hetes, mivel az aktus 2 hete volt.

Az aktus utáni vérnek semmi köze nem lehetett a beágyazódáshoz. A leírásod alapján szimplán menstruáltál.


De ha mégis azt gondolod, terhes vagy, most már bármikor tesztelhetsz, mutatná.

2023. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azóta hogy szültem rendszertelen a ciklusom még nem állt vissza normálisan. Köszönöm a válaszokat. Akkor holnap reggel tesztelek. :)
2023. szept. 25. 13:18
 4/8 anonim ***** válasza:

14 nappal az aktus utan mar ki kell mutatnia (ha Pont akkor ovulaltal)

A sperma eletkepes kb 5 napig, szóval ha negativ de megis furcsanak erzed magad akkor 4 nappal kesobb ismét tesztelj.


Egyebkent az 1. Teved, siman ovulalhattal is kozvetlenul menstruacio utan. Nekem egyszer veteles utan 19 napos volt a ciklusom ami azt jelentette hogy kb a ciklus 5. Napjan ovulalhattam.

Ritka, de megtortenhet foleg ha szoptatsz mivel az felboritja a hornonokat es rendszertelen lehet a ciklus.


Ha teherbe is estel akkor kb most lehetsz 3-4 hetes.

Hanyingered meg nem kellene hogy legyen. A tunetek leghamarabb az 5. Hettol fogva kezdotdnek. Vagy a progeszteron vagy a hcg hatasara, szóval ha a terhesség okozna a tuneteket akkor már pozitiv lenne a teszt.

2023. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4#


"11.-én volt az aktus. Amikor ráadásul még menzesz végén voltál. Peteérés ilyenkor nincs, legalább is extrém ritka akinek akad."


Értő olvasás..

2023. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-os, tudom hogy az aktus 11 volt de siman ovulalhatott is akkor foleg ha szabalytalan a ciklusa.

Nem olvastam el, de te sem vagy tisztaban mindennel. Ha szoptat akkor szintet lehetetlen beloni hogy mikor ovulal. Azert is mondjak hogy szoptatas nem egy jo vedekezesi modszer.

2023. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#

🤦 most se olvastad.. oda írtam pé ilyenkor nincs, legalább is extrém ritka akinek van ..


Még mindig értő olvasás..

2023. szept. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miert ne lehetne peteérés a ciklus 5. napján akár? Nem mindenkinek varázsütésre történik a 14. napon...
2023. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!