Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik a jobb? Az Elevit vagy...

Melyik a jobb? Az Elevit vagy a Béres Gravida? Melyiket érdemes szedni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2008. jan. 7. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a Béres Gravidát szedtem azt mondta a dokim,hogy teljesen mindegy. (A Gravaidát kellett délben bevennem,de ha nem evés után vettem be, akkor egyből ki is hánytam. Nem tudom,hogy az Elevitnek van-e ilyen hátulütője.) Sok sikert!
2008. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Elevitet szedek,de nekem semmi bajom nincs tőle.

15 hetes kismami

2008. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom ajánlotta az Elevitet. Mi még a 3 hónapos türelmi időben vagyunk, így 2 naponta egy szemet kell szednem. Semmi mellékhatása nincs nálam, de van olyan ismerősöm, akinek székrekedést okozott, ez rajta van a betegtájékoztatóján is egyébként. Nekem az se baj, ha éhgyomorra veszem be, semmi rosszat nem tapasztaltam vele kapcsolatban.
2008. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében teljesen mindegy. A Gravidában az a szimpatikusabb, hogy kevesebb A-vitamint tartalmaz (a túl sok A-vitamin okozhat problémát). Az Elevit nem tartalmat jódot, ez egyszerre előny és hátrány (valamennyi jódra szükség van, de ezt pl. a jódozott só bőségesen fedezi, a túl sokból meg gond is lehet).

Az áruk is kb. egyforma. Van ezeknél sokkal olcsóbb mazgatvédő vitamin is (Pregnavit). Egyébként szerintem hallgass az orvosod/védőnőd tanácsára, ha pedig nekik is mindegy, akkor dobj fel egy érmét. :)

2008. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nánási Tímea ***** válasza:
0%
az Elevittől nagy lesz a baba feje és ez komoly egy orvos mondta!Nem vicc!Nem kell semmi rengeteg gyümölcs és kész azt semmi nem pótolhatja!
2008. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Gravida szerintem jobb, nekem a védőnő is azt ajánlotta. Én szedtem mind a kettőt, mert a Gravidával kezdtem, aztán következő hónpban nem volt a patikában, csak Elevit, azt kevésbé szerettem, nekem égett tőle a gyomrom. Következő hónapban meg már inkább nem szedtem semmit, hanem minden nap ettem almát, körtét, répát meg mindenféle zöldséget-gyümölcsöt, és így volt a legjobb, a babám is gyönyörű egészséges lett. Csak vasat szedtem, mert az mindig alacsony volt nekem, azt felírták.
2008. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia..az otodik valaszolonak uzenem, hogy meg senkinek nem szuletett nagyfeju babaja a terhesvitaminoktol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sajat tapasztalatom az Elevit-el az, hogy en nehezen birom.....hanyinger es rokazas..tuti a vitamintol ugyanis amikor szunetelek akkor nincs semmi bajom..amugy a 14 hetben vagyok.

2008. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, én 30 napja szedem az Elevtitet, de iszonyatos székrekedésem van tőle, úgyhogy holnaptól Gravidára váltok, hátha nekem jobb lesz... Persze szerintem ezt is szervezete válogatja. Kinek ez jön be, kinek az, ki ezzel szimpatizál, ki azzal.
2008. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Gravidát szedem. Meg vagyok elégedve vele. Nekem bevált.
2008. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elevitet szedtem, ezt ajánlotta az orvos. Viszont a terhességem alatt felszedtem vagy 18kg-t. (Ez sajnos nemcsak a baba és tartozékai voltak). Azon túl, hogy szerintem akaraterőm sem volt, mindig éhes voltam. Utólag tudtam meg, hogy az Elevit miatt lesz nagyon éhes az ember lánya. Kívánós annyira nem voltam, ccsak éhes. Félre ne érsd, nem az Elevitet hibáztatom az akaratgyengeségemért, de tény hogy sokak panaszkodtak a megnövekedett éhségérzetre az Elevit szedése alatt. Szerintem ha nem akarsz sokat hízni, ne szedd az Elevitet.
2008. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!