Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek az ábra alapján...

Szerintetek az ábra alapján mikor lehetett ovulációm?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban jóval hamarabb megjött, mint kellett volna. Alapból 36 naposak a ciklusaim, így erre van a naptáram is beállítva. A 21. napon lett volna ovulációm a naptár szerint, viszont a hőmérőzés mutatta, hogy sajnos ez nem jött létre. Szerintetek a hőgörbém alapján volt egy késői ovulációm? Mert nekem nagyon úgy tűnik az előző havi görbéimből, hogy igen. Viszont, úgy tudom, hogy az ovuláció előtt közvetlenül leesik a hőmérséklet, majd megemelkedik, de ez az emelkedés lehet lassabb is (0,2 fokonként). Így most az merült fel bennem, hogy szerintetek a 28. vagy a 30. napon lehetett az ovu, ha egyáltalán volt, és mikor tesztelhetnék először, hogy valós eredményt kapjak?

2023. okt. 22. 18:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem fogalmaztam jól, és ezért volt félreérthető, de már jópár hónapja figyelem a hőmet, 3 hónapig lh teszteltem is, viszont nagyon rágörcsöltem így abbahagytam inkább, ezért nem szeretném újrakezdeni. A ciklusom eddig rendben volt és tisztán kivehető volt a hőgörbe alapján az ovuláció.

Erről a hőgörbéről szerettem volna kikérni a véleményeteket, mivel nem voltam benne biztos, hogy hagyadik dpo-n tarthatok. De igen, bántónak éreztem a kommenteket, valószínűleg ezek a háttérinformációk miatt, amiket nem fogalmaztam bele a kérdésbe.

2023. okt. 22. 20:47
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a 28. napra tenném az ovut.

2023. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Még jobban megnézve, ez így nagyon nem egyértelmű.

Lehetne akár a 12. napon is (a szabály: 6 alacsonyabb érték után 3 magasabb, amiből a 3. érték min. 0,2 fokkal több, mint az alacsonyabbak közül a legmagasabb), ott volt a legtermékenyebb a nyák is. Azután meg a hormonproblémák miatt szórakozik a görbe...


Viszont lehet a 30. napon is, ha ennyire ingadozik az alaphőd, akkor simán az is lehet.


Na, ezzel nem sokat segítettem.

2023. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Na pont ezért vagyok én is teljesen elveszve, mert egyáltalán nem egyértelmű. De köszi azért így legalább nem érzem magam teljesen hülyének. :D Holnap tesztelek egyet, meg majd hétvége felé is, aztán hátha nem jönne meg. Nagyon örülnék!
2023. okt. 22. 21:54
 15/19 anonim ***** válasza:
Talán 27.Nekem is elég jól kivehető szokott lenni hő alapján, ahhoz képest, hogy elég rendszertelenül mérek😕De múlthavi ciklusban nekem is pont ilyen volt, mint most a tiéd. Én a növekvés előtti legalacsonyabbat vettem alapul, mint most nálad. Az után 3 nappal uh.igazolta, hogy valóban biztosan megtörtént az ovu, az nyilván nem derül ki belőle, hogy mikor. Viszont következő menstruáció alapján tényleg akkor volt.
2023. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Na teszteltem egyet, akkor ezek szerint 10 dpo környéke lehet, negatív lett, de a hőm még fönt van, nem jött meg. Várok 4 napot aztán hátha csoda történik. :)
2023. okt. 23. 07:09
 17/19 anonim ***** válasza:
Hú, hát hallod, én lehet hogy még későbbre tenném az ovudat. Nem csoda, hogy nem mész el ezen a görbén.
2023. okt. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én most belőttem a 28. napra, aztán így akkor csütörtök-péntekre nem várom.
2023. okt. 23. 13:19
 19/19 anonim ***** válasza:
Írj majd, hogy mi lett, mire jutottál! (12, 13-as voltam)
2023. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!