Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 24 napos ciklusnál 12.napon,...

24 napos ciklusnál 12.napon, 36 naposnál 18.napon kéne pozitívnak lennie az ovulációs tesztnek?

Figyelt kérdés

Tehát pont félidőben? Akkor előtte 2 nappal(előbbi esetén 10.naptól, utóbbi esetben 16.naptól) ajánlott elkezdeni a tesztelést? Amelyik napon pozitív, mennyi időnk van próbálkozni? Úgy értem, ha másnap már halványul a teszt és aznap vagyunk csak együtt, az már nem jó?

És az 1.dpo az az első halványodó ovu teszt napja, vagyis a pozitív utáni nap az első dpo? Hányadik dpo-n ajánlott terhestesztelni, amikor már tuti erősen mutatja, nem ilyen szellemcsík, meg "mintha lenne ott valami"?


Előre is köszönöm a tájékoztatást.


2023. nov. 14. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

A ciklus közepe az csak 28 napos ciklusnál működik. A ciklus második fele az minden nőnek fix időtartamú, a ciklus első felének a hossza változik.


Az ovuláció utáni fázis általában 14 nap mindenkinek. +-2 nap eltérés egyenénként lehet, de ha valakinek 12 napos akkor neki mindig 12 napos, ez nem változik.

(Ha 10 napnál rövidebb lenne akkor nem fog működni a teherbe esés, 16 napnál hosszabb meg nem lehet, a sárgatest nem tud tovább fennmaradni)


Szóval ha 14 napos a luteális fázis 24 napos ciklusban 10. napon van ovuláció, 36 napos ciklusban 22. napon van ovuláció.


Az ovulációs tesztek az LH hormon csúcsát mutatják. Az LH csúcs után 36 órával van tüszőrepedés (azaz ovuláció), ezután 24 órán keresztül megtermékenyíthető a petesejt, de az első 6 órában a legvalószínűbb a megtermékenyülés. A spermium a női testben 4 napig életképes.

Szóval ha pozitív az ovuteszt onnan még kB 2 napig jó az együttlét. Legjobb a pozitív teszt napján és másnap.


Az ovuláció utáni nap az 1.dpo, ezt csak ovu teszttel nehéz eltaláni pontosan, mert nem biztos hogy órára pontosan a csúcsot kapja el az ember az LH teszttel, aztán onnan számolgatni 36 órát... Egyszerűbb hőmérőzéssel megállapítani. Amelyik nap megemelkedik a reggeli alaphőmérséklet az az 1.dpo.

Leghamarabb 12.dpo-n lehet tesztelni 10-es teszttel, de ha valaki biztosra akar menni akkor 14.dpo-n minden teszt tutit mutat.

2023. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Tankönyv szerint igen, de a valóságban kevés embernek van pont közép időben ovuja. Nekem 30-32 napos ciklusoknál 16-18.napon szokott lenni, tehát kicsit később. Van, akinek pedig kicsit előbb. Érdemes kb. a 8.naptól tesztelni.

Ha pozitív lesz a teszt, akkor onnantól nézve 12-24 óra múlva van az ovuláció, így akar a pozitív napján, akar másnap is lehettek együtt. De ha 2 naponta meg tudjatok oldani mondjuk a 10. naptól a 20.-ig az tuti módszer :)


De amúgy nekem pl. Nem lett hivatalosan pozitív az ovu tesztem, mert nem elég érzékeny amit használok viszont egyértelműen látszott melyik a legerősebb és a tünetek is stimmeltek. Viszont ha meg nagyon érzékenyet használsz az is lehet, hogy napokig pozitív lesz.


Igen, az első DPO a pozitív utáni első negatív napja.

2023. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
#2 Tankönyv szerint nem közepidőben van, hanem 14 nappal a következő menstruáció előtt. Azaz pont úgy ahogy neked is van. A többi amit írtál se pontos.
2023. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
2-es vagyok. Akkor elnézést, ne vegyétek figyelembe a válaszom.
2023. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Az LH csúcs után 36 órán belül van ovuláció, nem 36 óra múlva. A petesejt 12-24 órán át megtermékenyíthető. A hímivarsejt maximum! 4-5 napig képes életben maradni a női szervezetben található körülmények között, de ez függ attól is, hogy épp milyen volt a hüvely pH-ja az ejakulációkor, no meg persze magától a hímivarsejtektől is. Ha terhesség a cél, akkor jobban járunk ha 2 nappal számolunk. A statisztikák szerint az ovulációt megelőző napi közösülésből történik a legtöbb fogantatás, úgyhogy pozitív lh tesztnél mindenképp érdemes együtt lenni. Már akkor is, amikor két egyforma csík van rajta, mert ki tudja előre hogy másnap pozitívabb lesz-e :) Sok sikert.
2023. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2023. nov. 14. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Az első teljesen pontosan leírta.

A ciklusban az ovuláció előtti szakasz az, aminek a hossza változó, az ovuláció utáni idő fix.

Tehát nem félidőben van ovu, hanem a következő vérzés előtt 14 nappal.

2023. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. nov. 14. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el tesztelni amikor elmúlt a menstruációm mivel fogalmam sem volt mikor ovulálok 28 napos ciklusnál.Hát nem a felénél..hanem a 18-19.ciklusnapon.Ne hivatkozz se egy applikációra se arra h " félidőnél" van tuti 100% ovuláció.Élő példa az én esetem, hogy nem. Amint pozitív a teszted( 2 erős csík vagy a test csík erősebb a controllnál) legyetek akkor nap együtt meg másnap( nekem így fogant a babám) Én nem tudom milyen érzékenységüt használtam.Premom a neve amazonról rendeltem. 1x volt pozitív elötte nap csak erősödött a második vonal, másnap erős volt mindkettő majd az utáni nap már halványodott a második csík.
2023. nov. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
9-10 napos luteális fázisokkal estem teherbe.dehogynem működik..Ne írj ilyeneket eggyes.mert dpo10en reggel már menstruáltam..
2023. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!