Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópos petevezeték...

Laparoszkópos petevezeték átjárhatósági vizsgálat?

Figyelt kérdés
Van itt valaki aki átesett ezen a vizsgálaton? Tényleg ez az egyik alapfeltétele az inszemináció elvégzésének? Nekem 4 éve volt inszemem akkor nem csináltak ilyet és elsõre sikerült! Elég drasztikusnak tünik nekem ez az altatós hasi metszéses vizsgálat.
2010. okt. 22. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem lehet alapfeltétele.

Az átjárhatósági vizsgálatnak 2 formája van. a Hsg a röntgenes, a HyCoSy az Uh-s.

Az uh-st azért csinálják ritkán, mert a tb nem támogatja, és a hozzá való anyag drága. De sok esetben nem olyan fájdalmas állítólag, és sokkal több minden látható.

Ezt általában meg lehet magán rendelésen jó pénzért csináltatni.laparoszkópos, az egy komplett műtét altatásban. Az előnye, hogyha elváltozést találnak, akkor azt ott helyben meg is próbálják oldani. Nekem is ajánlotta a dokim, a laporoszkópiásat, de úgy gondolom,ha nem biztos, hogy baj van , addig ne műtögessenek feleslegesen. Így megyek nemsokára hsg-re. BMC-be járunk.

2010. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is utánaolvastam, hogy milyen lehetőségek vannak a petevezeték átjárhatóság vizsgálatára. Biztosan javasolni fogok először valami kevésbé bonyolult vizsgálatot, ha oda jutunk.

Egyenlőre citológia eredményre várunk, isoprinosine kúra után, p2-re kellene lemennie, hogy a teherbeeséssel tudjunk foglalkozni.

Mióta próbálkoztok? Milyen vizsgálatokon vagytok túl?

2010. okt. 22. 15:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én április végén estem át ezen a műtéten. Közben más problémára is fény derült, amit orvosoltak is. Ezért is javasolják ezt a vizsgálatot.

Nem volt kellemes, de újra vállalnám ha szükség lenne rá. 4 hónap múlva sikerült spontán teherbe esni.

2010. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nekem július közepén volt,átjárhatók a petevezetékeim,viszont polipokat találtak amit el is távolítottak.Sajnos még baba nem lett,így novemberben megyünk inszemre.

Amúgy a műtét szerintem nem volt vészes,szinte alig fájt utána.

2010. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó hallani hogy tényleg van értelme hogy ezt javasolják. Ezek szerint akinek megcsinálják találnak is valamit. Bár a kockázati tényezők még így is zavarnak. Gondolkoznom kell rajta még egy kicsit...

Van olyan is akinek elvégezték ezt a műtétet és mindent rendben találtak?

Várom a további tapasztalatokat.

Köszi

2010. okt. 22. 18:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia első vagyok a bmc-s. Már csak a hsg van hátra, a többi vizsgálatunk meg van, de nem tudjuk az eredményt, mert röhejes módon nem adják ki a központban, csak ha meg van minden. Ez tény és való, hogy ez előnye a laparosnak, de én mégis idegenkedem tőle, mert műtét, ha valami gubanc lesz a hsg-n, így is , úgy is ez következik.
2010. okt. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és 17 hónapja próbálkozunk.
2010. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudtok olyanról, hogy ha rendszeresen van peteérésed, kapsz tüszőrepesztő szurit és utána akció? Ez elég kíméletes próbálkozás lenne szerintem, annyira nem nagy költség egyszer kipróbálni. Szívesebben próbálkoznék ilyesmivel mielőtt műttetném magam, hátha :)

Amúgy a férjem teljesen ellenzi, hogy jogos indok nélkül műttessem magam.

2010. okt. 23. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Már 2x próbáltuk ezt a tüsszőrepesztős, clostys hónapokat.

Nem teljesen értek egyet, hogy nem megterhelő, mert ezek is hormonok. A tüsszőrepesztő injekciók, és gyógyszerek majdnem 30 ezerbe kerültek a két hónapra, és mégse jött össze. Ezért indultunk a kivizsgálásra.

2010. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy cask az injekció, gyógyszerek nélkül, mile amúgy is van pé-m. Ilyet nem lehet?
2010. okt. 23. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!