Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » El akarunk kezdeni próbálkozni...

El akarunk kezdeni próbálkozni a második babával, és bepánikoltam, ez normális?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos, a férjemmel régóta beszélgetünk róla, hogy szeretnénk egy második babát is, úgy érzem vágyom rá, mindenhol a babákat nézem, hiányzik is a kisbabás korszak sokszor. Nemrég letettem a fogamzásgátlót, a doki szerint minden oké, elkezdhetünk próbálkozni. Ahogy ezt kimondta, az öröm helyett pánik töltött el, hogy biztos akarom én ezt? Hogy fogunk boldogulni egy babával egy kisgyerek mellett, aki szintén sok figyelmet igényel? Nem akarom, hogy elhanyagoljuk őt. Ezenkívül szerintem egy gyerekkel mindent tök jól megoldottunk eddig, de kettő mellett minden nehezebb lesz. A nagyszülők csak hétvégén tudnak segíteni, plusz őket se akarjuk sokat terhelni.


Egyrészt tudom hogy ez lenne az ideális idő, munka és a korunk miatt is, másrészt most úgy érzem lehet mégis korai.


Ha ilyen gondolatok vannak bennem, lehet még várni kellene? Vagy ez normális? Volt még olyan, akinek ilyen kétségei voltak?


jan. 17. 15:34
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én mindenkit felpontoztam, minden vélemény hasznos, nem tudom ki pontozgat le mindenkit. Mára kicsit lenyugodtam egyébként, és újra pozitívabban látom a helyzetet, de szerintem pár hónapot még várni fogunk. Addigra remélhetőleg biztosabb leszek magamban! :)
jan. 18. 13:34
 12/12 anonim ***** válasza:
Jó döntés kérdező. :) Akkor majd újrabeszélitek. 10# voltam.
jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!