Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Régen miért vállaltak az...

Régen miért vállaltak az emberek a nagy semmire gyereket?

Figyelt kérdés

Persze, nem járt mindenki egyetemre, de sokkal gyakoribb volt az egy bõrönddel összecuccolni, aztán lesz valahogy.


A nagyöregektõl is ezt hallom, hogy a gyerekvállalást nem kell túlgondolni, csak megcsinálni, a többi meg jön (Építkezés, spórolás)


jan. 25. 14:04
1 2 3
 1/27 NTBS ***** válasza:
85%
Mert ez volt a természetes.
jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Sokan most is arra vállalnak, bár az egyetemnek szerintem nem sok köze van hozzá. Egyikünk sem járt egyetemre mégis biztos anyagi helyzetünk van.
jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb volt az igényszint. "Enni tudunk, aludni van hol...akkor hajrá"

Nem ez a fő probléma, hanem az, ha valaki úgy vállal, hogy se enni, se semmire nem jut.

jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Mert az ösztöneiknek élnek. Nem gondolnak bele, agyilag zoknik. Régen pedig nem volt ennyi gyógyszer, háború is volt, 10 gyerekből jó ha egy-kettő életben maradt.
jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most is elég gyakori jelenség, nem kell a régmúltra visszamenni.
jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Most is vannak ilyenek...
jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Egy bizonyos réteg vagy vallási kultúra.

De már nem ez a norma…

jan. 25. 14:25
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Most is van ilyen jelenség hogy kb a nyomorba szülnek gyereket aztán a családsegitő látja el őket ingyen cuccokkal magyarul ingyen élők,még az egyik idős rokonom mesélte hogy régebben az ő szüleik is a semmire csinálták észnélkül a gyereket olyan szegények voltak mint a templom egere azzal nem foglalkoztak hogy a gyerek mit eszik csak észnélkül oda csináltak 6-7gyereket.
jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Régen sokaknak csak becsúszott. Legalábbis azokkal, akikkel én beszéltem erről így volt. Dédimék pl hárman lettek volna testvérek ha a szülőkön múlik, végül tizen lettek, mind életben is maradtak. Illetve ahogy megfigyeltem főként az idősebbek nyomatják azt az elvet, hogy "ahol van bárányka, ott legelő is".

Engem inkább az érdekel, hogy egy ennyire fejlett világban, mint ami ma van miért vállalnak sok gyereket a semmire. Még az 1-2 csak-csak megbocsátható, hogy becsúszott, na de 6-8? (Nyilván azokra vonatkozik a kérdésem akik pl egy 2 szobás lakásban nevelnek ennyi gyereket és hó vége felé már kéregetnek Facebookon)

jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A 20. század közepéig az emberek nagyobbik hányada a gazdálkodásból élt. Gépek nem igazán léteztek, talán a tekintetes úrnak volt egy cséplőgépe. A földet állati erővel művelték, kézzel kapáltak, vetettek, arattak. Az iparosoknál sem volt jobb a helyzet, a kovács kalapáccsal, az asztalos kézi fűrésszel dolgozott: szükség volt az élő munkaerőre. És közben a háztartást is vezetni kellett.

Ha nem akartak bérest fizetni, gyerekeket kellett nemzeni, akik aztán már kiskoruktól munkára lettek fogva. Az orvostudomány sem tartott ott ahol most, a gyerekek egy része nem érte meg a felnőtt kort. Nem létezett nyugdíj, táppénz, szociális háló. Ha valaki kiesett a termelésből vagy megöregedett, nagy bajba került. Ilyen körülmények között egy ember magában nagyon nehéz körülmények között tudott csak életben maradni. A nagy család a túlélés egyedüli eszköze volt.

jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!