Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Exem lehetséges hogy terhes?

REsX kérdése:

Exem lehetséges hogy terhes?

Figyelt kérdés

Exem állítólag terhes lett de azóta volt kétszer vetélni.

De azóta is azt mondja, hogy az orvos nem "vette ki" belőle hanem benne maradt. De a nővére azt mondja elözö héten menstruált ezáltal nem tudom eldönteni igaz-e vagy se mivel szombaton ultrahangon volt amit a testvére cáfol azzal hogy egésznap otthon volt. Szerintetek hinni kéne neki? Mivel elég sokat szokott hazudni nem tudom mi tévő legyek. Mert tudtommal a vetélés se egyik napról a másikra megy hanem több procedúra is van benne, de ő azt mondja hogy már másnap mehetett amint hívta.


febr. 13. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Amikor vetélést írsz, akkor abortuszra gondolsz? Annál nincs "több procedúra", a művi terhességmegszakítás egy alkalom, előtte csak beszélgetés van - viszont épp emiatt nem úgy működik, hogy ma szólok, és holnap kipakolnak. De az egész sztori elég kamuszagú.
febr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kamu amit ide írtam, tényleg ebbe vagyok hogy állítólag volt vetélésen(abortuszon) de mégis megvan a gyerek.
febr. 14. 00:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam már ilyen városi legendát, hogy nem jól végezték el az abortuszt, de ezt inkább a régi időkben lehetett benézni, mikor még az UH sem ilyen pontos volt, mint most. Olyan esetekről hallottam inkább, hogy mondjuk kétpetéjű ikerterhesség volt, és csak az egyik embriót vették észre, így a másik a beavatkozás ellenére tudott fejlődni tovább. Vagy hogy nem sikerült jól a műtét, de nem a "baba" maradt a nőben, hanem csak egy szövetdarab, ami miatt továbbra is pozitív volt a teszt és egyéb tünetei is voltak.

De az azért fura lenne, ha valaki elmenne abortuszra, megműtenék, de mégis benne hagynák a babát... mintha befeküdnél vakbélműtétre, elaltatnának, utána felébrednél, látnád a heget is, aztán kiderülne, hogy csak pont a gyulladt féregnyúlványt felejtették volna benned... 🙃

Azt te tudod, hogy ilyen témában mennyire lehet hinni neki (valószínűleg semennyire), de ha téged gyanúsít az apasággal, akkor nyugodtan kérj tőle orvosi papírokat bizonyítékként (pl. UH lelet a terhességről műtét előtt és után, kórházi zárójelentés az abortuszról stb.). Persze nem köteles megmutatni, de ha nem teszi, akkor azért gyanús, hogy óriási kamu az egész (vagy esetleg az derülne ki, hogy nem lehetsz te az apa, és azt titkolja).


U.i.: ugyan a vetélés latinul abortus, így innen jön a művi terhességmegszakítás magyar "abortusz" elnevezése, de nem szokás keverni a kettőt, a vetélést arra szoktuk használni, amikor az embrió természetes úton távozik, vagy áll meg a fejlődésben. Nekem pl. "missed ab"-om, azaz megkésett/befejezetlen vetélésem volt, amit szintén műtéti úton kellett befejezni, mégsem mondom azt soha, hogy abortuszom volt, mert az abortusznál a köznyelvben egy élő terhességet szakítanak meg művi úton, esetemben pedig sajnos az embrió már korábban megállt a fejlődésben, tehát életjelenség nem volt a műtét idején.

febr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy fordul meg egyáltalan a fejedben, hogy ezt a sztorit elhidd?!🤣
febr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég érdekes sztori. Mi az, hogy kétszer volt vetélni? Ha abortuszon volt, ott egy alkalommal megműtik és kész. Akkor kell esetleg második küret, ha nem tisztult ki teljesen a méh, vagy ilyesmi. A mai világban az, hogy egy abortusz alatt nem veszik el a babát, olyan gyakorlatilag nincs.

A szombaton rendelő doki meg kb. nem létezik. Még magánellátásban is igen ritka, de mindegy is.

febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A vetélés az amikor magától elhal a terhesség. Ez nem az abortusz szinonimája.
febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!