Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után milyen vitamint érdemes szedni hogy hamarabb visszaálljon a ciklus?

Figyelt kérdés

Nemrég hagytam abba a fogamzásgátlót, egyszer megjött rendesen a menstruációm, utána pedig 19 napra. Szerintem nincs peteérésem sem, legalábbis nem érzek rá utaló jeleket, régebben mindig éreztem (már van egy gyermekem). Mielőtt abbahagytam a gyógyszert, voltam nőgyógyásznál, az ultrahangon minden oké volt. Gondoltam rá hogy hormonvizsgálatra is el kellene menni, de 2 hónappal a fogamzásgátló abbahagyása után lehet korai. Nektek hogy alakult a dolog a fogamzásgátló elhagyása után?


Tudtok javasolni esetleg vitamint, ami segíthet? E vitamin? Terhesvitamin előre?


Köszönöm a válaszokat!



febr. 16. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges egyelőre a vizsgálat, türelem kell, fél évet várhatsz nyugodtan.
febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fél évet mondanak orvosilag, ha az alatt nem áll helyre a ciklus, akkor irány a doki, nőgyógyász és endokrinológus. Ne aggódj, még csak 2 hónap telt el.

A teljesen egészséges ciklus visszatérése átlagosan 9 hónap egyébként, valakinek ennél rövidebb, valakinek hosszabb, ez csak egy átlag.


Én tavaly hagytam abba a gyógyszert, elvégeztem egy fogamzásgátló abbahagyása tanfolyamot, igen, már ilyen is létezik, leírok neked pár dolgot belőle szívesen :)


Ha hullik a hajad, pattanások jelentek meg a bőrödön, csinálhatsz egy cink kúrát, de maximum 12 hétig javasolják.


Írtad a terhes vitamint, ha szeretnéd, elkezdheted nyugodtan, emiatt: "3 hónap amíg érett petesejt jön létre és válik alkalmassá a megtermékenyülésre."


Azt szokták mondani, hogy ami veled történik 3 hónap alatt, az mind hatással lesz a petesejtre, amiből esetleg maga a terhesség lesz. Tehát ha egészségesen étkezel, eleget alszol, sportolsz, feltöltöd az ásványi anyag raktárad, az 3 hónap alatt "érik be" a szervezetedben, nyugodtan kezd el már most, legalább a folátot szedni, ha nem is a terhesvitamint :)


A fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónapig nem javasolják a magas intenzitású edzéseket (HIIT, intervall edzés stb.), mert kihatnak a kortizolszintre.

febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal visszaállt. Szerintem magadtól ne kísérletezz, várj még egy kicsit, ha nem jön rendbe, akkor menj orvoshoz.
febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Premens tabletta vagy barátcserje (a Premens is azt tartalmazza, de különálló gyógynövényként is lehet alkalmazni). De egy jó fajta multivitamin is jó lehet, ártani legalábbis biztos nem árt.
febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre semmilyen vitamin nincs. Ez hormonális kérdés, magától helyreáll a hormon háztartásod. Kinek mikor... van akinek pár hét, van akinek 1-2 év. De nagy átlatban félév kell.
febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!