Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mirena mellett volt már, aki...

Mirena mellett volt már, aki teherbe esett?

Figyelt kérdés

Volt ismerősöm, aki spirál mellett esett teherbe, de ők nem Mirenát használtak, hanem valami rezes cuccot, hormonmenteset. A nőgyógyászom is megnyugtatott, hogy az ő praxisa alatt még nem találkozott olyannal, aki helyesen felhelyezett Mirena mellett teherbe esett volna. De ugye ő csak egyetlen személy, egy tapasztalattal, itt meg talán többen vagytok. Volt valaki, akinek nem működött valamiért a Mirena? És esetleg azt lehet tudni, hogy a hatásfokán változtat-e, ha netalán elcsúszik vagy valami?



5 hónapos volt a kisebbik lányom, amikor felrakattam, akkor még nem jött meg előtte a szülés után. Most 15 hónapos, 2 héttel ezelőtt jelentkezett görcsös vérzés, ami nagy nehezen talán mostanra múlt el (a görcs az már másnapra szerencsére, a vérzés meg baromi enyhe volt, de volt). De mivel a nagyobb gyerkőcnél 10 hónappal a szülés után jelentkezett a vérzés, és az egyáltalán nem hasonlított a mostanira, így meglepődtem, hogy esetleg elcsúszott volna? Nem tudom, nem szoktam felnyúlkálni ellenőrizni, de meg amúgy is, annak nem kéne más tünet is? :D Azt hittem, a vérzés kimaradása a Mirena miatt van. Ilyen létezhet, hogy majd' egy év után jelentkezik vérzés a felhelyezést követően?


Megyek majd nőgyógyászhoz amúgy is éves szűrésre, csak érdekel mások tapasztalata. Ha az ilyesmi normális, akkor nem sürgetem az orvoslátogatást, sajnos a gyerekfelügyelet miatt ez nem egy könnyen megoldható dolog.


febr. 20. 12:58
 1/1 anonim válasza:
Nem. Nem lehet teherbe esni. Amúgy a vérzés teljesen kimarad. A Mirena lényege, h azt az infót adja a testednek, h terhes vagy. Ezért marad ki a vérzés. Én nagyon szerettem. Megkönnyítette az életem. Sajnos bizonyos kor után nem raknak.
febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!