Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak várandós akarok lenni, a...

Csak várandós akarok lenni, a gyereket nem akarom?

Figyelt kérdés
Alig bírom kivárni, hogy végre terhes legyek, viszont, ha arra gondolok, hogy utána az egész napomat a gyerekkel való foglalkozás teszi majd ki, az eléggé taszít. Van ilyen, vagy majd később a gyereket is akarni fogom? Most úgy érzem, mintha a várandósság rólam szólna és azért várnám.
febr. 24. 23:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem téged szeretgetnének vagy féltenének a legtöbben, hanem eg szócső lennél, aki a baba helyett nyilatkozik, de ő érdekli az embereket általában. A szülés sem érdekes, megcsináltad, vajúdtál, kitoltad, fájt, oké, de itt ez a cukimuki csöppség, hát nézd a kezét! És máris elfelejtenek téged. Az ajándékok, az érdeklődés felé fog irányulni. Erre gondolj, mielőtt belevágsz.
febr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

Hát pedig én értem, amit mond és at is mentem ezen. Nekem nagyon tetszett, hogy terhesség alatt annyi figyelem iranyul rám, kímélnek, es én is kímélhetem magam, pihenhetek sokat "legalisan". Nagyon élveztem. Hát ehhez képest a baba érkezése durva pofon. Onnantól nincs SEMMI kímelet. A kismama feküdje ki a 6 hetet? Röhögnöm kell. Nagyon nehéz volt átállni, és az első terhességemre mi t életem egyik legszebb, legnyugisabb időszakára emlékszem vissza. A második terhesség természetesen egész más volt, nem kímélhettem magam nyilván, mert ott volt a 2 és fél éves. Lett is aranyerem...

Szóval igen, kérdező, a terhességhez képest a gyerekgondozás durva különbség. Mondjuk nekem szuper tünetmentes terhességem volt. De ha ott a baba, hiába nehéz, azért az felülmúlhatatlanul, mindenekfelett jó. Nagyon nehéz, nincs pihenés, de akkor is iszonyatosan jó.

febr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%
20 hetes kismama vagyok, hát én nem veszem észre, hogy bármivel nagyobb figyelmet kapnék, mint előtte :D A férjemtől, családomtól eddig is megkaptam, a többi ember meg hidd el nagy ívben lesz*rja. Azt hittem legalább majd a munkahelyen úgy állnak hozzám, hogy jól van, úgyse dolgozik már sokáig, ne baszogassuk, hát ez se jött be :D Számomra eddig a terhességben egyedüli pozitívum a végeredmény lesz, úgyhogy én személy szerint inkább azt várom
febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
13as vagyok, egyébként nekem pont az egyik legnagyobb parám, hogy valamilyen komplikáció miatt ágyhoz leszek kötve, mert abba sztem beleőrűlnék
febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

15 hetes vagyok, a kutyat nem erdekli, velem mi van. “Na, fiu vagy kislany?” “Mikorra vagy kiirva?” “No mar a hasad?”

Na jo, akiknek eddig is fontos voltam, azokat most sem csak a baba erdekli, de van olyan ember, akivel eddig nem nagyon beszeltm, most meg csak a terhessegrol akar velem beszelni, keretlen tanacsokat osztogatni, es elmeselni, neki milyen volt a 3 terhessege. Attol, hogy kismama vagyok, van mar erdekesseg is a baban kivul, nem csak a terhessegemrol szeretnek beszelgetni.

febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el béranyának olyan országban, ahol megengedett.
febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
De kár, hogy nem olvastam előbb... én meg pont egy "kész" gyereket szeretnék, de terhes nem akarok lenni és szülni sem szeretnék. Az elég volt egyszer.
febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerinted miért jó terhesnek lenni?

Én alig várom, hogy ne legyek az.

Mióta tudom, hogy az vagyok, vissza visszatérő náthám van, nem szedhetek rá semmit sem hónapok óta! Hajlamos vagyok vérnyomás ingadozásra, állandóan mérnek kell itthon, úgy mint a cukromat is, és figyelni rá, mikor mit eszek. Nem ihatok kólát minden nap, mint az előtt, nem ihatok meg egy jéghidegre hűtött energiaitalt sem vagy egy kis bort. Minden nap van valami nyűgöm, a hasam, alhasam gyakran fájdogál, görcsöl, ami aggodalomra is okot ad. Minden héten menni kell ilyen-olyan vizsgálatra, vagy a szokásos terhesgondozásra vagy genetikaira, dokikhoz ellenőrzésre, védőnőhöz, vérvételekre. Nem tudok már hason aludni, pedig eddig mindig úgy aludtam, de mostmár kényelmetlen, pedig csak 20 hetes leszek pár nem múlva.

Mit szeretnél annyira a terhességben átélni, ami szerinted annyira jó dolog???

febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!