Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg megszakítással lettél...

Tényleg megszakítással lettél terhes? Biztosan időben kiszállt a párod?

Figyelt kérdés
Megszakítással védekezünk egy ideje a férjemmel. Ezelőtt soha nem szexeltem gumi nélkül és igazán felemelő. Az ok, amiért még nem próbálkoztunk élesben a babával, hogy elvileg hamarosan mindketten fizetésemelést kapunk és ezt szeretnénk megvárni, hogy el tudjunk kezdeni félretenni a babára, vizsgálatokra, bútorra, stb. Viszont most valami megváltozott bennem: hamarosan meg kellene, hogy jöjjön, de azt vettem észre, hogy most végtelen boldogságot éreznék, ha csinálnék egy tesztet és két csíkos lenne és ha nem jönne meg... Innentől tudom, hogy élesben is el akarok kezdeni majd próbálkozni, de még mindig reménykedem, hogy hátha már most sem jön meg. 😀 Szóval van közületek, aki tényleg megszakításos védekezés mellett lett terhes? (Tudom, ez nem védekezés, de most hívjuk így.)
márc. 16. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Hogyne lenne ilyen, hisz, mint te is írod, ez nem védekezés. Az előváladékban is lehet spermium.
márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha holnap pozitív is lenne a teszted még nyugodtan tudsz dolgozni jópár hónapig, én amúgy a munkahelyen csak a 12. hét után szóltam, most 22 hetes vagyok, még április végéig tervezek dolgozni. Ugyanúgy megkaptam a fizetésemelést is. Szóval ha most terhes is lennél kb november körül szülnél, ha szeptemberig dolgozol akkor simán tudtok félre tenni.
márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, bár féltem, hogy akkor nem kapom meg az emelést, illetve, hogy mindenki kiakad, hogy emelés előtt vagy közvetlenül utána lettem terhes és még hónapokig úgy kéne dolgoznom, hogy mindenki fúj rám és negatívan áll hozzám. Sajnos nagyon sokszor hatással van rám mások véleménye.
márc. 16. 09:47
 4/18 A kérdező kommentje:
De jaj, nagyon örülnék neki, nagyon elkapott ez az érzés... 😃
márc. 16. 09:51
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Először is ha nem szólsz egy darabig akkor mért ne kapnád meg? Másodszor pedig amiatt hogy terhes vagy nem mondhatják, hogy nem kapsz fizetésemelést, mert az negatív diszkrimináció
márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a 15. hétig tudtam dolgozni, addig nem is szóltam bent. Viszont veszélyeztetett terhes lettem utána és táppénzre kellett menni, ez nyilván nem volt bekalkulálva. Sajnos táppénzen voltam, mikor a velem egy kategóriában lévők emelést kaptak, abból kimaradtam, de hát ebben a helyzetben mit csinálni nem lehetett mást.
márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Én amikor terhes lettem az elsővel már nem kaptam meg az emelést. Februárban mentem táppénzre és márciusban volt az emelés. Kicsit azért elvoltam keseredve, mert pont egy nagyobb összeg lett volna, plusz akkor volt a bónusz is. Na abból is kimaradtam.

Másodiknál október végén jöttem el és december közepén volt a bónusz. Ezt se kaptam meg és pont ehónapban kaptak rendkívüli bónuszt.

Szerintem ezek mindig rosszúl esnek az embernek, de soha nincs az, hogy most a megfelelő. Valamiről mindig lecsúszik az ember sajnos.

márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Én is így védekezem, de nekünk nem jönn azért pikk pakk a gyerek. 3 gyerekünk van tervezetten, de kb 6 hónap volt mire terhes lettem.

Viszont uncsitesóm is így védekezik, ő az 1 nél első éles hónapban lett terhes a 2.nál a második éles hónapban, sosem volt nem tervezett terhessége.

márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nagyon sokszor hatással van rám mások véleménye"


Gyerekvállalás előtt ezzel foglalkozni kéne.

márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk biztosan kiszállt időben, és peteérés környékén direkt együtt sem voltunk mégis baba lett. Az más kérdés, hogy sajnos nem maradt velünk 😕

Volt olyan, hogy véletlenül elment egy kicsit 🤣 simán szólt, nem volt ebből probléma, szóval akkor is elmondta volna ha így van.

Amúgy 3 hónappal később akartunk próbálkozni, én szerettem volna még fogyni kicsit az előző terhesség utáni állapotból😁 ezért is választottuk ezt a "védekezési" módot.

Végül az eredeti "terv" szerinti időben jött össze a tesó 🥰

márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!