Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy működik magyarországon...

Hogy működik magyarországon az inszemináció 35év felett egyedülállónak?

Figyelt kérdés
márc. 18. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, sehogy. Nekem rögtön lombikot akartak. Pedig semmi bajom nem volt, igaz, 40fölött vagyok.

Amúgy első lépés a meddőségi. Ott szépen végig kell jarni az utat, a végén meg kell venni a donor spermát, 200ezer+-ra számíts.

márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem köszönöm
márc. 18. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom csak párral történő meddőségi kezelésben van, de olvastam is a témában.


Az inszemináció meddőségi kezelés, amit csak meddőségi központban végezhetnek Magyarországon, amik mind állami intézmények. Magyarul a magánorvosod nem csinálhat inszeminációt.


Egyedülállóként is csak akkor lehet meddőségi kezelés én részt venni ha nagy valószínűséggel természetes úton nem lehetne gyereked, amit orvosnak kell igazolnia. 35 év felett ezt nem nehéz, elég egy AMH vizsgálat, ha elég alacsony akkor már meg is van a "meddőség" oka.


Donor spermát vásárolni kell, vannak erre szakosodott külön intézmények, ahol választhatsz donort.


Viszont 35 év felett ha tényleg alacsony az AMH-d akkor domorspermával inkább lombikot fognak csinálni. Drága dolog a donor sperma és nagyobb az esély lombikkal a terhességre. Míg az inszeminációnak 10% környékén van a sikerrátája addig a lombiknak 20-25% környékén. (5 napos embrióval)


Telefonálj egy meddőségi központba és szerintem kapsz pontos felvilágosítást.

márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Házilag is kivitelezhető, ha van sperma:


[link]

márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit #4 ír, ahhoz kell egy férfi. Házi használatra Mo.-n nem lehet spermát venni. Az intézet, miután kiválasztottad és kifizetted, a meddőségi központba küldi.

#1

márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!