Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen progeszteron szinttel...

Milyen progeszteron szinttel estetek teherbe?

Figyelt kérdés
A ciklusom 21. napján nézettem progeszteron szintet, ami 28 nmol/l lett. Tartományon belül volt a luteális fázisnál. Viszont rá 3 napra pozitívat teszteltem, a nemvárt előtt 4 nappal. Azóta nem tudtam megnezetni, hogy emelkedett-e… volt valakinek hasonló értéke, megmaradt a baba? Úgy félek. :(

ápr. 1. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Spontán fogant terhességnél full felesleges a progeszteronon pörögni. Nem létezik önmagában olyan, hogy sárgatest elégtelenség, az csak követkemzénye a nem megfelelő ovulációnak. Ha nem jó az ovu, teherbe sem esel. Ha teherbe estél, marhára mindegy, hogy mennyi a progi, nem ettől függ a terhesség kimenetele. 13 nmol/l-es értékkel is leírtak élve született terhességet. Értelmetlen mérni és pótolni is, ugyanis a progeszteronpótlás önmagában nem javítja az élveszületések számát.

A terhesség létrejöttétől pedig egyébként is HCG függő a progeszterontermelés...

Ha valakinek szar a progeszteronja és elvetél, akkor nem azért vetél el, mert kevés a progija, hanem azért kevés a progija, mert a terhessége nem fejlődik normálisan bármely egyéb okból.

Ezen az egész progeszteronon pörgésnek csak és kizérólag IVF kezeléseknél van létjogosulsága.

Tessék, olvasgass: [link]

ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Ui.: Megjegyzem, még IVF kezelésnél is csak 2 hétig van értelme a progeszteronpótlásnak, utána szintén a HCG teszi a dolgát. Erre is van vizsgálat említve a cikkben.

Nyilván kivétel a donoros IVF menopausa után, ahol nincs sárgatest.

ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor mérettem, annak igazolására, hogy nem volt ovum. Hát, ez nem jött be, mert tartományon felüli lett(63). Utóbb kiderült, ez ovu után csak pár nappal volt, valószínűleg 2 is volt abban a hónapban. Így is kaptam pótlást, pedig előtte is minden mérésnél jó volt. Előzmények (vetélés) és korom miatt kaptam. 4 nap szedés után nézettem hcg-t és akkor már progit is, 99 volt akkor.

Előző terhességemnél is kaptam barnázás miatt, akkor 56-nál kezdtem szedni, ha jól emlékszem. Nem az volt a baj, mivel nem segített.

#1-re ne hallgass, minden progis kérdésnél leírja, valamiért nagyon haragszik a progira🤣

Orvosodat kérdezd meg holnap. Nekem meg volt beszélve a vetélésem után, hogy, ha összejön még, azonnal jelentkezzek és kapok. Egyáltalán nem gondolom, hogy attól maradt meg, de orvosra bízd, ne gyikes Julikára.

Drukkolok neked!🤞

ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm, mindenképp beszélek holnap az orvosommal. A tesztek napról napra erősebbek, ez picit megnyugtat!
ápr. 1. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én ezen nem paráztam ìgy. Miért parázol ez miatt? Volt már egy vetélésed esetleg progeszteronhiány miatt? :(
ápr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Nem nekem kell hinni, hanem a biológiának meg a tudománynak. Persze ehhez el kellene olvasni a cikket, de ugye az már luxus.
ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt egy kémiai terhességem fél éve, sajnos nem derült ki, mi okozta. Ezért aggódom mindenen. De két nap múlva megyek orvoshoz! Ott még csak 4 hetes leszek, tudom kb semmit nem fog látni, de legalább tudok beszélni valakivel.
ápr. 2. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!