Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek, ha tovább adták a...

Mit tegyek, ha tovább adták a céget, de én gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés

Majdnem öt éve dolgozok a mostani munkahelyemen. Párom is dolgozik évek óta. Már rég óta szeretnénk gyereket, de mindig volt valami, amiért még nem jöhetett. Most úgy látszik, anyagilag minden oké és lassan meg tudjuk venni a házat amit kinéztünk. Igen ám, de nálam jött egy bökkenő: eladják a céget ahol dolgozok és azt mondták az új helyen várnak és nem küldenek el minket de félek hogyha kiderül hogy babát várok mégis elküldenek meg kiakadnak rám. Sokszor olvasni hogy milyenek a nők mert direkt megvárják a próbaidő végét és egyből mennek szülni. Az én esetemben viszont becsülettel dolgoztam éveket úgy érzem nem én tehetek róla hogy így döntött a vezetőnk hogy eladja. Szerintetek ez rossz fényt vetne rám ha összejönne a baba? Mi van ha mégis elküldenek. Mi van ha elmegyek csedre, gyesre stb és utána nem vesznek vissza mert az új helyen még nem bizonyítottam. Mi van ha táppénzre kéne mennem mert veszélyeztetett terhes lennék és ki akarnának rakni. Ha meg dolgozok és nem ismerem az új helyet és tiszta stressz lennék? Meg mindig el kéne kéretőzni orvoshoz? Nagyon rossz lenne ha egy keresetből kéne élni mert sokat dolgoztunk hogy itt tartsunk.

Köszönöm a válaszokat előre is. 😊


ápr. 8. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Akkor keresel másik munkahelyet. Korai és értelmetlen meg nem történt dolgok miatt aggódni.
ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lesz pontosan a tulajdonosváltás? Vajon mennyi lesz a próbaidő? Ha 6 hónap, akkor én a helyedben picit a biztonság kedvéért még várnék a próbálkozással.

Szerintem az a megoldás, ha kivitelezhető, hogy meg kell várni a bejelentéssel a próbaidő végét, és onnantól elvileg hivatalosan védett leszel, így nem küldhetnek el, ha mégis, akkor perelhetsz, és vélhetően 100%, hogy meg is nyered.

Az más kérdés, hogy mennyire babrálnak ki veled nem hivatalos módokon... valamint akkor is kirúghatnak, amikor visszamennél dolgozni. Viszont ha terhesen kikészít a munkáltató vagy a munkahelyi légkör, akkor szinte bármikor kapsz valamelyik dokitól javaslatot táppénzre veszelyeztetett terhesként (akár a sok stresszre hivatkozva is), és akkor csak arra kell vigyáznod, hogy ne mászkálj mindenfelé, nehogy rádsüssék a táppénzcsalást, aztán míg otthon vagy, ráérsz új helyet keresni.

De igaza van az elsőnek, egyelőre feleslegesen aggódsz, lehet, hogy teljesen normális lesz az új főnök, és az sem biztos, hogy egyből összejön az a baba, lehet bőven letelik a próbaidő és még több is, mire sikerrel jártok...

ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt szerintem a legfontosabb hogy NE mond el hogy te babát szeretnél!
ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De egyáltalán lesz próbaidő? Vagy jogfolytonosan átvesznek? Mert ha nincs próbaidő, és én nem értem, miért lenne, hiszen bevált munkaerő vagytok, akkor terhesen nem rúghatnak ki. Ha utána derül ki hogy terhes vagy, akkor meg vissza kell venniük, tehát be se kell jelenteni a terhességet.


Nyilván utána lehet, hogy nem várnak vissza. De akkor is ki kell adniuk a felgyűlt szabikat, és addig tudsz másik munkát keresni.

ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen védett vagy, kivéve próbaidő. De az ilyenkor nem szokott lenni, ha jogutódlással folytatódik a cég. Kérdezz rá arra, hogy lesz-e próbaidő a váltás miatt. Azt viszont ne mondd senkinek el, hogy babát terveztek.
ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!