Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem kevés ez a progeszteron a...

Nem kevés ez a progeszteron a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés
21. ciklus napon nézettem hormonokat, elvileg mindegyik referencia tartományon belül van, de a progeszteron csak 20,66 nmol/L lett. Az igaz, hogy most a 16-17 ciklus napon volt ovulációm. Nem kevés ez az érték teherbeeséshez? Itt gyakori azt olvastam valakinek ennél háromszor több volt és gyógyszer kellett rá. Az előző terhességemnél nem volt ezzel baj, de mivel több mint egy éve nem jön a tesó gondoltam egy hormon nézés nem árthat. Immunológiai részén találtak csak eltérést, de arra kaptam gyógyszert.
ápr. 11. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Midluteális szakaszban kellene nézni, ha 16-17. napon volt ovud, akkor az csak 4-5. dpo a 7. helyett.

30 felett optimális amúgy, de 13 nmol/l-es értékkel is leírtak élveszületést, tehát elég széles a normál tartomány. Viszont felesleges a pótláson lamentálni, mivel a progeszteronhiány mindig következmény és nem ok, a progeszteronpótlás nem növeli az élveszületesi arányt. Ha valakinek kevés, az a nem megfelelő peteérés vagy LH csúcs miatt van, azt kell kezelni, nem a progit pótolni.

ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!