Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha PCOS vagyok, akkor is kell...

Ha PCOS vagyok, akkor is kell várni egy évet a próbálkozással, míg elkezdenek foglalkozni velünk?

Figyelt kérdés

Augusztus óta szedek Merckformint és fogamzásgátlót PCOS-ra, fogynom kellene, ezért a dokival azt beszéltük, hogy egy évig próbáljak javítani a súlyomon, mielőtt babaprojektbe fogunk.

A gondom az, hogy a párom már betöltötte a 38-at és nem lenne jó, ha nem vizsgáltathatnánk ki magunkat (peteérés, tüszőrepedés, spermiumok) plusz egy évig a fogamzásgátló miatt. Nem azért szedem most, mert nem akarunk babát, ez a PCOS kezelés része.


Szerintetek?


2010. okt. 27. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

milyen fogit szedsz?


en is pcos vagyok,fogynom kellet fogit is szedtem.

mennyi a sulyfelesleged?

2010. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Dienillét kaptam, most értem a 3. levél végére, de valószínűleg váltanom kell, mert még most is volt köztivérzésem és a levél közepén nagyon fájnak a melleim. :(

Elég jelentős súlyfeleslegem van, vagy 30 kilót le kéne dobnom ideális esetben.

2010. okt. 27. 14:02
 3/12 anonim ***** válasza:

en diane35ot szedtem 5honapig.

nekem ezalatt sikerult 10kg ot lefogyni,es ossze is jott a baba.4evig probalkoztunk.

neked miert kell fogit szedned?voltal terheleses inzulinvizsgalaton?

2010. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, persze, voltam endokrinológián is, volt terheléses cukor is, az cukrom, inzulinom tökéletes volt. A fogamzásgátlót egész pontosan három okból kaptam:

- egyrészt majdnem magas a tesztoszteronom, csúnya a bőröm 26 évesen

- másrészt hogy amíg javul a súlyom, ez a védekezési mód

- harmadrészt a doki szerint a fog.g. abbahagyásakor egy rövid ideig megugrik a peteérés valószínűsége

2010. okt. 27. 14:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Gratula a babához! A diaene+ fogyás után kellett még négy év, jól értem? Vagy összesen volt 4 év és ennek a vége volt a fogyás+diane?
2010. okt. 27. 14:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekema tesztoszternom volt az egekben,hiaba volt met,semmit nem javult,nem tudtunk vele mit kezdeni.Sokszor elveteltem,valszeg e miatt.

osszesen volt 4ev probalkozas.3,5evutan mondta a dokim a dianes megoldast mert ugye az tesztocsokkento.

5 honapig kellet szednem majd abbahagyni es rogton probalkozni,ossze is jott,de az elso elment, a masodik mehenkivuli lett igy a fogi abbahagytol szamitott 3ik ciklusban jott ossze.

Nekem is volt jelentos sulyfeleslegem kb 20kg am.

egy ev az sok nem?nekem is mondta a dokim hogy eloszor probalkozzunk 3honappal,de mondtam hogy inkabb legyen 6honap.Fogyni ideg alapon fogytam,mert erzelmileg nehezen tudtam elfogadni hogy fogit kell szednem es nincs esely a babara.

kitartas.de ha nincs IR(inzulinrezisztencia),akkor hogy lehetsz PCOS?

2010. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az egy év az elsősorban a súlyomnak szól, 20-30 kilót egészségesen nem lehet ledobni pár hónap alatt. :( Az endokrinon azt mondták, hogy "elvileg" nincs szükségem a metforminra, de segíti a fogyást és a peteérést is. (Utóbbit persze majd csak akkor, ha abbahagyom a Dineillét)
2010. okt. 27. 14:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Azert probalkoztatok valamenyit?

apanak esetleg van gyereke?

2010. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs gyereke neki, 7 éve vagyunk együtt, nem próbálkoztunk még gyerekkel. Igazából vártuk az "ideális körülményeket", de úgy néz ki, hogy ha arra várunk, hogy minden tökéletes legyen (lakás, anyagiak) akkor sose lesz gyerek. :)
2010. okt. 28. 09:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is PCOs vagyok, és nekem ilyen kezelést sosem csináltak. Engem rögtön inszeminációra irányítottak, pedig még párom leleteit sem látták. Nem is próbálták meg ilyesmivel. Mikor először elmentem dokihoz, akkor még csak pár hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót. Mondtam, hogy anyunak is 11év után sikerültem be és szeretném kivizsgáltatni magam. Hazaküldtek, hogy várjak egy évet, és ha nem jön össze, vizsgálatok. Na, nem vártam csak kicsit több mint felet, és mentem másik orvoshoz, aki kiderítette a PCOst, de ő se csinált ilyen kezelést. Most inszem előtt állunk másfél héttel. Tudtok valamit javasolni, hogy tuti megmaradjon a baba? Szurkolok a kiírónak és gratulálok a válaszolónak!
2010. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!