Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire probléma teherbeesésn...

Mennyire probléma teherbeesésnél, ha egy nő túlsúlyos?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó, egyre többet beszélünk arról, hogy gyereket szeretnénk. Amit tudni kell róla, hogy 33 éves, kb 100-110 kg, a pocakja igencsak nagy. Bennem pedig felmerült, hogy nem e okozhat e gondot ez majd, és hogy nem nagyon nehéz kihordani így egy terhességet? Fogyni nem tud, ebbe most ne menjünk bele, és igazság szerint nem is nagyon próbálkozott, mert ő is jól érzi magát így, és nekem is nagyon bejön, sosem volt ezzel gond. Fogamzásgátlót már jó ideje nem szed, hiszen mostmár ha be is csúszik a baba, akkor nem okoz gondot, de egyenlőre még megszakítással csináljuk. Szóval tapasztalatok érdekelnének, okoz e gondot a túlsúly a terhességben, vagy semmi jelentősége nincs, esetleg nehezebben esik e teherbe? Nekem azért picit vannak aggályaim, mennyire fogja bírni.

ápr. 27. 20:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
23%

Egy vedono is lehet diszes es lehet szar a telefonja.

Leven nem telik almasra... Marad a 10 eves samsung...

ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Miért is kell leszólni, hogy marhaságokat írt? Amiért eltér az írása a többi véleménytől? Nem kell egymást leszólni, mindenkit meghallgatok.
ápr. 28. 21:30
 23/34 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is régi telóm van,de attól még megy a helyesírás ;)


A kérdés pedig tök felesleges volt,a ducik a ducikat pártolják nyilván , a vékony nők a vékony nőket.

3 gyerekem van,55kiló vagyok jelenleg,köszönöm szépen,én így érzem jól magam.



Nem kell háborogni nektek sem a különböző véleményeken!

ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%
Egy védőnő igenis nem így nyilvánul meg,és járt nyelvtanórákra is! Annyira átlátszó.......🙈🙈
ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy nem védőnő írt,annyira átlátszó😏

Ezt a kérdést érdemesebb valós háziorvossal és valós védőnővel megbeszélni.

Nekem is fogynom kellett,előtte 120kilósan 3 évig nem jött a baba.

De én ezt eéfogadtam,nem háborogtam,és ahogy elértem a 86 kilót,megfogant a kislányom!


Sok sikert!

ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
*elfogadtam
ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
nem azért szólták le, mert más a vélemén, hanem konkrétan hatalmas baromságokat írt. De látom ilyen válaszokra vártál.
ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Oké, mindenki úgyis azt mondja hogy fogyjon le, és ezzel el van rendezve. Az orvosok is ennyit tudnak. A kérdés az volt, hogy mik a kockázatok ha így esik teherbe. Ennyi.
ápr. 29. 10:09
 29/34 anonim ***** válasza:
Gooogle,rengeteg minden van erről a témáról,tudományosan alátámasztva.......
ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő ilyen badarságokat nem ír le és pontosan tisztában van azzal, hogy sem a kóros soványság, sem a kóros túlsúly nem egészséges, rengeteg komplikációt okozhat (egészségtudományi karon végeznek ugyebár...). Különbséget tud tenni aközött, hogy valakin van kis plusz és a normál övezet felső határa, esetleg álépi, de még nem kóros vagy kórosan elhízott. Aki 100-110kg az nem kis pluszsúlyt cipel, cirka 30-at (a 70-80kg közti súly egy magas nőnél még belefér, átlagnál jelent súlyfelesleget, de még nem kórosat). Ahogy az sem egészséges és komplikációkat okozhat, ha valaki kórosan sovány, náluk is gyakori a teherbeesési nehézség és a vetélés aránya, terhesség alatti problémákatat okozhat. Ekkora túlsúlynál nem az lesz, hogy akkor majd pihen. Az izületeit szétcseszi, az alapból terhelt szívét pörgeti, esetleges műtétnél rizikófaktor mind az altatásnál/érzéstelenítésnél, mind a gyógyulásnál. Lehet nem lesz gond, de nagyban növeli az esélyeket komoly problémákra, nem csak "majd akkor fekszik" gondokra.
ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!