Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Január vége felé hagytam el a fogamzásgátlót, mert bele akartunk vágni a babatervezésbe. Azóta egyszer megjött februárban 27 napra, majd márciusban 30 napra. Márciusban megszakítással voltunk együtt, majd most áprilisban a 27. ciklusnapon voltunk együtt először élesben. Most járok a 35. napon ebben a ciklusban, és a vérzésem sehol. Tegnap reggel csináltam egy tesztet, az negatív lett. Kb 5 napja van időnként “mindjárt megjön” érzésem, de semmi. Kicsit bővebb a folyásom, illetve a melleim kicsit duzzadtabbak. Valamiféle hormonzavar lehet? Esetleg lehet később volt az ovulációm? Nem követtem azt tesztekkel. Ha továbbra se jön meg, hány nap után lenne érdemes orvoshoz mennem?
ápr. 28. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
1 év is lehet amíg gyógyszer után helyre áll a ciklus, nekem az orvos azt mondta. Semmit se fognak veled csinálni, ez gyógyszer után normális
ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló abbahagyása után van akinek egyből beáll a ciklusa, de van akinek egy év is kell hozzá (vagy több is).

Egy alap kivizsgálás, rakszűrés amúgy sem árt szóval bármikorra kérhetsz időpontot. Ha meg pont akkorra jön meg, mikor az időpontod van, akkor szépen elmész, elmondod, hogy mi a helyzet és a doki majd eligazít a többivel.

ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel. Több hónapig, sőt, durva esetben évekig is tarthat, mire helyreáll a ciklusod a fogamzásgátló tabletta után.


6 hónapot szoktak mondani, ha 6 hónap alatt nem áll be a ciklusod, irány az orvos. Nálad még csak 3 hónap telt el, még várj kicsit.


Másik vélemény, hogy orvoshoz akkor kell menni, ha 3 hónapig gond van a ciklusoddal. Például 3 hónapig 20-23 napos. Vagy 3 hónapig 35-40 napos. Na az gond. Egyszer-egyszer okés, de 3 hónap az már tendencia.

Nálad ez még nem áll fenn, 27-30 napos volt eddig, most 35, lehet lassan meg is jön, és következő hónapban megint 30 nap körül lesz.


Nem lehet tudni, mi lesz ebből, egyelőre várj még 1-2 hónapot türelmesen.


Amúgy babavállalás előtt érdemes felkészíteni a tested, a fogamzásgátló kimerítette az ásványianyag raktáradat, például elvonta a B-vitaminokat a szervezettől, meg a magnéziumot is, többek között. A magyarok nagy része amúgy is D-vitamin hiányos, és nem tud róla, az pedig nehezítheti a teherbeesést. Babatervezésnél ezen felül érdemes szerves folátot szedni.


Szóval neked már most ajánlott lenne szedni D-vitamint, szerves folátot, magnéziumot, B vitaminokat szedni. Töltsd fel az ásványi anyag raktárakat. A te érdeked is, meg a későbbi gyermekedé :)

ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 6 hónap alatt nem áll be a ciklusod, akkor érdemes orvoshoz fordulni.


Amúgy szívből javaslom ezt a csoportot, babavállalás előtt sok hasznos videó van (és még lesz) benne, a termékenységről, az ovulációról stb.


Babára Vágyó Nők

[link]

ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Decemberben voltam rákszűrésen, ott szerencsére mindent rendben talált az orvos.

Vitaminokat már elkezdtem pluszban szedni :)

ápr. 29. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!