Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elő lehet valahogy segíteni a...

Elő lehet valahogy segíteni a szoptatás közbeni teherbeesést?

Figyelt kérdés
Az első gyerekem 6 hónapos volt, amikor terhes lettem a másodikkal, viszont ott 5 hónapos baba mellett egyszerre jött meg és fogyott el a tejem. Most a második babám 7 hónapos, és még bőven szopizik éjjel-nappal, egy 50-100 gramm szilárdat eszik egy nap, azon kívül igény szerint szoptatom, jó gyakran is eszik. Én nagyon szeretnék egy tavaszi babát (és amúgy is szeretnénk kis korkülönbséggel a harmadikat), amihez lassan aktuális lenne, hogy megjöjjön, de eddig semmi. Lehet valahogy elősegíteni ezt a folyamatot? Pl. nappal fejni, és éjszaka azzal etetni a babót, hogy éjszaka ne kelljen szoptatni... Úgy tudom, hogy az éjszakai szoptatás a legjobb fogamzásgátlás, viszont az enyém éjszaka a 4 alkalom és a végtelen között keleget. Nem akarom leválasztani, nagyon szeret szopizni, de türelmetlen vagyok. Tudom, tudom, majd ő tudja, legyek türelmes, ha nincs jobb ötlet, akkor az is leszek, de ha volna bármi tippetek, akkor szívesen megpróbálkoznék vele.
máj. 14. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a szoptatások sűrűségén vagy idején múlik. Barátnőm iszsz kizárólagosan szoptatott, a baba 8 hetes korában megjött neki, nekem alig van tejem így tápszeres is, szóval kB 2 hónapos kora óta csak napi 5x eszik és 5,5 hónapos volt amikor először megjött, van akinek még már csak este szopik a baba és úgy se jön meg. Hormonális kérdés, ezt így kívülről nem tudod befolyásolni.


Ha éjszaka már nem akarsz szoptatni akkor megpróbálhatod cici nélkül visszaaltatni (nekünk ez megy, amikor kel) vagy vizet adni neki. Egy ekkora babának már nincs feltétlenül szüksége az éjszakai evésre.

máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
83%
Ez számomra komolyan hihetetlen,hogy van egy 22 hónaposod,meg egy 7 hónaposod,és már a következő gyereken jár az eszed.
máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

2# szerintem nem azért írt ki kérdést, hogy bárki bírálja, közöd sincs amúgy ahhoz, hogy ki hány gyereket, mikor és miért akar. Írom ezt úgy, hogy én se akarnék kis korkülönbséggel második gyereket, de nem vagyunk egyformák.


Kérdező, szerintem se függ ez össze azzal, hogy hányszor szoptatsz. Én csak fejek a baba kb 1,5 hónapos kora óta, éjszaka nagyon ritkán eszik, mert nagyon jó alvó, és mégis kb két hete jött meg eloszor, 7 hónapos lesz a babám. De azért probalkozz, ahogy írták már előttem, éjszaka adj tápszert pl.

máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Ne is haragudj, de elöször egy 6 hónapos gyerek mellett estél újra teherbe, most a második 7 hónapos (az elsö meg 6 + 9 + 7= 22 hónapos) és most akarnál újra teherbe esni? Tényleg ennyire buta vagy és nem fogod fel, hogy ez sem neked, sem a babáknak nem egészséges?????
máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
4# ráadásul azért most mert tavaszi babát szeretne...no komment komolyan...
máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem miért ne akarhat a valaki kis korkülömbséggel 3 gyereket. Ez azért nem olyan extrém vágy.

Ha valaki 3 gyereket szeretne, de nem akar 10 évre kiesni a munkából teljesen logikus döntés is lehet. Elhiszem, hogy akinek nehéz babát dobott a gép segítség nélkül annak hihetetlen, de léteznek eszik-alszik babák akik ha ébren vannak is eljátszanak egyedül. Egyelőre az én egyszem gyermekem is ilyen. Én sose vágytam 3 gyerekre, nekem nem is lesz, de attól még nem tartom teljesen őrültnek a kérdezőt.

(Lombikos csoportokban inkább nézek furná azokra akik szoptatás mellett mennének lombkozni, havonta van egy ilyen kérdés. Amúgy, nem nem lehet, de aki nem szoptat az akár 2 hónappal szülés után is mehet)

máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
*m=n
máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
A szoptatás nem fogamzásgátlás. Akkor eshetsz újra teherbe, ha van peteérésed.
máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, de én a szülés utánai 3.honaptól menstruálok, plusz szoptatom ezerrel a kis cicifüggőt. Most 11 hónapos..
máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ, örülnék, ha a szoptatástól független lenne a dolog, legalábbis ha nem főként azon múlna, mert akkor nyugodtabb szívvel szoptatok tovább. :)

Nekünk bejött a kis korkülönbség az első két babával. Jól bírtam a terhességet, a szülést, a két kicsi imádja egymást, játszanak együtt, nekem is minden kontroll vizsgálatom jó lett. Nem érzem úgy, hogy nem jutna elég időm bármelyikükre, ők előbb unnak meg, minthogy nekem muszáj lenne mennem a dolgomra. Persze van olyan is nyilván, hogy mindkettő egyszerre ordít, de összességében kiegyensúlyozottnak és boldognak érzem a családom. Reménykedem, hogy ha ennyire egy kupacra születnek, akkor egy szoros kis csapat lesz a gyerekekből. :) Még egyszer köszi mindenkinek!

máj. 15. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!