Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez a hőmérőzés?...

Hogy is van ez a hőmérőzés? Légyszi ne linkeket küldjetek, hanem írjátok le egyszerűen, érthetően. Mikor esik le a hő, mikor megy fel, mikor jó. Stb.

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Minden reggel, közvetlenül ébredés után mérd, ugyanabban az időpontban.

Peteéréskor lesik a hő, majd tüszőrepedéskor felugrik, az azt követő 24 óra alatt termékenyíthető a petesejt.

Ciklus vége felé megint felmegy, és mensikor leesik. Ha baba van, akkor fentmarad.

2010. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
naggyon szépen köszönöm,értem
2010. okt. 29. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A ciklus első napjától kell elkezdeni egy hőgörbe vezetését. Minden ébredésnél azonos időben (legalább előtte 5-6 óra alvás) mérd a hődet anélkül, hogy előtte kikelnél az ágyból vagy mozgolódnál. Én hüvelyben szoktam mérni. A ciklus első felében általában alacsonyan mozog a hő. Alaphő szerintem kb. az, amennyi a mensi elején jelentkező leesett hő. Akkor lehetsz biztos benne, hogy megvolt az ovulációd, ha esik a hő kissé és a lényeg azon van, hogy hirtelen egyik napról a másikra legalább 0,2 tized fokot megemelkedik és úgy marad fent magasan nagyjából (szóval nem esik alaphő alá), vagy pedig fokozatosan emelkedik meg egyik napról a másikra a hő és szintén úgy marad magas szinten! Ha a végén mensi közeledtekor alaphő vagy alá esik, akkor már tudod, hogy meg fog jönni a mensid. De előfordulhat, hogy még a mensi első napján is magasan marad a hő, és csak másnap esik le! Ha viszont a mensi nem jön meg és még mindig magasan áll a hő a mensi napjaiban is, akkor esélyes hogy baba van a dologban!

A hőmérséklet esését az ösztrogén hormon okozza, az emelkedését és a terhesség megtartásáért pedig a progreszteron hormon a felelős!

Remélem, érthető, ahogyan leírtam.

2010. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2010. okt. 29. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:

09:43-as vagyok

És még annyit, hogy ha babát szeretnél, akkor figyeld a nyákodat is, ha észreveszed, hogy nyúlós toj.fehérjeszerű akkor kell együtt lennetek!

Az ovuláció előtti napok valamint az ovuláció napja, amikor esik a hő a legtermékenyebb napok meg még utána amikor emelkedik a hőd, egy-két nap lehet esély a babára.

2010. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!