Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőként honnan tájékozódtok a...

Nőként honnan tájékozódtok a női test működéséről, majd a teherbe esésről?

Figyelt kérdés

Ha a középiskolai biológia órákat nem számítjuk.


Könyvekből? Neten cikkekből, blogokból? Videókból? Nőgyógyásztól? Barátnőktől? Női rokonoktól?


Igen, a sok „lehetek terhes???” kérdés, és az azokra adott válaszok gondolkodtattak el.


Én huszonévesen tájékozódtam netről, mert akkor tettem le az évek óta szedett fogamzásgátlót, és terveztem a gyerekvállalást pár év múlva.

Ciki, nem ciki, ekkor olvastam rengeteg mindenről, amit a biosz óta elfelejtettem, vagy ott el sem hangzott, vagy anyukám nem igazán beszélt róla. Progeszteron, ösztrogén, prolaktin, follikuláris szakasz, luteális szakasz, LH teszt, hőmérőzés, termékenységtudat, termékeny ablak, beágyazódás stb.


Érdekel, mások honnan tájékozódnak.



máj. 21. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Internet, orvosi publikációk, szakkönyvek. (Nagyon komolyan veszem :D)
máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Tiniként magazinokból és internetről. Nyilván betéve tudtam, hogy kell védekezni, és mi nem védekezés (megszakítás).

Ennél részletesebben csalástervezéskor. Valószínűleg, ha nem lettek volna termékenységi gondjaink, olyan részletesen nem megyek bele a témába, mint amennyire amiatt kellett.

máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekként, tiniként a Bravo-ból kb. :D

Komolyabban már huszonévesen voltak nagy "ahha" élményeim, amikor megcsináltam a termékenységtudat tanfolyamot.

máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Suliba bioszon nem is rémlik, hogy tanultunk volna ilyent.

Volt felvilágosító óra általánosba is, ott a méhecskékről meg a virágokról beszéltek szó szerint. Középsuliba meg a védőnő elhadarta a kötelezőt és ennyi.

Anyámnak kb minden is tabu téma. Részéről annyi volt a felvilágosítás, hogy egy már akkor is régi könyvet a kezembe nyomott, ami tinilányoknak íródott, illetve elmondta hol van a betét a szekrénybe. Az meg kit érdekelt, hogy ő sima tisztaságit használt csak, nekem az meg kb fél órát bírt összesen.


Én pl a mensiről barátnőmtől hallottam először. Ő mondta el, mire készüljek. Ugyan így a maszturbálás. Erről is ő mesélt 8.ban, emlékszem rá.

25évesen tettem le a fogamzásgátlót, akkor álltunk neki a "babaprojektnek".

Akkor kezdtem el olvasgatni a témában én is komolyabban a neten.


30N

máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Anyukám szülésznő 🤷🏼‍♀️ (volt, már nyugdíjas). Így nálunk nemhogy tabu, de már elég korán tisztában voltam sok dologgal, mert ha nem is direkt nekem, de hallottam ezt azt (nyilván a gyerek akkor is fülel, amikor nem kéne 😂). Kisiskolás korban meg már beszélgettünk a serdülésről, menstruációról, az ovulációról stb nekem könnyű volt megfelelő információkhoz jutni.
máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát ritkán ezt azt olvasok. De én nagyon nem megyek bele ezekbe hogy lutealis szakasz meg ilyenek.

Ha lennének hormon problémáim vagy nehezen esnék teherbe stb akkor nyilván foglalkoznék is mindennel.

Tudtam hogy mikor van körülbelül peteeresem akkor együtt voltam a férjemmel és sikerült a baba. Én mélyebben nem asom bele magam ebbe a témába. Ha szükség lenne rá foglalkoznék vele sokat. De mivel minden oké így nem.

Ha bármi érdekel ezzel kapcsolatban az internet a barátom. Én nem is tudtam róla sokáig hogy létezik ovu teszt. Már akkor jöttem rá mikor terhes voltam.

Egyébként nekem sok megmaradt bioszbol ebből a részből mert érdekelt.

máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nekem ezek a fogalmak nem kellettek a teherbeeséshez. Ami kellett, azt meg már azt se tudom, hogy honnét vettem, annyira alap, illetve vettem egy jó kis összefoglaló könyvet, amiben A-Z-ig jó sok minden le van írva a teherbeesésről, terhességről, és a csecsemőgondozásról is.
máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Amiket leírtál példákat, amúgy biológia órán fele se hangzott el, ennyire mélyen a legtöbb helyen szerintem nem mennek bele a dolgokba...a lutealis szakasz kifejezést pl itt olvastam, de mai napig nem tudom, mi az, a follikularis szakaszt most olvasom először tőled, és szerintem sose fogom megtudni, mit jelent, mert annyira nem érdekel 😂 ezt csak azért írom le, mert szerintem csúnya, ahogy sokan megkoveznek itt pl nőket azért, mert ezekkel nincsenek tisztában, amikor bocsi, de szerintem a többség, aki tudja, mit jelentenek ezek, azért tudja, mert régóta próbálkoznak, ezért jobban utánanéztek a dolgoknak, és ez, hogy évekig mondjuk sikertelenül próbálkoztak, annyira frusztrálttá teszi őket, hogy ezért ismeretleneket hulyeznek le anonim oldalon. Tisztelet a kivételnek! Én pl azért nem ismerem ezeket a fogalmakat, mert nekem elsőre összejött a baba, mindenféle utanajaras nélkül. Nem felvagas, de ilyen is van...amúgy ha tájékozódok, akkor netről.
máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Én mondjuk biosz faktosként eléggé képben voltam a szaporodással és az említett fogalmakkal a gimiben is (illetve már előtte is, volt egy olyan program általános iskolában is már, ami a kortárs prevencióval kísérletezett, hogy néhány önkéntest- engem, meg hozzám hasonló, szintén lelkes strébereket- toboroztak, kis külön képzéseket kaptunk, hogy majd mi tájékoztassuk és terjesszük az igét a suliban a barátaink körében, 7-8. osztálytól kezdve), majd az egyetemen is felmerült egy-egy ilyen folyamat, szóval mondhatni folyamatosan az oktatásom részeként tájékozódtam. Illetve, ha ez nem lett volna elég, interneten, youtube-ról, megbízható blogokról, honlapokról olvastam utána később azoknak a témáknak, amik érdekeltek és/vagy nem értettem meg őket még ifjúkoromban. Nem vagyok szakértője a témának így sem, megközelítőleg sem, de azért nem ért váratlanul a teherbe esésem és a terhességem alatt szinte semmi.
máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

8, én a "tisztelet a kivételnek" csoportba tartozok.

10 évvel azelőtt rákattantam a témára, hogy belevágtunk volna a gyerekvállalásba. Konkrétan a férjemet se ismertem még akkor. Véletlenül se akartam akkor még gyereket, mégis elolvastam mindent a témában, megismertem a ciklusom, akkor rendbe tettem, így mire gyereket vállaltunk nem volt teendő. Első gyerekünk elsőre, második második hónapban összejött. Szóval nagyon nem kellett alkalmazni a tanultakat, bár mondható, hogy addigra erőlködés nélkül tudtam, hogy "jókor (is) voltunk együtt".

máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!