Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekre vágyó nők! Ti mit...

Gyermekre vágyó nők! Ti mit tennétek az alábbi helyzetben?A férj rossz minőségű spermája miatt 5 lombik után sem jön össze a gyerek..

Figyelt kérdés

A nő szeretne gyereket akár spermabankból származó spermával is, de a férj ebbe nem egyezik bele.

Szerencsére azért ennyire még nem rossz a helyzet, csak a férjemmel beszélgettünk arról, h mi lenne, ha ez lenne, és nem értettünk teljesen egyet, ezért érdekelne mások véleménye is. (Még annyit zárójelben, h elég sok gyermektelen, idős(ebb) ember él körülöttem, és látom, h milyen sivár az életük azokhoz képest, akiknek gyermekeik, unokáik vannak. Ezért szerintem - még ha genetikailag nem is teljesen a miénk a baba, akkor is - "megéri" felnevelni egy-két ilyen gyereket, mert a sajáthoz hasonlóan sok szeretetet és boldogságot képesek adni szüleiknek.) Ti hogy látjátok?.


2009. jan. 6. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Hű ez elég érdekes kérdés. A pasik valahogy nehezen viselik, hogy más gyerekét nevelgessék, bár ha igazán vágyik egy gyermekre, nincs szervi akadály a nőnél, akkor a lombik másvalaki spermájával, jobb megoldás az örökbefogadásnál.

Ha a kapcsolat kibírja azt a tényt, hogy a pasi miatt nem lesz gyerek, akkor kis rábeszéléssel ez is összejön.

Persze tényleg kell összhang a két fél között.

Ha ebben a helyzetben lennék, akkor én mindenképpen megpróbálnám ezt az utat ki és megbeszélni a párommal...

2009. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen eset, elég sok ebben a világban. Szerintem, mind két szülőnek kompromisszumot kell kötni. Biztos vagyok benne, hoy lehet olyan gyereket is szívből szeretni, aki genetikailag nem a szülőké. De ha velem történne ez, biztos agyalnék azon, hogy nekem mégis lehet gyerekem, csak a páromnak nem. egy embernek nehéz ezt elfogadni. lehetne fordítva is. mi van akkor, ha a nőnek nem lehet, de a férfinak igen. lehet, hogy szétmennek ez miatt??sajna ez is benne van, és ezt is meg lehet valahol érteni....
2009. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én megérteném a páromat, ha nemet mondana, pedig nálunk is napirenden van a téma. Volt egy elhalt terhességem nyáron, most ismét terhes vagyok, de még nem látszik semmi az uh-on.

Szóval ha igazán szeretitek egymást, biztos meg tudjátok beszélni! Ha a férjed úgy dönt, nem akarja "más" gyerekét felnevelni, hát... Elítélni talán nem tudnám, de lehet hogy elfogadni sem! Eléggé patt-helyzet. Én lehet, hogy inkább boldogan, szerelemben, gyerek nélkül élném le az életemet, mint hogy esetleg emiatt tönkremenjen a kapcsolatunk. De ez iszonyú nehéz...

Nagyon sok erőt és szerencsét kívánok Nektek!

2009. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2009. jan. 6. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hat a spermabank az jo megoldas, sajnalom a ferjed is, nem lehet konnyu megbaratkozni a helyzettel, hogy az o "hibajabol" nem lehet baba.

nem irtad hany eves vagy, es hogy mit probalt a ferjed, hogy nemzokepesebb legyen.

én azt mondom, hogy nem tagadhatja meg a gyermeket, és attol az apja, hogy o neveli fel, stb, nem attol, hogy az o spermajabol van (pl en a mai napig ugy erzem, hogy nem volt apam, max biologiai, mert magasrol es nagyivben nem erdekelte, hogy élek e vagy halok).

ha meg te szulod, a terhesseged is vegigkoveti, meg minden.

2009. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, de én sem örülnék neki,ha valaki más spermáját ültetnék belém, mert szegény párom hogy érezné magát? Az biologiailag csak az enyém lenne, az övé pedig nem.Én sem örülnék pl ha 1 béranya horadná ki a gyermekem. Én ebben az esetben az örökbefogadást választanám,mert az valóján annyira az enyém mint a páromé (biológiailag).
2009. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ily módon vállaltok gyerekeket, ők nem más gyerekei, hanem a saját gyermeketek! Sok sikert és egészséget!
2009. jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! 18:07-es válaszolóval értek leginkább egyet, de a többiekében is sok igazság van.. 25 éves vagyok, tehát időnk még van bőven szerencsére, és még a lombik is előttünk van.

Igen, valóban nehéz helyzet, de szerintem egy nőt nem szabad megfosztani az anyaság lehetőségétől. A biológiailag nem teljesen saját gyerek is lehet "saját", ha mi neveljük fel, senkinek nem is kell tudnia rajtunk kívül ezt a dolgot. Szerintem azért jobb, ha legalább félig saját, "ismert" gének vannak a babában (ízlések és pofonok..:S).

2009. jan. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!