Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki áll az abortusz mellett,...

Ki áll az abortusz mellett, és ki ellene? Miért?

Figyelt kérdés
Kérlek válaszoljatok komolyan a kérdésre kinek mi a véleménye, tapasztalata, esetleg miért döntött az abortusz mellett, vagy ellen, mert pálya munkához kutatást végzek. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2009. jan. 10. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem szerint fontosabb hangsúlyt kellene fektetni a megelőzésre, vagyis a védekezésre. Ha mégis becsúszik, akkor pedig a körülmények a döntőek az én szememben. Vagyis nem vagyok sem mellette, sem ellene.

Ha pl. erőszakból, alkalmi kapcsolatból, rossz anyagi körülmények közé, nem kívánt , 16 alatti kiskorúnak stb. születik a baba, akkor inkább legyen abortusz, esetleg örökbeadás, mint hogy így nőjjön fel egy csöppség.

2009. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerencsére nekem abortuszom még volt,sztem nem is lesz.2 missed ab. miatt volt kaparásom és elég rosszul viseltem.A bemásolt linket megnézve kicsit ki voltam,de ettől függetlenül én a 2 párt között állok.A tizenéves,tudatosan szexelő kilánykáknak a fog. gátlásra is gondolniuk kellene,másrészt megértem azokat nőket is akik vmilyen ok miatt az ab. mellett döntenek.Kívűlállóként úgy sem tudjuk megítélni vki miért dönt emelett és inkább ez,mint az állami gondozás vagy a szülés utáni gyilkosság.Az sem lenne rossz,ha a fog.gátló eszközök(és itt nem az óvszerre gondolok,az annyira nem drága!) olcsóbbak és elérhetőbbek lennének.

2009. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elöször 20 évesen lettem terhes.Nem akartam azt a babát.Fiatalok voltunk,felelőtlenek.Amikor megtudtam,hogy terhes vagyok természetesen megijedtem most mit tegyek.Szüleimmel éltem még.Meg az akkori barátommal nem gondoltam egy életre.Igy hát az abortusz mellett döntöttem.De a jó Isten megelözött és missed ab.lett belőle.Ez valahogy azért jobb volt,hogy nem csupán az én döntésem volt...

Mára már van egy gyönyörű kislányom azzal az emberrel,akit szeretek.Most ugy gondolom,hogy nem csinálnék ab.CSak ha az orvosok döntenének ugy,hogy kell!Remélem,hogy segitettem.ÜDV NEKED!

7.5hós kislány anyukája

2009. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszoló mellett vagyok teljes mértékben!
2009. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
33.héten kinyílt a méhszáj,és a dokim azonnal befektetett a kórházba kor.szülés gyanujával.Sokan voltak akkor a terhes pat.-on és sajnos olyan szobába helyeztek el ahol ab.várok voltak, volt 16éves is meg kb.50 éves is akik különböző indokkal magyarázták pedig soha nem kérdeztem ,ki és miért? annyit azért leszürtem,hogy ált.a fiatalok pénz és a meggondolatlanság miatt kerültek ebbe a helyzetbe,de volt olyan eü.végzett hölgy is akinek a sokadik beavatkozása volt, olyan is aki a munkájára hivatkozott.Három hétig voltam bent,ha valami még érdekel írj a privimre.
2009. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Teljes mértékben ellene vagyok! Nincs joga senkinek elvenni egy emberi életet! Ha a természet akarja, akkor elvesz, de ha nem akkor engedni kell élni azt a gyereket, hiszen nem tehet a "szülők" baromságáról és felelőtlenségéről! Akinek meg nem kell gyerek, akkor annak legalább annyi esze legyen, hogy védekezik. Nem a faszokba és a pinákba kell az észt hordani, hanem a fejbe, ha már egyszer tanult emberek vagyunk (bocsánat a szóhasználatért).
2009. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Teljes mértékben ellene vagyok. Nekem sajnos missed ab-om volt novemberben, de olyanokkal voltam egy szobában (szerencsére csak egy napig), akik abortuszra jöttek. Igazából egyikük érveit sem tudtam megérteni. Egyiknek például 10 hónapos volt a másik picije, és félt, hogy mi lesz vele két kicsivel, a másiknak meg a harmadik babája lett volna, és csak kettőt akart, meg ilyenek... És rendes családban éltek, volt férjük, meg minden. Én meg ott sírtam, mert a természet ilyen kegyetlen, hogy azoknak ad babát, akik nem akarják. Ja, és már egyiken sem először voltak ilyen beavatkozáson. Persze az más, ha orvosilag indokolt, mert beteg lenne a picur. De szerintem ahol van mit enni háromnak, ott a negyediknek is lesz. Vagy adja örökbe. De leginkább gondolkodjon előre, és védekezzen. Soha nem tudnám megölni a babámat. Azt sem értem, hogy az orvosok hogy bírják megtenni, és feldolgozni lelkileg...
2009. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2. Az egyik m.ab nál olyanokkal voltam együt,akik sima abortuszra jöttek.Volt 1 kismama,aki a 8 hónapos mellé nem akart még 1 gyereket:Ő pl védekezhett volna is.1 napig volt bent,addig apuka a kisbabával várt rá a parkolóban(????).Egy másik 40 körüli nő viszont(szerintem helyesen) azért döntött az ab. mellett,mert spirál mellett lett terhes és az UH-n látszott,hogy a spirál a babába ékelődött.Ezért mondtam azt,hogy kivűlállóként nehéz megítélni ki miért jut el idáig.Vannak viszont olyan lányok is akik átgondolják a dolgot és ezáltal pl tavaly előtt az egyik ismerős házaspár nyílt örökbefogadás révén "saját" babához jutott.
2009. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
MIkor én voltam missed ab miatt korházban, volt velem egy 20 éves lány, aki harmadik gyerekével volt terhes, de férjével nem mertek még egyet bevállalni, anyagi okok miatt, ezért jött abortuszra. A ciki az volt, hogy az elején rendesen menstruált, és három hónapos volt, mire észrevette, hogy terhes. Akkor már senki sem vállalta el a beavatkozást. Négy hónapos lett, mire talált egy orvost, aki megcsinálta az ab.ot, de annyit perkált le érte, hogy abból néhány évig eltarthatta volna a babát. Én a helyében megtartottam volna, bár nem vagyok kimondottan abortuszellenes, ahogy előttem is írták, mindenki saját helyzete függvényében kell döntsön.
2009. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ellene vagyok,de nem teljes mértékben!Akkor értem meg,ha valami NAGYON nyomós indokkal magyaráznák,például beteg kicsi,megerőszakolás.Ezek ellen nem lehet védekezni,mert persze én is úgy gondolom,hogy egy embernek,aki szexuális életet él elég felelősségérzettel kell rendelkeznie ahhoz,hogy védekezzen a nem kívánt terhesség ellen!(Aki meg nem az ne szexeljen,de ez már más tészta...)

Mindazonáltal nem tudom,mit élnék át,ha véletlenül teherbe esnék így 19 éves fejjel,egyetem első évében!Nem vetetném el,mert nem bírnám rávenni magamat,de ehhez még borzasztó gyereknek érzem magamat...viszont megtörténhet egy baleset a legjobban felkészült párnál is,szóval az én fejemben is megfordulna az abortusz.Ebbe így nem lehet belegondolni,csak amikor ott állsz a pozitív teszttel a kezedben!

2009. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!