Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sperma analízisben, ki jártas?

Sperma analízisben, ki jártas?

Figyelt kérdés

Megvannak a párom eredményei.

Ha jól értelmezem:

-Spermium koncentráció (M/ml):8

-Spermiumszám/ejakulátum:40

progresszív mozgó 30%

nem progresszív mozgó 5%

teljes motilitás 35%

nem mozgó 65%


és a végén oda van írva, hogy Morfológia krüger szerint Strick kr (%) 3.


Diagnózis OAT.


TEhát 1 ml-ben csak 8Millió, és ebből 65% nem jó?

Csak azt nem értem a teljes ejakulátumban 40 Milliót ír, a normál érték 39 Millió. A koncentrációnál, meg csak 8m. de ott meg 15m a normál érték.

Most jó eredmények ezek? Az össz kiskatonáiból csak 14Millió a jó?


2010. nov. 16. 15:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom! 8 millióból 35% mozog. Nekünk is ez lett az eredmény és lombikot javasolnak.


Ezt találtam:

spermakép értékelése:


Oligozoospermia: alacsony spermiumszám, 20 millió/ml-nél kevesebb

Asthenozoospermia: 50%-nál kevesebb mozgó spermium

Teratozoospermia: 70%-nál több kóros szerkezetû spermium


OAT szindróma: mindhárom paraméter eltér a normálistól

2010. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi elírtam. Nekünk összesen van annyi, mint Nektek 1 ml-ben.
2010. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 A kérdező kommentje:
Akkor most jó, vagy nem kedves kommentelő? Nem tudod véletlen mikortól van lombik?
2010. nov. 16. 15:26
 4/85 anonim ***** válasza:

sajnos elég gytrák az értékek, még lehet inszem sem lesz ebből...

Lombik értéket én ugyan nem tudok de szerintem Nektek érdemes lesz azt csinláni.

2010. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 eszo ***** válasza:
létezik egy FER14 nevű csodabogyó..állítólag hihetetlen dolgokat művel a spermákkal..érdemes lenne kipróbálni..igaz 1 havi adag tizen1-2 ezer ft körül van..de lehet megérné..nézz utána!
2010. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:

Igazság szerint az szokták mondani, hogy természetes terhesség létrejöttéhez a 20 mill/ml a minimum.Tehát a 8mill/ml-t fel kéne tornászni legalább 20-ra. Ne keseredj el mert ez lehetséges! Nekünk sokat segített a Fer14, Maca Vibe és az E vitamin. 1!!millióról lett 35millió a férjem eredménye.

A többi érték szerintem elég jó.

Én a fenti kapszulák szedését javaslom, ezek gyógynövénykivonatok, szerintem említsétek meg az orvosnak. És ne feledd el, hogy egy babához csak 1 spermium kell! :-)))

2010. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon nem jo az eredmeny. Sajnalom, tudom mennyire letor ez most. 14 millio mozog, ebből 35% célirányosan. Azaz 4,2 millió összesen. Ez kevés még inszemhez is. Nekünk ennek a fele van, mégsem adjuk fel, Te se tedd. Fer14-et drágának tartom, így a köv. kombinációt szedi a párom: E-vitamin (2x150mg, ezt doki írta neki), C-vitamin, B-vitamin komplex (b6 es b12 miatt) ezek reggel-este, csak este pedig még L-Karnitin, szelén, Q10. Ja, meg a legfontosabb majdnem lemaradt: CINK.
2010. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 A kérdező kommentje:
:-(((( Köszönöm a válaszokat. Hát azt hittem ezek nem olyan rossz értékek.... Már ki is akadt szegény férjem. Nem is tudom, hogy fogom megnyugtatni, hogy nincs itt a világ vége...
2010. nov. 16. 15:51
 9/85 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz...sajnálom tényleg. Párom bízik a bogyókban, én pedig titkolom előle, hogy félek, nem segít. Olvasd el esetleg a kérdéseimet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2010. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:

Elso es utolso valaszolo vagyok. Meg csak annyit, hogy ne keseredjetek el rogton. 40 millio az jo eredmeny, csak lustak mozogni es sajnos sok a halott. DE!!! sokkal konnyebb a motilitason valtoztatni, mint megnovelni a szamot. Nektek szerintem sokat segitenenek a vitaminok.

(Ugy siettem haza a melobol, hogy ezt leirjam, mielott megjobban kibuktok). Egy honapom azzal ment el, hogy rengeteg olvastam es keresgeltem a neten, hogy legyen valami statisztikam az eselyekrol es a gyogyszerek hatekonysagarol... Mar szinte mindent tudok. Elokeresem Nektek, hogy milyen vitamin mire jo, es megirom.

Fel a fejjel, csak pozitivan! Mondom, a parom eredmenye sokkal rosszabb megse adjuk fel.

2010. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!