Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas TSH akadályozhatja a...

Magas TSH akadályozhatja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Ciklus 3. napi vérvételem eredménye TSH = 5,99 uIU/ml. Fél éve még csak 2,3371 mU/L volt, ami teljesen normálisnak mondható. Gátolhatja pusztán az emelkedett TSH a teherbeesést? A többi érték jó lett, a ciklusaim is rendszeresek, ált. 26 naposak, a 12-13. napon szokott lenni a peteérés. 7-8 hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül. Okozhatja a magas TSH-t az év végi munkahelyi stressz és a kevesebb testmozgás?
2009. jan. 12. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én hátam mögött négy (!) elvesztett kisbaba áll, és most derült ki (2003óta szeretnénk babát), hogy a pajzsmirigyemmel van a baj. Kikönyörögtem egy hormonvizsgálatot, ahol a TSH-m 3,9 volt. Az orvosom szerint jó, határérték alatt . A határérték általában 4 szokott lenni, de láttam már magasabbat is.

Nem nyugodtam bele,és végül egy endokrinológusnál kötöttem ki. Igen, igazoltam pm alulműködésem van. Ezért nem sikerült a baba, és ezért vetéltem el.

A kisbabához a tsh szintedet le kell vinni 1-2 közé. A babához ennyi kell.

Egyértelműen a pajzsmirigyed a mumus!!! Menj el orovoshoz, DE NE NŐGYÓGYÁSZHOZ, (mert az enyém szerint is jó az érték), hanem ENDOKRINOLÓGUSHOZ. nehéz időpontot kapni (nálunk), de egy magánrendelésre hamarabb bejutsz, kb 6-10E között van az ár. Kapni fogsz gyógyszert, amivel gyönyörűen rendbe lehet hozni mindent!!

Drukkolok neked ezerrel!!!

Sok-sok sikert!!!!!!

2009. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
A tsh szint olyan mértékben ezektől nem nő meg ,hogy az befolyásolja a teherbeesést. Természetesen nehezebb a teherbeesés magas tshnál és akkor is ha túlsulyod van vagy nagyon stresszes vagy,de a kettő nem függ össze.
2009. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem igaz hogy a terhességet nem befolyásolja,én is 7hetesen elvetéltem,pedig amikor kiderült a baba már jó volt a tsh-m csak amikor fogant akkor volt magas,tehát befolyásolja mert 1 vagy nem születik meg és elvetélsz 2 betegen születik.Szóval irány az endokrinologus és utána baba.
2009. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon is sok múlik a TSH-n.Én is ettől szenvedek. Nekem már van 3 gyerekem és a negyedik egy éve nem jön össze. Én is elmentem endokrinológushoz. Nekem a TSH 1,5 volt, mégis azt mondta, hogy ez babához magas. Babához le kell vinni 0,5 re. Nekem most túlságosan is lecsökkentette. De a lényeg,hogy a magas TSH akadályozza a teherbeesést,az pajzsmirigy alulműködésre utal. Látod, más minden rendben van,tehát semmi más nem ludas a dologban,csak ez. Gyógyszerrel 2-3 hónap alatt rendezhető és jöhet a baba. Sok sikert!
2009. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Arra már én is gondoltam, h nem a nődokihoz kellene visszamennem, hanem endokrinológushoz. De oda azt gondolom, hogy kell beutaló, nem? Vagy elég ha csak bejelntkezek és viszem a laboreredményt?
2009. jan. 13. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Kell beutaló,kérj a nőgyógyásztól vagy a háziorvostól!
2009. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Kell beutaló és ha nem fizetős magánrendelésre mész, akkor siess időpontot is kérni, mert a jobb helyeken hónapokkal későbbre van csak időpont. /Nemígy ha terhes vagy és havonta kell menni kontrollra, mert akkor valahogy mindig találnak még időt! ;)/ Szóval egyetértek minden előttem szólóval, de egyet biztatásodra el kell hogy áruljak: Idestova 20 éve kezelnek pajzsmirigy alulműködéssel. Még a gyógyszer mellett is magasabb volt a TSH-m annál az ideálisnál, amit itt írnak, hogy csak ilyen meg olyan alacsony értéknél lehet teherbe esni... Nos, pánikoltam én is rendesen a 3,2-es adatommal! 5 orvosból 4 egyáltalán nem bíztatott (2 házidoki, nőgyógyász, gyermekorvos)hogy teherbe tudnék esni, mivel túlsúlyom is volt. Ellenben a Pajzsmirigy ambulancián a doktornő egyszerűen kiröhögte őket! Azt mondta, normál érték (4,9 felső határ) alatt bárki bármikor teherbe eshet. Figyelni eztán kell! Teherbeeséskor ugyanis nagyobb dózist kell kapni a gyógyszerből, mert a baba magának csak a 16. hét után termeli meg a hormonjait. A másik pedig az, hogy a baba érkezése felboríthatja, a már felállított egyensúlyi állapotot. Ez nálunk is így lett. A terhesség észlelését követően 11,0 (!) lett a TSH a véremben, gyógyszer szedése mellett! Akkor azonban szépen megemelték az L-Thyroxin adagomat, és azóta semmi gond. Sőt, átmenetileg az is megengedhető a doki szerint, hogy a THS alig mutatható ki a véremből. Ugyanis a T3 és T4 adatokat nézik, most (is) azoknak kell normálisnak lennie. Azóta már 30 hetes a pocaklakóm! Remélem, hamar jó szakember kezébe kerülsz, aki a normális értékre szorítja a TSH-dat. Onnan pedig már csak elhatározás kérdése, és egy kis türelemé, hogy mikor jön a pici. Sok szerencsét!
2009. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!