Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjetek bevállalja a kivizsgá...

Férjetek bevállalja a kivizsgálást?

Figyelt kérdés

Ugyan, még nem olyan régóta próbálkozunk ténylegesen babára: 5 hónapja, de még eddig nem sikerült. Azt szokták mondani, ha 1 évig nem jön össze, akkor el kell menni kivizsgálásra nekem és páromnak is, hogy megmondja az orvos, minden rendben van-e, vagy mi kell ahhoz, hogy végre sikerüljön a baba. Én egyik nap megemlítettem a páromnak (mert már előre félek, hogy mi van ha nem fog összejönni továbbra sem), hogy akkor el kell majd mennünk kivizsgálásra, hogy sikerüljön a baba. Ő pedig azt mondta teljesen egyértelműen, hogy ő nem fog menni! Ezt teljesen határozottan mondta, szóval erre semmi esélyt nem látok, hogy ő majd elmenne...és emiatt szomorú vagyok, és reménykedem, csak jöjjön össze magától a kisbabánk mielőbb, hogy ezeken ne kelljen vitáznunk!

Ha valaki kérdezné: ő is szeretné a babát, csak kivizsgálásra nem menne el, ha majd ott tartunk...


2010. dec. 16. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Asszem ha erre nemet mondott volna, akkor már rég nem lenne a férjem!

Természetesen bevállalta, fel se merült kérdésként.

Vele volt gond és azóta lombikkal 3 gyerekünk van...

2010. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is magától értetődőnek vette, hogy ez a kettőnk érdeke. Neki nem is én mondtam a kivizsgálást, hanem a nődokim, és szépen el is magyarázta nekünk, hogy erre azért van szükség, mert addig engem nem kezelne semmilyen hormonnal és egyebekkel, amíg ki nem derül, hogy a párom teljesen rendben van ezen a téren. Ha gond van, akkor a kettőnk dolgát kell rendbe tenni.

Mire mentünk, addigra már ő is nagyon kíváncsi volt, hogy mit produkál. :)

2010. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjem tűzbe is menne a babáért...

Szomorú, hogy a férjed így áll hozzá.Sajnálom. Tényleg az a rossz, hogy sok esetben kiderül, a férfinál van probléma, de addigra már a nő félig tönkretette magát a sok kellemetlen vizsgálattal, beavatkozással, hormonokkal...Fel kellene végre fogni, hogy ez nem szégyen.Azért a férfiaknak ez csak egy kis apróság ahhoz képest, hogy sok nő min megy keresztül.

2010. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én párom sem rajongott a vizsgálatért. Előtte évekig nem is járt orvosnál. Aztán mondtam neki egyik nap, hogy a következő héten megyek nőgyógyászhoz, hogy miért nem jön a baba. Aztán ott ért egy kis sokk, hogy hormonvizsgálat kell, átjárhatósági és spermavizsgálat. Akkor nagyon féltem a spermavizsgálattól, hogy hogyan vegyem rá, hogy elmenjen. Aznap nem is beszéltem neki erről már. Aztán este ittunk egy kicsit és annyira bántott ez az egész, hogy elkezdtem sírni, hogy tudom, hogy nem akar menni orvoshoz, de fontos lenne, ha már én is kivizsgáltatom magam. Szokta a gondolatot 2 hónapig, aztán elmentünk a vizsgálatra. Kellemetlenül érezte magát, de gyorsan végeztünk. Jövő héten megyünk az eredményért.

Mondd el a férjednek, hogy te sokkal több áldozatot hozol a kisbabáért (vérvételek, vizsgálatok, átjárhatósági stb... ), neki csak egyszer kell elmennie. Beszélj neki arról, hogy ez neked milyen fontos és ha talán nála van probléma akkor segíteni tudnak és annál hamarabb lehet babátok!

Sok sikert!

2010. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd ha ott lesz az ideje, tehát eltelik még egy pár hónap sikertelenül, akkor megpróbálom meggyőzni...hátha akkor már ő is belemegy a dologba és méginkább fog vágyódni babára...szerintem ha a pasi is igazán akarja a babát és sokáig nem jön össze, akkor előbb-utóbb csak belemegy ő is a kivizsgálásba...
2010. dec. 16. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!