Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség vagy felfázás vagy...

Terhesség vagy felfázás vagy egyéb dolog ez?Jan 6-án voltam nőgyógyásznál a felfázásos tünetek miatt s ő azt mondta, hogy vékony a méhnyálkahártyám, s nem lehetek terhes.

Figyelt kérdés
Dec.21-én pettingeltem a barátommal.nem ujjazott meg, mivel szűz vagyok csak a hüvelybemenetemet simogatta. Állítása szerint száraz volt a keze,mivel az én simogatásom és a saját kielégítése között eltelt némi idő. Az volt a menzeszem utolsóelőtti napja. Vasárnap (jan 18) megjött a "menzeszem" 33 napra s barnás váladék volt, nem vér. Ehhez kicsi menzi görcs is társult és hátfájás.Lehet, hogy bemesélem magamnak,de néha van hányingerem s szúr a hasam alja is (1.5 hete voltam dokinál felfázásos tünetekkel és gennyes volt a vizeletem,amire antibiotikumot kaptam elég erőset s 10 napig kellett szednem) Lehetek-e terhes ilyen "tünetekkel" vagy csak a képzeletem játéka az egész?Úgy érzem,mintha puffadt lenne nemi szervem méhi része...Jajj nagyon félek,kérlek adjatok valami megnyugtatást (dokin,teszten kívül!),nem szeretnék babás lenni. Jan 6-án voltam nőgyógyásznál a felfázásos tünetek miatt s ő azt mondta, hogy vékony a méhnyálkahártyám, s nem lehetek terhes. akkor miért félek most ennyire?talán a barnás "menzi" s a puffadt alhas miatt?...előre is köszönöm!
2009. jan. 22. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha csak annyi történt mait írtál kizárt, hogy terhes legyél. A gyógyszerek illetve a felfázás is bőven lehet ok, de nem használ a terhességtől való félelem érzése sem. Semmi olyan nem történt amitől terhes lehetnél ezt ráadásul doki is megerősítette. Fogadd ezt el, igazából a félelmed miatt generálsz csak magadon mindenféle tünetet.
2009. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! köszönöm szépen! már annyira ideges vagyok, hogy ismét elkezdett szúrni a felfázásos dolog miatt a bal alhasi oldalam :S betegsen azt képzelem, hogy nő a méhem meg ilyenek. szerinted, szerintetek kizárt a terhesség? csakis annyi történt,amit leírtam. lehet szurka,kicsi hányinger,szédülés a nem-terhes lányoknak is a fent említett tényezők miatt?
2009. jan. 22. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugodj meg azzal megoldod a problémád. Ha eltereled a gondolataidat elmúlnak a jeleid is. Hidd el az emberi agy csodákra képes. Ha belelovalod magad valamibe simán csinálhatod a tüneteit. Azt hiszem erről itt sokan mesélhetnénk akik már régóta szeretnénk babát és olvassuk a netet, tüneteket. Peteérés után már mi is mutatjuk. Pedig nincs baba(nálunk sajnos).

Szóval a görcsös akarás és a félelem is simán okozhat tüneteket.

Lehet buta példa, de tegyük fel mutatnak neked egy olyan ételt amit még soha nem kóstoltál, nem tudod milyen. De folyton azt hajtogatják róla mérgező, rossz ízű, hányást okoz hasmenést. Ha el is jutsz ezek után odáig hogy megedd, tuti minden tünetet produkálni fogsz, pedig az ételnek semmi baja. Egyszerűen bemagyaráztad a dolgot.


A lényeg ennyitől nem lehetsz terhes. 100%. Már többször írtam(én ezzel foglalkozom), hogy kizárt, nem lehetséges(nagyon sok összetevő miatt).

Viszont ha úgy érzed majd hogy eljött az idő a tényleges együttlétre(a pettingnél azért már nagyon nehéz meghúzni a határt) gondoskodjatok védelemről. Mert abból viszont már lehet baba.


Remélem segítettem.

2009. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:-) köszönöm szépen, nagyon rendes vagy, hogy segítesz. igen, jobb már. igazad van,mert ha lefoglalom magam nem gondolok erre...akkor észre sem evszem pl hogy szúr valamim vagy hogy egyáltalán van problémám. tegyük fel, hogy ha esetleg volt egy kis nedv a barátom ujján akkor teherbe lehet esni? (ahogy írtam ő azt mondta, hogy nem.meg mivel kb 5 perc volt a 2 szitu közt...) :)
2009. jan. 22. 12:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Kívánom, hogy minél hamarabb áldon meg Téged az élet egy kis babucival. Megérdemled :-)
2009. jan. 22. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm aranyos vagy.:)


Kérdésedre válaszolva a sperma egy nagyon erős és kitartó fickó, DE csak a megfelelő környezetben. És ez bennünk van. Ott napokig képes életben maradni várva a petesejtre. Azonban már előtte jönnek az akadályok. A sperma lúgos kémhatású a hüvely savas, tehár ez azért már megtizedeli a katonákat mire feljutnak és persze az út során is sokan"elesnek", mert egyszerűen fennakadnak valamin. (a petevezetőig az út nem olyan mint egy sima falú cső). De Téged nem ez érdekel.


Hanem. A sperma kikerül a szabad levegőre nem sokáig marad életben a hőstressz amit kap az kellőképpen legyengíti és a már nem "egészséges" spermának elég kicsi az esélye a további feladatokra. Már több helyen olvastam hogy vízben teherbe lehet esni. Hát nem tudom. Én szaporodás biológus vagyok. Nap mint nap az állatok megtermékenyítését végzem különféle módszerekkel és mindezek előtt kell a sperma vizsgálat. A legnagyobb ellensége a spermának a víz. Saját tapasztalat. Ha egy csepp belekerül a mintába tönkrevágja azon nyomban az egész ejakulátumot. És nem hinném hogy emberi spermánál ez más lenne. Hisz nem ebben különbözünk az állatoktól.


A lényeg a pettingelésnél azért vigyázzatok. Előváladéktól azért már lettek terhes nők. Ez is persze úgy érvényes ha együtt vagytok, csak a párod nem beléd élvez, na azért ez már rezgeti a lécet. Főleg aki nem szeretne babát, általában Murphy törvény oda akkor besikerül.


De ebből amit leírtál, hogy hozzád nyúlt a párod "esetleg" olyan kézzel ennyi idő után. Kizárt. Ne izgulj.

Még fiatal vagy. Gondolom most tanulgatod milyen is a szerelem, az együttlét. Inkább arra koncentrálj és a párodra hogy minél jobb legyen. Ha védekeztek majd akkor pedig a későbbiekben sem lesz semmi gond és csak egymásra tudtok figyelni. Az a lényeg.


Ha bármi kérdésed van nyugodtan, akár priviben is.


Puszi és Boldog párkapcsolatot

2009. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem élvezett belém, mert miközben kielégítette magát rajtam volt takaró...gondolom a spermiumok nem tudnak repülni?! :)csak akkor lehet szó terhességről,ha a hímivarsejtek bekerültek a hüvelybe, igaz?az én esetmebne a szűzhártyámhoz ért a keze...úgy nem lehetk terhes? azon át tudnak jutni? :) köszönöm előre is., (írtam priviben!) :)
2009. jan. 22. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!