Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit mondjak a kétségbe esett...

Mit mondjak a kétségbe esett barátnőmnek, hogy tudnék neki segíteni hogy megtudja hogy terhes-e? (többi lent)

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és van egy nálam 3 évvel fiatalabb barátnőm...ma sírva jött át hozzám hogy segítsek neki mert lehet hogy terhes...hirtelen csak néztem mert én úgy tudom hogy még nem volt fiúval ...rögtön mondtam neki hogy mondja el hogy miből gondolja hogy terhes..akkor elmesélte,hogy kb. 2 hónapja volt házibuliban de sokat ivott és kimaradt egy kevés neki az estéből(nem tudja hogy mi történhetett) de ahogy másnap ment haza felé megjött neki a menszije (ami akkor 2 hetet késett épp).De a tünetei alapján nem tudtam mit mondani neki mert nem igazán vagyok képben a terhességgel kapcsolatban :/ azt mondta hogy azóta nem késett a menstruációja de sokat jár pisilni és feszül a melle,fel van fújódva és rengeteget eszik és állandóan csak aludna ( ha átjön hozzám egy órára már akkor is mondja hogy ő fáradt)jah és kicsit idegesebb is mint szokott lenni...de nincs semmi hányingere és nem késett neki..És nem tudom hogy mit mondjak....nagyon fél és engem meg zavar hogy nem tudok neki mit mondani ezzel kapcsolatban :(Ha tudtok kérlek segítsetek nekem tanácsot adni!:)
2011. jan. 5. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vegyen terhességi gyorsteszt, abból kiderül! Gyógyszertárban, drogériában lehet kapni.
2011. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam neki én is de nem akar mert fél hogy valaki meglátja és mivel ez egy kis város így elég gyorsan elterjedne :/
2011. jan. 5. 19:09
 3/13 anonim ***** válasza:
500 Ft-ért patikában, drogériában, még a Tescóban is lehet terhességi tesztet kapni. Akármelyik jó, a legolcsóbb is. Megcsinálja, ahogy a mellékelt használati utasításban le van írva, és megtudja, hogy terhes-e. Két hónap elteltével a teszt eredménye már tutibiztos, azaz ha negatív, akkor nem kell aggódnia, biztos, hogy nem terhes.
2011. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
15 évesen holtrészegre innia magát nem ciki??? Kivagyok az ilyen csajoktól... Szedje már össze magát. Vagy vetesse meg a tesztet az osztályfőnökével.
2011. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
vedd meg neki te
2011. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen az utolsó válaszolónak teljesen igaza van de ahogy nekem elmondta nem ivott sokat(bár ezt én is erősen kétlem)hanem most ivott először életében :/
2011. jan. 5. 19:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is azt gondoltam,hogy veszek neki én egyet,de úgy gondoltam először megkérdezem tőletek hogy mit gondoltok a tünetei alapján...de akkor holnap megveszem mert látom hogy így ti sem tudtok sokat...:/
2011. jan. 5. 19:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem terhes, hiszen nem emlékszik arra, hogy lett volna fiúval, persze, ha képszakadás volt, bármi megtörténhetett, de nagyon ritka, hogy egy házibuliban, ahol za imerősei vannak, valaki megerőszakolna egy 15 éves lányt, azért szerintem börtön jár. De a mai világban...

És meg is jön neki rendesen, ráadásul a menzesze előtt volt, olyankor nagyon-nagyon ritka a peteérés, max. spontán, de ritka.

Viszont, össze kéne szednie magát, mert csak háromféleképpen tudhatja meg, hogy terhes-e. Vagy vesz egy tesztet, vagy elmegy orvoshoz ultrahangra vagy vár pár hónapot, úgy 7-et és szül, akkor terhes volt. Másképp nem megy lányok. Úgyhogy csináljon tesztet mindenképpen, legalább megnyugszik, mert sztem nem terhes. Aztán ki tudja...

2011. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ha a szüzességét vesztette volna el, azt szért érezte volna másnap. NEkem vagy 2-3 napig fájt, érzékeny volt utána a hüvelyem...
2011. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát vagy veszek neki egy tesztet vagy eljön velem jövő héten az orvosomhoz mert akkora van idő pontom...és nem tudom hogy fájt-e neki szegény teljesen szét van csúszva és ilyenekre nem emlékszik :/
2011. jan. 5. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!