Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lapar. Műtét: Aki már átesett...

Lapar. Műtét: Aki már átesett rajta, légyszíves írja meg, milyen hamar távozik a gáz a hasüregből és fájdalommentes-e, észrevehető-e, ill. hogyan távozik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem epehólyag műtétem volt kő miatt laparral, 3-4 napig nagyobb volt a hasam egy kicsit, folyamatosan ment vissza, nem éreztem, nem volt észrevehető, hogy hogyan távozott a gáz. Nem pukiztam ki, ha erre gondolsz, szerintem inkább felszívódott, mármint lebontották a sejtek vagy mittudomén.
2011. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én inkább arra gondoltam, hogy hüvelyen keresztül. Érdekes, hogy nem észrevehető, de az a lényeg, hogy kimenjen valahogy... Köszönöm!
2011. jan. 19. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly júliusban volt lapar műtétem babaprojekt miatt. Megnézték minden okés-e odabent.

Nagyon féltem tőle, de pozitívan csalódtam. A műtét nem tartott 1/2 óráig. Utána picit pufi volt a hasam, és aznap este picit fájt a hátam és a nyakam. Azt mondták ez a gáz miatt volt. Másnap reggel már semmi fájdalmat nem éreztem és jöhettem is haza.

Egyáltalán nem volt vészes...

2011. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem, hüvelyen keresztül sem távozott
2011. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


mikor engem műtöttek nőgyógyászati műtét volt, akkor én ugyanúgy jöttem ki a kórházból, ahogy bementem, tehát nem voltam felfújódva vagy ilyesmi (5 napot voltam bent a műtét napjával együtt) egy órás műtét volt, első nap nem voltam magamnál az altató miatt, nagyon kába voltam, de utána nem volt gond

2011. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is nőgyógyászati műtét miatt megyek, és ez a gáz-dolog foglalkoztatott a leginkább.

Esetleg ha még olvassátok a hozzászólásokat, válaszolnátok arra is, hogy kaptatok-e előtte beöntést, vagy előző nap hashajtót, akármit?

2011. jan. 19. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
előző nap délután 2 óra körül mentem be a kórházba, s szerencsétlenségemre egész nap nem ettem, (nem kellett éhgyomorra menni, csak elfelejtettem enni) gondoltam majd eszek, amikor bemegyek. Hát akkor meg már nem lehetett, kaptam két liter szénsavmentes ásványvizet (utálom a vizet) amit meg kellett reggelre innom, meg mellé valami üveges löttyöt, ami kitisztított, kb. 2-3 óra múlva kellett mennem wc-re, ahol egy fél órát ültem minimum. Másnap reggel műtöttek.
2011. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

én egy 2 hónapos picit hagytam otthon, így megengedték, hogy a műtét hajnalán menjek csak be, 6-ra kellett ott lennem éhgyomorra, 7.30-kor toltak a műtőbe, 7.55-kor kint voltam már. Enni aznap ne mehettem, csak másnap, inni lehetett a műtét után 4 órával apró kortyokat, de keveset. Ennyi. Nem volt előtte takarítás, műtét után 1 órával mentem pisilni, mert az infúzió miatt kellett gyakran mennem.

2011. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ!

Remélem, ha hétfő reggel azért kell mennem, hogy a másnap reggeli műtétre bejelentkezzek, akkor még hétfőn hazaengednek. Végülis ha betartom a "szabályokat", miért feküdjek be, igaz?

Amúgy tüszőrepesztés céljából megyek műtétre, túl vastag burok veszi körül a tüszőket és nem bírnak megrepedni). Csak azért írtam, mert lehet lesz valami apró különbség egy ilyen, ill. egy epés műtét között.

(Remélem nekem nem lesz 3 vágásom. A dokim csak a köldökről beszélt).

2011. jan. 19. 12:04
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem egyéb nőgyógyi miatt volt, de nekem is 3 vágásom volt, de amúgy nagyon kicsik, kb. fél-1 cm közöttiek, nem vészes egyáltalán. (igaz már 2,5 éve műtöttek, de már nem tudnám megmutatni a helyét kb. egy éve) Nekem azért ennél nagyobb műtétem volt azért is kellett befeküdnöm, neked lehet nem kell, nem tudom de szerintem kórháza is válogatja. 11:21-es voltam
2011. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!